کد خبر 786637
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
جان بولتون

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل اذعان کرد توافق هسته ای امضا شده بین کشورهای ۱+۵ و ایران قابل اصلاح نیست و نمی توان بندی به آن اضافه کرد.

 به گزارش مشرق به نقل از شبکه فاکس نیوز، «جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل گفت توافق هسته ای (برجام) نمی تواند اصلاح شود.

وی افزود آنچه که مهم است افزودن بندهای فرعی به این توافق نیست بلکه اصل توافق اشتباه بوده و به هیچ وجه قابل اصلاح نیست.

به ادعای بولتون کشورهای اروپایی که در حال حاضر از خروج آمریکا از برجام ابزار نگرانی می کنند در سال ۲۰۰۳ و زمان آغاز مذاکرات با ایران، پیش از هر چیز خواهان تعلیق فعالیت های غنی سازی این کشور شده بودند.

بولتون تاکید کرد آمریکا حتی این مسئله را نیز نمی پذیرفت اما می دانست که این اقدام دست کم می تواند شروعی برای نشاندن ایران پای میز مذاکرات باشد.

به ادعای وی این کاملا توهم است که کسی بگوید ما نظارت مناسب بر آنچه که ایران انجام می دهد، در زمینه هسته ای یا موشکی داریم. ما می دانیم آنها قریب به بیست و پنج سال درباره موشک های بالستیک با کره شمالی همکاری داشته اند. آنها احتمالا با کره شمالی در زمینه راکتور در حال ساخت در بیابان های سوریه همکاری داشتند که اسرائیل آن را در سال ۲۰۰۷ نابود کرد.

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل مدعی شد: هیچ موردی در برنامه هسته ای ایران نبوده است که آنها ناچار به افشای آن نشده باشند زیرا این افشا شدن یا از طرف گروههای مخالف ایران یا اطلاعات آمریکا بوده است. آنها هرگز با ما صادق نبودند و اکنون نیستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس