کد خبر 783913
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
مصطفی آجورلو

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، گفت: تنها ماندیم اما تسلیم نشدیم. ما با حمایت و همراهی همین هواداران از تمامی مشکلات و بحران ها عبور می‌کنیم.

به گزارش مشرق، به نقل از سایت باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو پس از پرداخت بدهی بازیکنان خارجی و مختومه شدن 7 پرونده خطرساز تراکتورسازی در فیفا پیرامون فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش گفت: متاسفانه مسئله بدهی‌های خارجی یکی از مشکلات اصلی باشگاه در سال های اخیر بوده که البته هیچ کدام مرتبط با دوره فعلی نیست اما میراث تلخی است که از گذشته به جای گذاشتند و بیشترین آسیب را به باشگاه وارد ساخته است. با این وجود نیاز به یک همت جدی برای حل این مشکل وجود داشت و به همین دلیل کمیته ویژه ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم. در مورد این پرداخت ها باید بگویم ما نمی توانستیم نسبت به تهدیدهای احتمالی بی تفاوت باشیم و بدهی های باقیمانده از گذشته را پرداخت نکنیم که در این صورت اتفاقات بسیار تلخی برای تراکتورسازی روی می‌داد اما در این راه سخت چه حمایتی از باشگاه صورت گرفت؟


وی افزود: خوشبختانه امروز می‌توانیم اعلام کنیم که 7 پرونده با پرداخت بدهی‌ها مختومه شد وآنطور که مسئولان محترم فدراسیون فوتبال اعلام کردند تراکتورسازی مشکلی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا نخواهد داشت اما هواداران باید بدانند که این روند با چه سختی هایی همراه بوده و ما عملا در این مدت به شکل همزمان هزینه دو تیم را پرداخت کردیم. تراکتورسازی هرچند در اسناد متعلق به شرکت تراکتور سازی است، لیکن در این دوسال حتی یک ریال جهت امور جاری باشگاه و بدهی‌های سنوات گذشته دریافت نکرده است. این در حالی است که برخی اتفاقات تلخ گذشته مشکلات بزرگی برای این باشگاه ایجاد کرد که یکی از آنها فسخ قرارداد سه بازیکن خارجی بود. شکایت این بازیکنان منجر به بسته شدن دو پنجره شد و ضرر و زیان معنوی و مادی آن هم به عهده کسانی است که موجب این اتفاق بودند و هم کسانی که راه کمک به باشگاه را پیش نگرفتند. البته در زمان مقتضی در محضر مردم شریف آذربایجان در این خصوص شفاف سازی خواهم کرد. این باشگاه متعلق به مردم شریف آذربایجان و همه هوادران وفادار است اما آنهایی که فکر کردند بعد از این تسویه حساب‌های مالی و پرداخت بدهی ها می‌توانند با تسلط بر امور راه اشتباه گذشته را بروند در اشتباه هستند.


مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، گفت: من از روز اول اعلام کردم که هزینه‌های جاری باشگاه را از طریق طرح‌های اقتصادی تامین می‌کنیم همانطور که به وعده خودمان عمل کردیم اما حداقل انتظار داشتیم برای پرداخت بدهی های سنگین باقیمانده از گذشته مورد حمایت قرار بگیریم که این اتفاق هم نیافتاد. یکی از مسئولان در همین روزها گفته بود هیچ حمایتی از تراکتورسازی صورت نمی‌گیرد در حالی که وضعیت بعضی از دیگر باشگاه‌ها اینگونه نیست. البته این حرف تا حدودی درست است چرا که بدهی‌های خارجی و سنگین برخی از باشگاه‌ها از طریق منابع دیگری تامین شده است. در واقع برای پرداخت بدهی‌ها به باشگاهها کمک کردند اما چرا به ما کمکی نشد و تراکتورسازی را با همه این مشکلات تنها گذاشتند؟ امروز به هوادارانمان می‌گوییم که با وجود 7 میلیارد بدهی سنگین خارجی تنها ماندیم اما تسلیم نشدیم.

فوتبال هیچ درآمد و خروجی برای باشگاه‌ها ندارد

آجورلو در ادامه گفت: دوستان خوب من در فدراسیون فوتبال ازجمله مهدی تاج و محمدرضا ساکت زحمات زیادی می‌کشند و به خوبی در جریان مشکلات باشگاه‌ها قرار دارند. اگر قرار است باشگاه‌ها به استقلال مالی برسند باید از درامدهای متعارف و قانونی فوتبال برخوردار شوند. مسئله حق پخش چند سال است که به نتیجه نمی‌رسد؟ چند سال است که هیچ وجهی از درآمد تبلیغات دور زمین دریافت نمی‌کنیم؟ باشگاه‌ها باید صبور باشند تا این منابع عملی و اجرایی شود اما مگر بازیکن و مربی طلبکار یا فیفا و ای اف سی هم صبر می‌کنند؟ ما بیش از هر مقطع دیگری تحت فشار بودیم و چاره ای نداشتیم جز پرداخت این بدهی‌ها. حداقل درآمدهای جاری فوتبال می‌توانست در تامین این اعتبارات به ما کمک کند. فوتبال متاسفانه هیچ درآمد و خروجی برای باشگاه‌ها ندارد و تنها باید از طریق اسپانسر و حامیان مالی کلیه هزینه‌ها را تامین کنیم. باور من این است که مردم خوب آذربایجان به خوبی می‌توانند باشگاه خود را در شان آذربایجان که سر ایران است اداره نمایند و در حوزه اقتصادی با زندگی روزمره خود این باشگاه را در سطح آسیا به رتبه اول اقتصادی ومالی برسانند و از نظر فنی هم در صدر جدول کشور و آسیا عملکرد درخشان و بی سابقه ای داشته باشند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد: من پیش از این اعلام کردم که تراکتورسازی را با طرح‌های اقتصادی ثروتمند می‌کنیم و امروز همچنان بر این ادعا پافشاری می‌کنم. قطعا حمایت هواداران از طرح های اقتصادی تراکتورسازی را ثروتمند و بی نیاز می‌کند. ما اگر بدهی به جا مانده از گذشته نداشتیم همین امروز با هیچ کسری بودجه‌ای هم مواجه نبودیم. در واقع این 7 میلیارد می‌توانست کلیه هزینه‌های فصل جاری ما را نیز تامین کند اما علاوه بر هزینه‌های جاری اعتبارات لازم برای پرداخت بدهی‌ها را نیز فراهم ساختیم. هواداران باید بدانند که تعدادی از بازیکنان فعلی باشگاه هنوز مطالباتی از 3 فصل گذشته دارند.

در طرح های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم

آجورلو با اشاره مجدد به طرح های اقتصادی باشگاه تراکتورسازی گفت: من همیشه با صداقت و صراحت هوادارانمان را در جریان همه امور و مشکلات قرار داده ام. امروز هم شرایط را به وضوح تشریح کردم که بدانید چه تلاش هایی صورت گرفته و چه وضعیتی وجود دارد. اقدامات لازم برای جذب بازیکن جدید و تقویت تیم در نیم فصل هم صورت می‌گیرد و به خواست خدا به انتظارات به حق هواداران به خوبی پاسخ می‌دهیم اما در این بین همچنان از هوادارانمان می‌خواهم که با حمایت از طرح های اقتصادی یاور و حامی تراکتورسازی باشند. ما در طرح‌های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم‌. در واقع نیازهای عادی و روزمره زندگی مردم شریف آذربایجان و همه هواداران تراکتورسازی در سراسر کشور را با طرح‌های اقتصادی باشگاه پیوند داده‌ایم. به طور مثال هر شهروندی  از یک یا چند سیم کارت استفاده می‌کند و درخواست ما از هواداران این است که از سیم کارت‌های آذرتل استفاده کنند. خوشبختانه طرح آذرتل به نتیجه رسیده و فروش این سیم کارت ها از هفته گذشته آغاز شده است. هواداران باید بدانند که تراکتورسازی شریک و بهره مند از سود آذرتل است. با خرید این سیم کارت ها علاوه بر حمایت از باشگاه هویت تراکتوری خودتان را ثابت می‌کنید. تا هر زمانی که آذرتل فعال باشد شریک تجاری باشگاه تراکتورسازی خواهد بود و تا سال ها می‌تواند بخش قابل توجهی از اعتبارات و نیازهای مالی باشگاه را تامین کند.

وی افزود: دریافت کارت هواداری بانک کوثر از دیگر طرح های مورد نظر است. هر شهروند از یک یا چند کارت بانکی استفاده می‌کند و کارت بانکی کوثر نیز درست مثل سایر کارت های عضو شبکه شتاب است. هوادار با افتتاح حساب و دریافت این کارت بدون آنکه هیچ هزینه ای پرداخت کند از باشگاه خودش حمایت خواهد کرد. ارسال پیامک 3 به سامانه 3090 ایرانسل هم از دیگر روش هایی است که مستقیما موجب تقویت مالی باشگاه می شود که هواداران ما نیز می توانند با مشارکت گسترده و همه جانبه در این بخش حامی تراکتورسازی باشند. همچنین طرح تخفیف باشگاه هواداری تراکتورسازی که در تبریز آغاز شده و در سراسر کشور گسترش خواهد یافت نه تنها هزینه مضاعفی برای هوادار ندارد بلکه هزینه زندگی روزمره را به شکل معنی داری کاهش می دهد. هواداران با عضویت در این طرح می توانند از صدها مرکز خرید فروشگاهها و همچنین مراکز خدماتی متعدد با تخفیف های ارزشمند و قابل توجه استفاده کنند، در عین حال از همین محل منافع و درآمد باشگاه نیز تامین خواهد شد که یک اتفاق بی سابقه و بسیار ارزشمند است.همچنین طرح پوزهای تراکتور که از سال گذشته مطرح شد و به زودی اجرایی می شود هیچ هزینه ای برای مصرف کننده و هواداران نخواهد داشت اما می تواند تضمین کننده منافع باشگاه باشد.در واقع طرح های اقتصادی بهترین ابزار برای خودکفایی تراکتورسازی بزرگ است و هدف نهایی ما این است که این باشگاه در انتظار کمک و حمایت مالی هیچ نهاد و ارگانی نباشد و به توانمندی های خودش تکیه کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه اظهار داشت: برخی افراد که با وجود  سرمایه فراوان در دوران سختی به ما کمک نکردند و مخالف فروش این باشگاه به مردم شریف آذربایجان بودند اما از سوی دیگر بدهی ها و مشکلات متعددی برای این باشگاه به وجود آوردند باید بدانند، مردم آذربایجان وهواداران شریف تراکتور سازی مالک واقعی و قطعی این باشگاه هستند و این وفاداری را در روزهای سخت به خوبی ثابت کرده اند. ما در سخت ترین روزها تسلیم نشدیم و به فضل خدا مشکلات را شکست دادیم. مثل همه روزهای گذشته به هواداران وفادار تراکتورسازی تکیه می‌کنیم در حالی که می‌دانیم هیچ حمایتی از این باشگاه صورت نگرفته اما تراکتور آنقدر بزرگ و معتبر است که روی پاهای خودش می ایستد. ثروت حقیقی این باشگاه هوادار بزرگواری است که در سرما و گرما تیم محبوبش را تنها نگذاشته و در همه شهرهای ایران تراکتورسازی را همراهی می‌کند. 
 

هواداران سهامداران باشگاه خواهند بود
آجورلو همچنین در پایان گفت: می خواهم یک نوید به خانواده بزرگ تراکتورسازی بدهم و آن اینکه گام های مهمی برای تحقق خصوصی سازی و واگذاری باشگاه به مردم برداشته شده است. در همین راستا دارندگان کارت هواداری بانک کوثر و همینطور کسانی که سیم کارت ها دائمی آذرتل را خریداری  می‌کنند یا کسانی که در طرح تخفیف باشگاه هواداری و یا طرح پوز تراکتور مشارکت می‌کنند در موعد مقرر می توانند با خرید یک سهم یک یا دو میلیون ریالی سهامدار باشگاه تراکتورسازی تبریز باشند. در واقع تمامی هواداران عزیزی که در کلیه طرح‌های اقتصادی باشگاه مشارکت می‌کنند و در روزهای سخت یاور تیم محبوبشان هستند صاحبان حقیقی و قانونی تراکتورسازی خواهند بود. من به عنوان خدمتگذار هواداران همانطور که وعده داده بودم برای خودگردانی و استقلال مالی‌،‌ درآمدزایی از طریق طرح‌های اقتصادی و پروژه مهم واگذاری با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران اقدامات لازم را انجام داده‌ام و فکر می‌کنم حالا نوبت شما هواداران است که با همراهی و حمایت خودتان از این طرح ها زمینه تحقق استقلال مالی تراکتورسازی و واگذاری این باشگاه پرطرفدار را فراهم سازید. انشالله با اتحاد و همدلی در کنار شما روزهای بزرگی را در تاریخ تراکتورسازی رقم خواهیم زد. در اینجا لازم است از سردار سرلشکر جعفری فرماندهی سپاه پاسداران و سردار سلامی جانشین فرماندهی تشکر کنم که با حمایت‌های خود موجب شدند با آرامش روند فعالیت‌های تراکتورسازی دنبال شود و درآمدزایی باشگاه همچنین طرح های اقتصادی سامان بگیرد.

وی افزود: همچنین از یحیی گل محمدی و سایر اعضای کادر فنی تشکر ‌می‌کنم که با  خودباوری  علیرغم وجود مشکل محرومیت به توانمندی خودشان و بازیکنان تیم ایمان داشتند و با تلاش و پشتکار از ظرفیت ارزنده بازیکنان مستعد و جوان به بهترین شکل استفاده کردند. معرفی هرکدام از این ستاره های ناشناخته حاصل زحمات و هنر اعضای کادر فنی است که با اعتماد به جوانان آینده باشگاه را تضمین نموده اند. از بازیکنان متعصب و باغیرت تیم چه نفرات با تجربه و بزرگ ترها چه بازیکنان جوان هم تشکر می‌کنم که بدون کوچک ترین حاشیه در نهایت آرامش تنها با همدلی و غیرت دست در دست هم برای سربلندی تراکتورسازی تلاش می‌کنند و تردید ندارم که در این مسیر دشوار با توکل به خداوند کریم موفق و  پیروز خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس