انجام دادن کارهای خانه

براساس نتایج یک مطالعه، انجام کارهای فیزیکی خانگی پنج بار در هفته به مدت نیم ساعت، برای افرادی که دسترسی به باشگاه ورزشی ندارند، خطر مرگ و میر را ۲۸ درصد و بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش مشرق،  یک مطالعه جدید در کانادا نشان می‌دهد، انجام دادن کارهای خانه همانند فعالیت ورزشی است و می‌تواند خطر مرگ را تا ۲۸ درصد کاهش دهد. 

محققان با بررسی ۱۳۰ هزار نفر از ۱۷ کشور مختلف دریافتند، اختصاص دادن ۱۵۰ دقیقه به نظافت خانگی نظیر مرتب کردن خانه، شستن ظرف و ... می‌تواند احتمال مرگ را تا حدود ۳۰ درصد کاهش دهد. 

بر اساس این گزارش، انجام کارهای فیزیکی خانگی پنج بار در هفته به مدت نیم ساعت، برای افرادی که دسترسی به باشگاه ورزشی ندارند، خطر مرگ و میر را ۲۸ درصد و بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

به گفته پژوهشگران کانادایی، اگر افراد به مدت ۷۵۰ دقیقه در هفته فعالیت داشته باشند، تقریباً ۴۰ درصد احتمال ابتلا به مرگ زودرس خود را کاهش می‌دهند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می‌کند که بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ ساله طی یک هفته باید ۱۵۰ دقیقه تمرین هوازی داشته باشند؛ اما برآوردها نشان می‌دهد که تنها یک چهارم افراد در سراسر جهان با این دستورالعمل‌ها موافق هستند.

سرپرست ارشد این تحقیق می‌گوید: «رعایت دستورالعمل‌های فعالیت بدنی منافع قابل توجهی را برای افراد در پی دارد؛ ضمن اینکه فعالیت فیزیکی یک رویکرد کم هزینه برای جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است و این روش می‌تواند در کشورهای کم درآمد بسیار کارآمد باشد».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس