رحمتی

در طول تاریخ دربی تا کنون چهار دروازه با ن با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شدند.

به گزارش مشرق، همواره در طول تاریخ گلرهای استقلال و پرسپولیس از مهم ترین چهره های این تیم ها بودند و بارها در دربی این گلرها بودند که بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته بودند.
سال ها پیش و در دهه 40 عزیز اصلی گلر پرسپولیس به عنوان یکی از متعصب ترین بازیکنان این تیم شناخته می شد. حساسیت او روی دربی به حدی بود که دو بار در این دیدار از داور کارت قرمز دریافت کرد.
عزیز اصلی اولین بار در دربی بهمن ماه سال 1348 از داور مسابقه کارت قرمز دریافت کرد و درست یک سال بعد این بار در دربی دی ماه 1349 کارت قرمز گرفت و زمین بازی را ترک کرد.

پس از جنجال های اواخر دهه 40 در دیدارهای دو تیم تا 30 سال هیچ گلری در دربی تهران کارت قرمز دریافت نکرده بود تا اینکه سال 1379 و در دربی جنجالی آن سال پرویز برومند جنجال ساز شده و پس از کوبیدن مشت به صورت پایان رأفت مهاجم پرسپولیس با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. برومند در درگیری های این دیدار نقشی اساسی داشت و در نهایت نیز با محرومیتی سنگین مواجه شد.

اما آخرین گلری که دربی کارت قرمز دریافت کرده است مهدی رحمتی کاپیتان استقلال است که دربی بهمن سال 95 از زمین بازی اخراج شد. در لحظات پایانی دیدار مقابل پرسپولیس پس از گلزنی سید جلال رحمتی ضربه ای را به او وارد کرد که باعث شد فغانی به دروازه بان استقلال کارت قرمز نشان دهد. رحمتی برای دقایقی در زمین حضور داشت وبا توجه به انجام شدن تعویض های استقلال مجید حسینی مدافع آبی پوشان جای او درون دروازه قرار گرفت هر چند کمتر از یک دقیقه سوت پایان کار زده شد.
منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha