سمیه محمودی

اگر نتوانیم اقتصاد روستا را اصلاح و شرایط اشتغال را ایجاد کنیم، روستاها بیشتر از شرایط فعلی خالی از سکنه شده و نارضایتی روستائیان بیشتر می‌شود.

به گزارش مشرق، سمیه محمودی عصر امروز در همایشی که به مناسبت روز ملی روستا در شهرضا برگزار شد با بیان اینکه وقتی احساسی عمل کنیم به نتیجه‌ای نمی‌رسیم، اظهار داشت: باید برای آبادی روستاها برنامه و طرح‌های خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هر چقدر خدمات به روستائیان دادیم روستاها بیشتر خالی از سکنه شد، افزود: مباحث اقتصادی بحثی مهم در روستاها است، اگر نتوانیم اقتصاد روستا را اصلاح کنیم و شرایط اشتغال را ایجاد کنیم، روستاها بیشتر از شرایط فعلی خالی از سکنه شده و نارضایتی روستائیان بیشتر می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها وظیفه دارند برای اقتصاد روستا تلاش کنند، اگر اقتصاد روستا حرکت کند، مشکل جمعیتی ما در روستا برطرف می‌شود.

محمودی با بیان اینکه در مجلس بودجه‌ای برای اشتغال روستائیان در نظر گرفته شده است، مطرح کرد: هر جا اسمی از روستا آورده می‌شود به دنبال آن از عشایر هم نام برده می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس با اشاره به اینکه مجلس 1.5 میلیارد دلار برای روستائیان و عشایر تصویب کرده است که دولت باید این بودجه را ابلاغ کند، بیان داشت: در حالی که شرایط روستاهای ما در حال حاضر برای تفریح آخر هفته است، ما موج جمعیتی بازگشت به روستاها را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط کشور، استان و شهرستان در بحث آب بحرانی است، اذعان کرد: ما انتقال آب را برای شهرستان پیگیری می‌کنیم اما انتقال آب برای کشاورزی در برنامه ششم توسعه ممنوع است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس