خادمی

نائب رئیس کمیسیون انرژی گفت: از رئیس مجلس خواهم خواست که استخدام چند نفر از نمایندگان کنونی مجلس را در وزارت نفت طبق وعده خود پیگیری کند، چرا که اکنون دیگر این موضوع روشن شده است.

به گزارش مشرق،‌ هدایت‌الله خادمی نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس منتظر استخدام در وزارت نفت طی سه سال آینده بوده و امروز در حال تهیه مقدمات هستند، عنوان داشت:‌ در نطق آینده میان دستور خود حتماً از رئیس مجلس خواهم خواست که استخدام چند نفر از نمایندگان کنونی مجلس را در وزارت نفت طبق وعده خود پیگیری کند، چرا که اکنون دیگر این موضوع مشخص شده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ هرچند ممکن است که برخی از همکاران ما ناراحت شوند ولی در زمانی که جوانان ما بیکارند، نباید نماینده مجلس به فکر استخدام در وزارت نفت باشد.

وی ادامه داد: این یک رانت دو طرفه است؛ نماینده مجلس از سازمان تأمین اجتماعی به وزارت نفت منتقل می‌شود و حقوق خود را از ماهی چهار میلیون به ماهی 20 میلیون می رساند،‌ پس دیگر آن نماینده، وکیل المله نیست و نامش چیز دیگر است.

خادمی گفت: شورای نگهبان باید وارد موضوع شود،‌ زیرا که صلاحیت نماینده برای انجام قانون‌گذاری و نظارت در مجلس تأیید شده است، از این رو وقتی نماینده‌ای استخدام شد یعنی دیگر نمی تواند نظارت خود را روی همان دستگاه انجام دهد و قانون مطابق با منافع ملی نیز درباره آن نهاد و سازمان وضع کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ اگر به این منوال پیش رود همه 290 نفر نماینده مجلس تبدیل به کارکُنان دولت می‌شوند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز 28 مرداد مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم پس از سخنان خادمی به‌عنوان مخالف بیژن زنگنه وزیر نفت گفته بود: «بینی و بین الله» نماینده‌ای را سراغ ندارم که وقتی به مجلس آمد،‌ کارمند وزارت نفت شود.

وی در ادامه با اشاره به این که این استخدام بر روی رأی نمایندگان تأثیر می‌گذارد، تصریح کرده بود: اگر چنین چیزی رخ داده باشد،‌ ما با آن برخورد می‌کنیم.رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مزبور گفته بود: من در جریانم و می دانم که یک نفر از نمایندگان کارمند وزارت نفت نشده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس