عبد خدایی

دلیل شکست نهضت ملی نفت این بود که مصدق فکر می‌کرد بین آمریکا و انگلیس اختلاف است در حالی‌که دست آنها در یک کاسه بود و الان هم اینگونه است.

به گزارش مشرق، محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فداییان اسلام ا اشاره به مواضع و سیاست‌های اروپا و آمریکا در قبال ایران، اظهار داشت: خوشبختانه امروز 60 سال پیش نیست که دولتمردان ما آمریکا و اروپا را نشناسند.

وی افزود: دلیل شکست نهضت ملی نفت با تمام عظمتش این بود که مصدق در عین حال که فرد وابسته‌ای نبود در این فکر بود که بین آمریکا و انگلیس اختلاف است و باید از این اختلاف به نفع مردم استفاده کند در حالی که دست آمریکا و انگلیس در یک کاسه بود و الان هم بعد از 60 سال در یک کاسه است.

عبدخدایی ادامه داد: آمریکایی‌ها بزرگترین سرمایه‌گذار در اروپا هستند و 85 درصد صنایع انگلستان با سرمایه آمریکا بازسازی شده است، در چنین شرایطی چطور می‌شود تصور کرد که انگلیس تابع آمریکا نباشد.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه بازسازی صنایع اروپایی‌ها طبق طرح مارشال توسط آمریکا بود و قطعا آنها از آمریکا دست نمی‌کشند تا کشوری مانند ایران را بدست بگیرند، تصریح کرد: روابط ایران با اروپا مقطعی است و دوام نمی‌یابد ولی اگر مسئولان ما بازی را خوب بلند باشند و مثل مصدق نباشند که همه چیز به یکباره بر هم ریخت، بازی را خواهند برد.

وی با بیان اینکه وقتی رهبری می‌گویند برجام را در صورت پاره شدنش ریزریز می‌کنیم نشان دهنده این است که ما هنوز بازی را نباخته‌ایم، گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند هم امریکا را داشته باشند و از قدرتش و قراردادهای فی‌مابین با آمریکا بهره ببرند و هم در شرایط کنونی با ایران که امروز قدرت خاورمیانه است وارد بازی شوند.

عبدخدایی ادامه داد: اگر بتوانیم در این بازی مقهور اروپا و آمریکا نشویم و به هیچکدام امتیاز ندهیم و بتوانیم از این بازی سربلند بیرون بیاییم قطعا موفق می‌شویم.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام در پایان با تاکید بر اینکه باید از شخصیت ناآگاه و انحرافات فکری ترامپ استفاده شود، گفت: شاهد بودیم که کره شمالی با تمام کوچک بودنش بازی با ترامپ را بلد است و علی‌رغم همه تهدیدهایی که از سوی آمریکا شد نتوانست حمله نظامی علیه ایران کشور کند و مسئولین ما نیز که تاکنون بازی را بلند بوده‌اند باید از این به بعد نیز آگاهانه کار را به پیش ببرند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • هاتف IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
    0 0
    ساده لوح ، به کفار اعتماد می کند. سگ زرد برادر شغال است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس