فواد معصوم

شماری از نمایندگان عراقی در حال جمع آوری امضاء برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور به دلیل سکوتش در قبال همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق هستند.

به گزارش مشرق، «علی البدیری» نماینده جبهه «الاصلاح» عراق، چهارشنبه (امروز)، اعلام کرد که شماری از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضاء برای سلب رای اعتماد به «فواد معصوم» رئیس‌جمهور کشور هستند.

وی در گفت‌وگو با وبگاه شبکه خبری «السومریه»، گفت: رئیس جمهور عراق به سوگندی که برای حفظ امنیت و وحدت سرزمین عراق و ملت آن، یاد کرده پایبند نمانده است و با سکوت غیرقابل توجیه در قبال تهدیدهایی که همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان که قرار است 25 سپتامبر آینده برگزار شود، سوگندش را زیر پا گذاشته است.

وی افزود: سکوت رئیس‌جمهور عراق و عدم اعلام موضع صریحش در قبال همه پرسی، ما را بر آن داشت که به میزان پایبندی‌اش به وظایفش در قبال دفاع از قانون اساسی، به شک اندازد.

البدیری تاکید کرد: شماری از نمایندگان پارلمان در حال جمع‌آوری امضا علیه فواد معصوم هستند و ما معتقدیم که شمار امضاء کنندگان بیشتر از حد مجاز برای ارائه درخواست سلب رای اعتمادی از فواد معصوم است و این تعداد در حال افزایش است. برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور عراق، باید دو سوم نمایندگان پارلمان به این مسئله رای مثبت دهند. ما معتقدیم با توجه به اتحاد مواضع عربی، سنی، شیعی، ترکمانی و... در پارلمان در قبال مسئله همه‌پرسی، زمینه برای سلب رای اعتماد از رئیس‌جمهور فراهم است.

اعضای هیأت حزب مجلس اعلای اسلامی عراق نیز، در نشست امروزشان از روسای قوای سه‌گانه خواستند که مواضع خود را به طور شفاف در قبال همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان اعلام کنند.

برخی رسانه‌های عراقی نیز سکوت فواد معصوم در قبال همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان را سوژه قرار داده‌اند. برای نمونه، پایگاه خبری «سومر نیوز» با انتشار کاریکاتوری از «احمد فلاح»، این سکوت معصوم را به تصویر می‌کشد. در این کاریکاتور رئیس‌جمهور عراق در حالی که کوهی از روزنامه‌ها بر روی میزش است، پا را روی پا انداخته و در حال گوش دادن به موسیقی است.

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
  80 6
  همه با هم برای خیانت به عراق متحد شدن.از پتانسیل حشد الشعبی برای تار و مار کردن خائنین استفاده کنید تا دیر نشده
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
   42 13
   پتانسیل که هیچ حتی شریان حشد شعبی هم کاری ازش برنمی یاد، حضور نظامی ارتش عراق در کردستان عراق طبق قوانین خود عراق ممنوعه، و گر حشد جزو ارتش عراق حساب بیاد نباید به اونجا وارد بشه، چون باعث کشیده شدن سازمان ملل به منطقه میشه. و اگر هم حساب نیاد. به صورت حزب نظامی ثبت نشده باقی می مونه و با کوچکترین عمل ضد منافع آمریکا وارد لیست ترور آمریکا میشه، و بهانه ای به دست آمریکا میده که دوباره بیاد عراق رو بمبماران کنه و نفت بدزده. همه چیز رو کاغذ خیلی آسونه.
  • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
   12 2
   به نوبت ؛ اول پایان دادن به داعش ؛ البته خدا کند نیازی نباشد
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
  57 3
  تف به خیانتکاران.
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
   7 1
   به خصوص مسعود بارزانی
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
  5 40
  دخالت در امور دیگران به گفته اقایون ممنوع
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
   42 4
   پس چرا اسرائیل داره دخالت میکنه.
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
  99 2
  چون فواد معصوم لابد خودش هم می خواد رای آری بده!
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
  4 2
  دوباره به ذلت خواهید افتاد ای قوم فراموش کار
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
  11 5
  بحران عراق چنان که معلوم است حالا حالاها تمام شدنی نیست و عراق تا زمانی که مثل ایران کاملا دست آمریکا و اسرائیل را از کشورش قطع نکند هر روز شاهد این فتنه ها خواهد بود تنها راهش اینست که کاملا دست آمریکا و اسرائیل از عراق و اربیل و منطقه کردستان قطع شود و مانند ایران با آنها برخورد شود و همچنین خائنی مثل بارزانی دستگیر و محاکمه و اعدام شود
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
   2 2
   اگر قرار باشه دست خارجیها قطع بشه باید همه کشورها رو شامل بشه.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس