کد خبر 790717
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
اردکانیان

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه انتقال حوزه به حوزه آب مشکل آفرین است گفت: انجام این امر پس از اطمینان از وجود سیستم های لازم به صورت محدود انجام خواهد شد.

به گزارش مشرق، رضا اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو امروز (سه شنبه، 3 آبان ماه) در نشست فراکسیون مستقلین ولایی اظهار داشت: آگاهانه دعوت ریاست جمهوری را برای تصدی وزارت نیرو پذیرفتم در حالی که کارنامه موفقی را به زعم مقامات ارشد سازمان ملل متحد و حدود 33 آژانس تخصصی این سازمان در خصوص آب، انرژی و محیط زیست داشتم و برای یک دوره جدید 10 ساله به عنوان مسئول کارگروه برنامه‌ریزی و اجرای دهه جدید بین‌المللی آب که از فروردین سال آتی آغاز شده است انتخاب شده بودم.

وی افزود: برای اولین بار در طول تاریخ دانشگاه سازمان ملل از بدو تأسیس من موفق شدم دوره دکتری تخصصی برای دانشگاهی که حتی یک مدرک تحصیلی را نداده راه اندازی کنم و اولین گروه دانشجویان سال آینده در مقطع دکتری فارغ التحصیل می‌شوند.

اردکانیان با بیان اینکه اصلی‌ترین انگیزه من برای تصدی وزارت نیرو رفع چالش‌های موجود است، متذکر شد: من آگاهانه این دعوت را پذیرفتم و امیدوارم به موفقیت دست پیدا کنم.

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه در زمان تهیه برنامه لیست بلند بالایی از چالش‌ها را تهیه کردم که در حوزه آب مشکلاتی وجود داشت، ادامه داد: در مقابل این چالش‌ها ظرفیت بالای نیروی انسانی در کشور می‌تواند راهگشا باشد زیرا ما از ظرفیت نیروی انسانی بالفعل و بالقوه برخورداریم و با ساماندهی این بنیه قوی قادر خواهیم بود تا مسائل را مدیریت کنیم.

وی گفت: در روزهای اخیر و در تعامل با نمایندگان این امیدواری به وجود آمد که سطح آگاهی و درک مستقیم نمایندگان از مسائل وزارت نیرو به خصوص در مسائل آب بسیار بالا است و موردی را در خاطر ندارم که مشکلاتی مطرح شده ولی راهکار آن ارائه نشده باشد که این موضوع ظرفیت ارزشمند مجلس را نشان می‌دهد که می‌توان با هم افزایی بر مشکلات غلبه کنیم.

اردکانیان با اشاره به موضوع دو تابعیتی بودن وی اظهار داشت: در زمانی که در آلمان حضور داشتم رسانه‌های آنجا که مرتبط با هموطنان خارج نشین بودند مدام این موضوع را مطرح می‌کردند زیرا گروه‌هایی وجود دارند که اگر احساس کنند کسی در مسیر بازگشت به کشور و چاره‌اندیشی برای حل و فصل مشکلات است، یا قصد منصرف کردن وی را دارند و یا سعی می کنند آن شخص را از محدوده واجدین شرایط خارج کنند.

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه در وهله اول به این موضوعات توجهی نداشت، گفت: پس از آن که رسانه‌های داخلی نیز این موضوع را مطرح کردند این انگیزه در من به وجود آمد تا راجع به مسائلی که مطرح می شود، شفاف سازی کنم.

وی با بیان اینکه شهریور ماه یک خبرگزاری نیز در این زمینه خبری را منتشر کرد، افزود: در آن خبر آمده بود که اردکانیان به دلیل دو تابعیتی بودن از میان گزینه‌های وزارت نیرو خارج شده است که در همان زمان متن مکتوبی را به این خبرگزاری ارسال کردم تا با درج آن نسبت به دو تابعیتی بودن خود توضیحات شفافی را ارائه کرده باشم.

اردکانیان با اشاره به حضور چندین ساله خود در خارج از کشور و همکاری با سازمان ملل متذکر شد: هیچ‌گاه تابعیت کشوری را نپذیرفته و نخواهم پذیرفت و همچنان مفتخر به تابعیت ایرانی هستم.

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه اصلاح در مجموعه مدیریت‌ها اساس کار برنامه وزارت نیرو است، ادامه داد: تمام تلاش ما برای شایسته‌گزینی است و به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که نمایندگان حتی لحظه‌ای از وقت خود را صرف این موضوع نکنند و دغدغه مدیریت‌های وزارت علوم را نداشته باشند.

وی  با بیان اینکه انتقال حوزه به حوزه آخرین راه‌حل برای رفع مشکلات است، گفت: در بعضی مناطق آن هم صرفا برای آب شرب در شرایطی که اطمینان از وجود سیستم‌های لازم حاصل شده باشد می‌توان از روش انتقال حوزه به حوزه استفاده کرد تا شاهد تلفات آب نباشیم اما به طور کلی می‌توان گفت انتقال آب به خودی خود مشکل آفرین است.

اردکانیان با اشاره به بخش برق وزارت نیرو اظهار داشت: اصلی‌ترین زمینه در این موضوع توان مدیریتی است، من سه مدل ریاضی را برای موضوع استفاده بهینه از سیستم مخازن چند منظوره تهیه کردم.

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه در بخش برق آبی ها نیز آشنایی دارم گفت: 4 سال به عنوان قائم مقام وزارت نیرو توفیق خدمت رسانی داشتم و 2 سال نیز عضو هیات مدیره انجمن بین المللی برق آبی ها بودم و تحصیل من نیز در سازمان ملل هم بست با انرژی های تجدیدپذیر بوده است.

وی افزود:در ارتباط با نمایندگان نیز باید بگویم که در این عرصه ای که ما وارد شده ایم و با توجه به مسائل حوزه آب تعامل وزارت نیرو با نمایندگان امری ضروری است تا به صورت سیستماتیک و منظم مطالبات نمایندگان مردم را پاسخ بگویند.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس