تیراندازی

دستور رسیدگی به تخلف وزارت ورزش از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد.

به گزارش مشرق، دیوان عدالت اداری در تاریخ 18 تیرماه بود که حکم خود را در خصوص تیراندازی و ادامه فعالیت مهدی هاشمی صادر کرد، اما وزارت ورزش با اعلام اینکه هنوز ابلاغی از دیوان به دست‌شان نرسیده، انتخابات را در تاریخ 20 تیرماه برگزار کرد اما ماجرا به پایان نرسید و کمیته ملی المپیک و سازمان بازرسی با غیبت‌شان در انتخابات نشان دادند این جلسه را به رسمیت نمی‌شناسند.

کمیته ملی المپیک نیز با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی تیراندازی اعلام کرد مهدی هاشمی همچنان رئیس فدراسیون است.

به دنبال اجرایی نشدن حکم دیوان و با پایان مهلت یک‌هفته، دیوان عدالت اداری سوالاتی را در خصوص اجرایی شدن حکم پرسید اما وزارت ورزش نه تنها حکم دیوان را اجرایی نکرد بلکه مصاحبه عجیب امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش درباره تائیدیه دیوان عدالت به اختلافات دامن زد. همین موضوع باعث شد تا دیوان دستور رسیدگی به تخلفات این وزارتخانه را صادر کند.

خادم در این باره گفته بود: خوشبختانه با درایت و نظر ریاست محترم دیوان عدالت اداری، معاونت قضایی دیوان و همکاران ایشان، پرونده انتخابات فدراسیون تیراندازی بسته شد و خانواده بزرگ این رشته از این پس می توانند با خیالی آسوده و با ثبات و آرامش و بدون دغدغه به فکر موفقیت های بزرگتر و حضوری پر مدال در میادین آسیایی، جهانی و ان شاءالله المپیکی باشند.

صحبت‌های خادم باعث شد تا روز گذشته دیوان عدالت اداری خبری را روی خروجی خود قرار دهد مبنی بر اینکه جمع بندی و برداشت مزبور نادرست و خلاف واقع است زیرا براساس آخرین رأی نهایی صادره از شعبه سوم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری به شماره 1571 مورخ 96/4/18 راجع به شکایت آقای علی دادگر به طرفیت وزارت ورزش و جوانان مبنی بر ابطال انتخابات ریاست فدراسیون تیراندازی مورخ 93/8/26 با صدور حکم به غیر وارد بودن شکایت، انتخابات سال 1393 فدراسیون تأیید شده است.

صحبت‌هایی که خادم انجام داد، از سوی دیوان عدالت اداری مورد تایید قرار نگرفت و مشخص نیست معاون حقوقی وزارت ورزش با چه اسناد و مدارکی به این جمع‌بندی رسیده است.

دیوان عدالت اداری در ادامه خبر خود آورده است: با عنایت به اینکه متن رای صادره برای وزارت ورزش و جوانان ابلاغ گردیده و پاسخ نامه وزیر محترم نیز در این باره داده شده است، متاسفانه بعضی از مسئولین وزارت ورزش و جوانان اصرار دارند که مفاد حکم صادره را وارونه و برخلاف واقع جلوه دهند. آن چه انتظار می رود این است که همه به قانون تمکین کنند و مطابق احکام قانونی عمل نمایند.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حال حاضر در عشق‌آباد ترکمنستان به سر می‌برد و باید دید بعد از برگشت چه تصمیمی‌ می‌گیرد؟

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس