کد خبر 782148
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
اشمیت

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که برجام به یک کشور خاص تعلق ندارد که به تنهایی بتواند آن را لغو کند.

 به گزارش مشرق، «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان نشستی موسوم به مجمع ایران-اروپا اعلام کرد که توافق هسته‌ای به یک کشور خاص تعلق ندارد که آن کشور به تنهایی بتواند آن را لغو کند.

وی در این زمینه با اشاره به مواضع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت که اتحادیه اروپا تمام تلاشش رو به کار می‌بندد تا توافقی که توافقی که برنامه هسته‌ای ایران را محدود می‌کند را با وجود بدگمانی ترامپ اجرایی کند.

وی تصریح کرد که اتحادیه اروپا نسبت به فعالیت موشکی ایران انتقاد دارد ولی جای بحث درباره آن جای دیگری است و نه در برجام.

اشمید گفت که اتحادیه اروپا تا زمانی که ایران هم  به صراحت به این توافق پایبند است، آن را اجرایی می‌کند و از همه‌طرف‌ها هم انتظار دارد که چنین کنند.»

این مقام اروپایی افزود: «هم‌اکنون که با برنامه ارزیابی نشده هسته‌ای کره‌شمالی مواجه هستیم، نمی‌خواهیم که بحران هسته‌ای جدیدی با ایران ایجاد شود.»

معاون فدریکا موگرینی ادامه داد؛ اگر برجام پایدار نماند ایران می‌تواند به غنی سازی مورد نظر خود برگردد که می‌تواند منجر به تشدید بی ثباتی در منطقه و مسابقه تسلیحاتی شود.

اشمید همچنین گفت که همه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا از پیوستن ایران به سازمان تجارت‌جهانی و درگیر شدن این کشور در اقتصاد جهانی حمایت می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس