کد خبر 785004
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
رئیسی نمایه

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نباید به دشمنان اعتقاد داشته باشیم چرا که دشمنان گره ای از مشکلات ما را وا نمی‌کنند بلکه با روحیه انقلابی می‌توان گشایش در کارها را شاهد بود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب در نشست فعالان فرهنگی در بجنورد اظهار داشت: اندیشه و عمل انقلابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی انقلابی بودن را با احساساتی بودن تعریف می‌کنند که این دسته از افراد نزدیک‌بین هستند و منافع دور را نمی‌بینند.

وی ضمن اشاره به ویژگی‌های افراد انقلابی افزود: انقلابیون هم منافع زودهنگام و هم چشم‌اندازهای دور را مورد توجه قرار می‌دهند. اولین نشانه‌های اندیشه انقلابی توجه به خداست و کسانی که در این راه فعالیت می‌کنند عمیقا معتقد به تفکر انقلابی هستند.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: نیروهای غیر انقلابی در عالم در برابر ذات پروردگار قدرتی به شمار نمی‌آیند چرا که قدرت اراده و حاکمیت از آن پروردگار است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: نگاه به عاشورا نگاهی زودگذر و احساساتی نبود. خاندان امام حسین(ع) چه در فصل شهادت و چه در فصل اسارت و در فصل مدیریت اجرایی و حرکت دقیق و برنامه‌ریزی شده داشتند.

رئیسی افزود: حرکت و قیام امام حسین(ع) برنامه‌ریزی شده بود و هدفش فقط سال 61 هجری نبود بلکه قیام امام حسین الگوی پیش روی انسانیت برای تمام جوامع است. مهم‌ترین امتیاز تفکر عاشورایی، بصیرت است چراکه عاشوراییان مقصد و امام را می‌شناختند و دوست و دشمن را از یکدیگر جدا می‌کردند.

عضو تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امام حسین(ع) در قیام عاشورا تمام افراد دور و نزدیک را مورد آزمایش قرار داد چراکه مسیر امام حسین(ع) مسیر حق است. امروز در مسیر امتداد راهبردی عاشورا، جریان انقلابی پیام مبارزه با مستکبرین و ظالمین جهان را سرلوحه کار خود قرار داده است. جریان انقلابی دارای هویت است چنانکه رهبر معظم انقلاب در همین شهر به هویت‌زا بودن سبک زندگی اسلامی اشاره کردند، انقلاب اسلامی نیز دارای هویت است.

وی ادامه داد: امروز در کشور و نظام اسلامی علیرغم تمام تهدیدها تفکر انقلابی حاکم شده است و مسئولان باید ظلم ستیزی و مبارزه با ظلم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند. بیداری نسل جوان و نوجوان سرمایه بزرگی برای ایران اسلامی است که پیام‌های زیادی برای جهانیان دارد. صرف کردن فعل ما می‌توانیم یک سرمایه عظیم و ملی به شمار می‌آید.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: نباید به دشمنان اعتقاد داشته باشیم چرا که دشمنان گره ای از مشکلات ما را وا نمی‌کنند بلکه با روحیه انقلابی می‌توان گشایش در کارها را شاهد بود. هر جا که روحیه بسیجی و روحیه انقلابیگری دخیل باشد کارها روند رو به رشدی را طی می‌کنند اما اگر روحیه انقلابی و جهادی در کار نباشد سبب افت در کار می‌شود.

رئیسی بیان داشت: امروز باید گفتمان امام و رهبری، گفتمان قالب در کشور باشد چراکه راه برون رفت از مشکلات در عمل و توجه به گفتمان رهبری است. رعایت حقوق، عدالت اجتماعی و اخلاق مداری از جمله ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی است. باز گشایی از مشکلات زندگی مردم وظیفه همگانی است و در این خصوص باید از ظرفیت‌های کشور تمام استفاده را برد و دغدغه مردم را در خصوص معیشت کاهش داد.

وی در پایان افزود: امروزه با جنگ نرم مواجه هستیم که برای خنثی کردن این اقدام خبیثانه، نهضت فرهنگی و بصیرت افزایی را باید مهم بدانیم و در راستای تلاش برای خدمت‌رسانی و خدمتگزاری خالصانه به مردم به ویژه نیازمندان و گرفتار ها گام برداریم. در خراسان شمالی به برکت انقلاب گامهایی برداشته شده است اما برای رسیدن به وضع مطلوب نیازمند کار جدی انقلابی است و در این خصوص باید از ظرفیت دانشجویان و جوانان نهایت استفاده را برد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس