کد خبر 785817
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
ترامپ

یک روزنامه آلمانی در انتقاد از سخنان شب گذشته رئیس‌جمهور آمریکا، سیاست‌های وی را مهلک توصیف کرد و نوشت که واشنگتن از گذشته درس نگرفته است.

 به گزارش مشرق، روزنامه آلمانی «هاندلزبلات» در گزارشی با عنوان «آمریکا هیچ چیز نیاموخته است» به سخنان شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه راهبرد جدید این کشور در برابر ایران واکنش نشان داد.

در این گزارش آمده است که تصمیم ترامپ مانند لشکرکشی «جرج بوش» به عراق اقدامی مهلک است. رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد نگاه‌ها را از ناتوانی خود منحرف کند و به اقدامات خطرناک جدیدی دست بزند.

«ماتیاس بروگمان» نویسنده گزارش اوضاعی که ترامپ ایجاد کرده را با شرایط آغاز جنگ‌جهانی اول مقایسه کرده و نوشته است که اگر یک مورخ بخواهد آنچه آن زمان رخ داد را با چشم ببیند می‌تواند اکنون آن را ببیند. ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید نکرد و همزمان از اعمال تحریم‌های جدید یاد کرد. او (با این اقدامات) تمامی موفقیت‌های دیپلماتیکی که در منطقه بحرانی (خاورمیانه) رخ داد را خراب کرده است.

بروگمان معتقد است که آمریکا از گذشته درس نگرفته است. مثلا پس از تصمیم بوش و لشکر کشی اشتباه به عراق در سال ۲۰۰۳ که از حمایت جامعه جهانی برخوردار نبود و با هدف یافتن سلاح‌های کشتارجمعی صورت گرفت. هیچ سلاحی پیدا نشد و فقط خاورمیانه به آتش کشیده شد. این اقدام به ایجاد گروه‌های تروریستی جدید منجر شد که داعش یکی از آنهاست و واشنگتن به تشکیل آنها کمک کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس