کد خبر 783228
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱
حسین شریعتمداری نمایه

آقای روحانی گفته است«حالا نمی‌گوئیم مذاکره چون عده‌ای بدشان می‌آید»!که باتوجه به آنچه گذشت باید از ایشان پرسید؛ مگر جنابعالی ازبی‌حرمتی به امام حسین(ع) و دادن نسبت سازش به سیدالشهدا(ع) بدتان نمی‌آید؟!

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:

دیروز آقای رئیس‌جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها به موضوعاتی پرداختند که طرح آن از جانب ایشان دور از انتظار بود و بسیار بعید به نظر می‌رسد از واقعیت آنچه که متاسفانه به‌گونه‌ای غیرواقعی مطرح کرده‌اند، بی‌خبر باشند.

آقای روحانی دستگیری جاسوسان و مفسدان اقتصادی را نشانه بیکاری دستگاه قضائی دانسته! و می‌گوید «حالا البته شاید بعضی از دستگاه‌ها بیکارند و باید شغلی داشته باشند - و به این علت - ناچار هستند عده‌ای را احضار کنند»!

و البته به‌طور تلویحی اعتراف می‌کند نگرانی ایشان از آنجا ناشی می‌شود که جاسوسان و مفسدان اقتصادی دستگیر شده از افراد وابسته و نزدیک به رئیس‌جمهور و یا ریاست‌جمهوری بوده‌اند! و یا در حالی که تاکنون از برجام فقط یک مشت کلی‌گوئی‌های بی‌خاصیت نظیر، فتح‌الفتوح!

و معجزه قرن! و تسلیم قدرت‌های بزرگ در مقابل ایران! و... به ملت تحویل داده‌اند و هنوز نتوانسته‌اند حتی یک دستاورد محسوس و قابل قبول برای آن دست و پا کنند، با حالتی که انگار قصد تواضع دارند!

اظهار می‌دارد که «ما آمریکایی‌ها را فریب داده‌ایم»! و نمونه‌های دیگری از این دست «وارونه‌نمایی»ها که شرح آن به درازا می‌کشد و پرداختن به آن فرصت دیگری را می‌طلبد.


اما در این وجیزه آن بخش از اظهارات آقای روحانی مورد نظر است که در آن بی‌آن که بدانند و یا خدای نخواسته بخواهند، به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام اهانت شده است!

آقای روحانی می‌گوید «امام حسین علیه‌السلام قبل‌از آغاز قیام، ابتدا با حاکم مدینه صحبت کرد و استدلال‌ آورد حالا نمی‌گوئیم مذاکره، چون عده‌ای بدشان می‌آید، می‌گوئیم حرف زد، سخن گفت»!


در این خصوص باید گفت؛ «مذاکره» در عرف دیپلماتیک و تعریف شده آن به معنای حل اختلافات فیمابین از طریق «بده‌وبستان» است و نوعی «معامله» تلقی می‌شود که در آن طرفین برای حل اختلافات خود به رد و بدل کردن امتیاز روی می‌آورند و در مقابل امتیازاتی که به حریف می‌دهند از او امتیاز می‌گیرند تا در نهایت به نقطه‌ای برسند که هر دو طرف از آنچه داده‌اند و آنچه گرفته‌اند رضایت داشته باشند. دقیقاً مانند یک معامله.


اکنون باید از جناب روحانی پرسید آیا جنابعالی فرق مذاکره با حرف زدن را نمی‌دانید؟ حرف زدن و صحبت کردن می‌تواند تهدید و نهیب و یا پوزش و سازش باشد ولی در مذاکره سخن از امتیاز دادن و امتیاز گرفتن است. حالا بفرمائید که امام‌حسین علیه‌السلام قصد داشتند چه امتیازی به دشمن بدهند و در مقابل چه امتیازی بگیرند که جنابعالی از آن با عنوان «مذاکره»! یاد می‌کنید؟!


چه کسی می‌تواند انکار کند که گفت‌وگوی سیدالشهداء علیه‌السلام با سران شرک و نفاق از نوع نصیحت  و دعوت آنان به صراط مستقیم الهی و دست کشیدن از کفر و پلیدی بود، نه آن که حضرت با اهدای امتیاز به آنان در پی کسب امتیاز از آنها باشد، یعنی آنچه در تعریف سیاسی واژه «مذاکره» به مفهوم رایج امروزی آن آمده است!


شاید برای جناب روحانی به عنوان یک حقوقدان، عالم دینی و سیاستمدار سرد و گرم چشیده، این نظریه و فرض، سخت و ناگوار باشد اگر گفته شود که ایشان معنا و تعریف «مذاکره» به مفهوم شناخته شده آن در عرف سیاسی را نمی‌دانند.

ولی چنانچه روی دیگر این سکه، -نستجیربالله- بی‌حرمتی به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین علیه‌السلام باشد، به یقین فرض اول را می‌پذیرند و بی‌اطلاعی خود از مفهوم رایج مذاکره را به روی دوم این سکه ترجیح می‌دهند و به صف کسانی می‌پیوندند که به‌کارگیری واژه «مذاکره» برای برخورد امام‌حسین علیه‌السلام با دشمنان اسلام را بی‌حرمتی به ساحت مقدس آن امام بزرگوار می‌دانند.


آقای روحانی گفته است «حالا نمی‌گوئیم مذاکره چون عده‌ای بدشان می‌آید»! که با توجه به آنچه گذشت باید از ایشان پرسید؛ مگر جنابعالی از بی‌حرمتی به امام حسین(ع) و دادن نسبت سازش به سیدالشهدا(ع) بدتان نمی‌آید؟!.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مرتضیsk RO ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  35 2
  روحانی با برجام تموم شد و ملت نظاره گر دولت ضعیف با مهره های نجومی بگیر
 • محمد IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  25 2
  فدای غریبی امام حسین عزیز ای خدا برسان امام زمان را تا به کی ........اللهم عجل لولیک الفرج صلوات
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  25 1
  هر که با آل علی (ع) درافتاد ، ورافتاد .
 • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  27 3
  الهی زنده باشی بزگوار الحق که در مدار شریعت و ولایتی . درود بر تو حسین آقا .
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  25 2
  قراره دین را از عمامه به سرهایی مثل دکطر روحانی یاد بگیریم؟؟؟؟؟ خاک بر سر ما
 • علی GB ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  15 2
  بخدا اگر ملت ایران یک نفر امریکایی را از خود کشور امریکا می اورد و رئیس جمهور ایران می کردن خسارتی را که روحانی و ایادی انها به کشور زدند را نمیزد
 • علی حقجو IR ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  21 2
  #حسین_فریدون_را_محاکمه_کنید
 • IR ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  18 3
  عالی و بجا درود بر نگارنده
 • IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  29 2
  بعد گند برجام دنبال چي ميگرده؟ديگه قيام امام حسين وآيه هاي قرآن و همه چي رو به برجام ربط ميده خجالتم خوب چيزيه
 • اقایی US ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  7 22
  گفته ها و خط مشی سردار قلم مو به مو با حرفهای نتانیاهو_ ترامپ _ جان بولتن و بقیه مخالفان ایران مطابقت داره.
  • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
   10 1
   میشه یک قسمت از این تطابق رو با استدلال نشان بدی؟!!! این قبیل مغالطه و سفسطه ها دیگه دستشان رو شده. فعلا که اربابان برجامی شما هستند که غلام حلقه به گوش امری شده اند
 • مهدی از قم IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  25 1
  اقای روحانی متاسفانه گرفتار عقل ابزاری و اندیشه لیبرالی است که در ناخوداگاه خود دچار تقدس زدایی از همه کس و همه چیز هستند و اقدام برای ایمان و عقیده را خوب درک نمیکند و فقط منافع را میبینند به همین دلیل عمل امام حسین را با معیارهای مدرن میسنجند
 • محسن IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  16 0
  ای بابا آقای شریعتمداری یاسین میخوانی ؟!!
 • امير IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  13 1
  اگر بر فرض پرزيدنت هدف قيام حضرت امام حسين (ع) مذاكره بوده . نتيجه آن به اصطلاح مذاكره ايستادگي درمقابل ظلم ،كفر ،بي ديني و . . . تا آخرين نفس و به شهادت رسيدن و اسارت عزيز ترين ياران و نزديكان ايشان بود و هيچ گاه كوچكترين امتيازي به دشمن ندادن . نه اينكه براي دادن امتياز حتي از خود دشمن هم بيشتر عجله داشته باشند.
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  3 15
  استاد حسین! صلح حدیبیه را توجیه کن
  • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
   0 0
   فکر نکن جواب نداریم. مشرق حاضر به درج نیست.
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  22 3
  برجام = خیانت بزرگ
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  2 21
  "شما چرا بدتان نمی‌آید؟!" چون ملت بدش نمی اید - تو چرا بدت می آید و با پول بیت المال داری علیه ملت حرف می زنی؟
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  11 2
  خدا هدایتش کند!
 • حسین IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  23 1
  ایشان دولت خود را وارث بدهی دولت گذشته خواند فقط کافی است بدهی خارجی و داخلی دولت گذشته با دولت فعلی را برای فهم دقیق مردم به اطلاع عموم برساند تا خود مردم قضاوت کنند آنوقت سیه روی شود هرکه در آن غش باشد آمار سازیهای کذایی برای فریب مردم در موارد مختلف اعم از بیکاری و تورم و ایجاد اشتغال فضایی و ... عدم برخورد با مفاسد اقتصادی و حقوقهای نجومی و معوق خاندن اختلاس 8000 میلیارد صندوق ذخیره فرهنگیان همه از شاهکارهای این دولت هست نیست
 • ناشناس IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  20 1
  پیام آشکار واقعه کربلا هیهات منا الذله و تسلیم نشدن در مقابل دشمن بود و لاغیر .
 • ناشناس IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  25 3
  درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم .
 • میرزابنویس IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  19 1
  از فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد چه انتظاری دارید؟ اینطوری میگه آمریکا را فریب دادیم انگار طرف مقابلش از هویجستان آمده برای مذاکره. آن دسته از مردم که به اصلاح طلبان بی خاصیت و تدبیری ها رای دادند حالا بخورند. بیچاره کردید مملکت را.
  • صادق IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
   10 1
   آقای روحانی فارغ التحصیل آکسفورد نیستند بلکه از دانشگاه کالدونین در شهر گلاسگو اسکاتلند مدرک گرفته اند.
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  3 11
  به حرف حضرت آقا گوش کنید از شما و امثال حاج حسین انقلابی ترند
 • ناشناس IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  1 14
  صرفنظر از عدم کارایی سیستم اداری و اقتصادی دولت، کارکرد مثبت سیاسی بین المللی دولت درخشان است. آقای شریعتمداری باید قبول کنند برجام چندان هم از فتح الفتوح کم ندارد. درغیر اینصورت پاسخ دهند آیا بمبها و موشکهای هسته ای کره شمالی توانسته قطعنامه های تحریمی سازمان ملل را باطل کند؟
  • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
   0 0
   برجام تحریما رو برداشت؟
 • محمد IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  11 3
  اقای روحانی شرم احساسی است انقلابی
 • محمد IR ۰۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
  0 0
  چرا این شریعتمداری یه بار کاندید نمیشه تا بدونه چقدر مردم قبولش دارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس