کد خبر 784886
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
جهرمی

رئیس سازمان پدافندغیرعامل در دیدار با وزیر ارتباطات بر همکاری همه دستگاه‌های مسئول در رابطه با مصون سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور تاکید کرد.

به گزارش مشرق، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور  به همراه جانشین قرارگاه پدافند سایبری و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات پدافند غیرعامل کشور با آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار کرد.

 رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تهدیدات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای سایبر و وابسته تر شدن روز افزون کشور به این فضا را امری جدی برشمرد و خاطرنشان کرد: لازم است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت و همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات این حوزه را شناسایی و  الزامات مصون سازی  این حوزه را تهیه و تدوین کنند.

 سردار جلالی افزود: مصون سازی کامل زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور در برابر طیف تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی، نیازمند همکاری همه بخش‌های مسئول در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و ایمنی است.

همچنین در این دیدار جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: امروزه با گسترش فناوری در حوزه سایبر، با تهدیدات این فضا از جمله اینترنت اشیا روبرو هستیم که باید با شناسایی تهدیدات این حوزه،  ملاحظات و الزامات  پدافندی تهیه و بکارگیری کرد.

 وی افزود: توجه به پدافند غیرعامل فیزیکی و  تعیین شاخص‌های تاب آوری زیرساخت‌های ارتباطی کشور و سایر زیرساخت‌های وابسته به آن از اولویت‌های کاری این وزارتخانه می‌باشد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  تهیه طرح‌های واکنش اضطراری و بازیابی از حوادث و تهیه دستوالعمل‌ها و آیین نامه‌های مربوطه را امری ضروری قلمداد کرد.

جهرمی تاکید کرد: باید راهبردی مشترک با سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص نحوه بهره گیری از تأمین کنندگان خارجی محصولات و خدمات مورد نیاز کشور با رعایت مصالح و منافع کشور تهیه و تنظیم شود.

وی در پایان خواستار یاری بیشتر سازمان پدافند غیرعامل کشور به این وزارتخانه در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه پدافند غیرعامل شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس