بهاره آورین

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با انتقاد از وضعیت بازداشت کودکان کار و خیابانی،گفت: متاسفانه بهزیستی شرایط نگهداری کودکان کار و خیابانی را در مراکز خود ندارد.

به گزارش مشرق، بهاره آورین با اشاره به اجرای طرح جمع آوری کودکان کار و خیابانی در شهر تهران، اظهار کرد: ما از ابتدا با این طرح مخاف بوده ایم و دلایل خود را نیز به صورت مکتوب و شفاهی به مسئولان مربوطه ارجاع داده‌ایم.

آروین بیان کرد: وقتی طرحی نادرست است شورای شهر به شهرداری اجازه نمی‌دهد ورود کند و زمانی از این طرح حمایت می‌کند که کارشناسی شده باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طرح فعلی آسیب‌زا بوده  و اتلاف منابع را به همراه دارد و متاسفم که این طرح در حال انجام است؛ این در حالی است که بهزیستی توان نگهداری کودکان کار را ندارد و شرایط اسفناکی در بسیار از مراکز بهزیستی وجود دارد و کار بیهوده‌ای است که  از سوی این سازمان در حال انجام است.

وی افزود: باید کاری کنیم که کودکان را جذب کنیم نه بازداشت و اگر طرح مناسبی داریم اجرا کنیم و در غیر این صورت از اجرای چنین طراحی غیر کارشناسی بپرهیزیم.

آروین با اشاره به صحبت‌های فرماندار تهران مبنی بر اینکه طرح متوقف نمی‌شود و این طرح مصوبه شورای اجتماعی کشور است، گفت: مگر قرار است هر طرحی که مصوب باشد، اجرا شود و این در حالی است که این طرح با ایرادات بسیاری روبرو است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: طراح این چنینی برای شهر مضر است و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای شهروندان می‌شود و امیدواریم مسئولان مربوطه در این زمینه تامل کنند.

وی اظهار امیدواری کرد طرح  فعلی متوقف شود و در غیر این صورت شورا از طریق مسیر قانونی طرح را متوقف خواهد کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس