کد خبر 786053
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
سعیدی کیا

سعیدی کیا با اشاره به تجربه موفق این بنیاد در شهرستان قلعه گنج افزود: این طرح با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در دیدار با دکتر احمدی، استاندار کهگیلویه وبویراحمد، از آغاز طرح پیشرفت  و آبادانی در شهرستان محروم لنده خبر داد.  

سعیدی کیا با اشاره به تجربه موفق این بنیاد در شهرستان قلعه گنج افزود: این طرح با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا خواهد شد.

سعیدی کیا به مسئله اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و موضوع محرومیت زدائی که از برنامه ها و اهداف اصلی این بنیاد است، اشاره کرد و افزود: انتخاب شهرستان لنده به عنوان گامی مهم برای توسعه این استان در جهت محرومیت زدائی و رفع مشکلات معیشتی خواهد بود. وی اظهار داشت: از آنجائی که دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با جدیت و بطور مداوم پیگیر اجرای این طرح است، ما هم به زودی با حضور مسئولین ارشد و کارشناسان این بنیاد با سفر به کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیران استانی در یاسوج برای بررسی فرآیند اجرای طرح جلسه ای برگزار خواهیم کرد  و از نزدیک با مزیت ها آشنا خواهیم شد و نحوه آغاز و اجرای طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته سعیدی کیا، این طرح با مدیریت بنیاد علوی، در قالب یک فرآیند زمانی به مدت چهار سال انجام می شود و در این مدت موضوعات اشتغال و معیشت مردم پیگیری خواهد شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز با تشکر از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مدیریت بنیاد علوی به منظور قرار گرفتن شهرستان لنده به عنوان شهرستان هدف محرومیت زدائی و طرح پیشرفت و آبادانی در این استان، افزود: همه توان و تلاشمان را به کار می بندیم تا این طرح به موفقیت اجرا و به سرانجام برسد و گامی برای رفع محرومیت، توسعه و رشد دیگر مناطق و کل استان باشد. احمدی با اشاره به اینکه، محرومیت و مشکلات در مناطق مختلف این استان زیاد بوده و انتظار این است که جزیره ای عمل نشود، اظهار داشت: از این فرصت استفاده می کنیم و همه توان، ظرفیت ها را بکار می بندیم و تمام فکر، اندیشه و دغدغه مان در استان این خواهد بود که با اراده و انگیزه پای کار برویم و این طرح را به کل استان تعمیم دهیم.

احمدی ابراز داشت: در شهرستان لنده علاوه بر اختصاص بودجه استانی، دستگاه های اجرائی استان با تمام توان بنیاد را برای پیشبرد تحقق این امر یاری می کنند.

وی تصریح کرد: برای پیشبرد طرح مدیران مربوطه کهگیلویه وبویراحمد از قلعه گنج کرمان که یکی از این مناطق به عنوان الگو در کشور بوده، دیدن خواهند کرد تا از تجربیات و موفقیت این طرح استفاده کنند.

فرماندار شهرستان لنده هم در این جلسه گفت: از زمانی که موضوع طرح پیشرفت و آبادانی در  شهرستان لنده مطرح شده است، هم مردم و هم مسئولین مربوطه استان و شهرستان با آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و سرمایه گذاری این بنیاد لحظه شماری می کنند. کریمی نژاد افزود: برای شروع به کار این بنیاد زمین و ساختمان آماده برای واگذاری و استقرار این شرکت فراهم شده است. وی تصریح کرد: مزیت ها و فرصت ها هم در این شهرستان احصاء شده است که در اختیار بنیاد علوی و مشاورین این بنیاد قرار خواهد گرفت. فرماندار شهرستان لنده کشاورزی، صنایع دستی، معادن و حوزه فرهنگی را بخش های مد نظر فعالیت حوزه بنیاد علوی در شهرستان لنده برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس