مقام آمریکایی

یک پایگاه محافظه‌کار آمریکایی در گزارشی مدعی شده که مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دیدار اخیر با هیات اسرائیلی، ضمن رد مواضع آن‌ها درباره حزب‌الله لبنان، سر آن‌ها فریاد زده است.

به گزارش مشرق، «پی ‌جی مدیا» یک پایگاه وابسته به محافظه‌کاران در آمریکا در گزارشی اختصاصی درباره دیدار ماه گذشته تیم اعزامی اطلاعاتی-نظامی رژیم صهیونیستی با «هربرت ریموند مک مستر» خبر داد که مشاور امنیت ملی کاخ سفید مواضع آن‌ها درباره ایران و حزب‌الله لبنان را رد کرده است.

اواخر مرداد ماه هیات امنیتی-اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به رهبری «یوسی کوهن» رئیس «موساد» برای دیدار با مقامات کاخ سفید، وارد آمریکا شد.

در این هیات «ایتان بن دیوید» معاون شورای امنیت داخلی و ژنرال «هرزی هالوی» رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل نیز حضور داشتند.

این هیئت عالی رتبه در اولین نشست خود در کاخ سفید، با مک‌مستر و «جیسون گرینبلت» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه، دیدار کردند.

«پی ‌جی مدیا» این دیدار را پر تنش توصیف و جزئیاتی از آن منتشر کرده است.

در ادامه خلاصه‌ای از این گزارش آمده است:

27 آگوست، هیات اسرائیلی با اعضای شورای امنیت ملی در کاخ سفید دیدار کردند تا درباره تهدید کنونی حزب‌الله برای اسرائیل صحبت کنند.

حزب‌الله از سال 1997 در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد. گزارش‌ها حاکی است که مک مستر در نشست با اسرائیل، «مصطفی جاوید علی» مدیر ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور مقابله با تروریسم را با خود آورد؛ کسی که مک مستر او را به این سمت برگزیده است. یک منبع ارشد دولت(آمریکا) مصطفی جاوید علی را اینطور معرفی کرده است: «او با تعیین حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی مخالف بود.»

هیات اسرائیلی(در دیدار با مک مستر) خواستار خروج مصطفی جاوید علی از اتاق جلسه شد، اما این درخواست مورد اجابت قرار نگرفت.

تنش و اصطکاک بین ژنرال مک مستر و هیات اسرائیلی با درخواست اسرائیل برای بیرون رفتن علی پایان نیافت.

منابع مطلع گفتند که مک‌مستر در ادامه جلسه، به صراحت نگرانی‌های خاص اسرائیل درباره حزب‌الله را رد کرد.

اسرائیلی‌ها به طور ویژه درباره «مناطق امن» که در حال حاضر در سوریه ایجاد شده، ابراز نگرانی کرده و تصریح کرده که این ایده ایجاد مناطق امن در سوریه به شدت مورد حمایت ایران حامی حزب‌الله بوده است و فورا به منطقه‌ای امن برای انجام عملیات حزب‌الله تبدیل خواهد شد.

اینطور گفته شده که مک مستر این نگرانی بزرگ و عمده اسرائیل را به شدت رد کرد و در این نشست سر «اسرائیلی‌ها فریاد زده است.»

تاکنون اطلاعات کمی در مورد سوابق و مواضع جاوید علی منتشر شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس