کد خبر 774077
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
بیژن مقانلو

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: من اسم شخصی را نمی‌برم ، فقط این را می‌گویم که کل تیم بازیچه دست دیگران شد.

به گزارش مشرق، بیژن مقانلو در مورد سفر به کشور مجارستان برای برگزاری یک دوره استاژ مربیگری، گفت: امروز از سفارت مجارستان با من تماس گرفتند که برای دریافت روادید راهی سفارت شوم، قرار است سه‌شنبه هفته آینده برای ۴ روز کاری به بوداپست سفر کنم. ۱۶ جلسه کاری قرار است در نقش آموزش فعالیت داشته باشم، ۸ جلسه در بخش نونهالان و خردسالان و ۸ جلسه نیز با جوانان و بزرگسالان صبح و بعدازظهر آموزش داشته باشم.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: به هر حال در جامعه تکواندوی دنیا به عنوان یک ایرانی شناخته شده‌ایم و هدف ما تنها رفتن نیست. حالا اینکه من به عنوان سرمربی فعال نیستم باید بروم و در بحث آموزش فعالیت کنم اما نه به هر قیمتی. به هر حال باید شأن خودمان را حفظ کنیم. من در حال حاضر شرایط کار اداری‌ام را دارم و در این بحث آموزش نیز به پیشنهاداتم پاسخ مثبت بدهم.

مقانلو در پاسخ به این سوال که چرا در مصاحبه‌های شما همیشه گلایه‌هایی دیده می‌شود اما هیچ وقت به صورت شفاف صحبت نمی‌کنید، گفت: تا قبل از المپیک همه چیز ایده‌آل بود، ما در قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا شرایط ایده‌آلی داشتیم، ما اگر در المپیک نتیجه می‌گرفتیم برخی‌ها ناخودآگاه با نتایجی که ما کسب می‌کردیم محو می‌شدند، متاسفانه تیم ما دو دسته شد اگر انسجامی که داشتیم بر هم خورد به خاطر افرادی بود که نمی‌خواستند ما نتیجه بگیریم؛ چون واقعاً رزومه خیلی ایده‌آلی برای ما ثبت می‌شد، رزومه برای یک تیم جوان، اما حاشیه‌ها درست شد. حاشیه‌های بیرونی به تیم ما وارد شد. شاید تا المپیک ریو از نظر من همه چیز ایده‌آل بود، اما در المپیک متوجه شدم که شرایط ایده‌آل نیست.

وی خاطرنشان کرد: من اگر تصمیم گرفتم از سرمربی‌گری کنار بروم به خاطر این بود که می‌خواستم آرامش بوجود بیاید. این حواشی هم داخل بود و هم بیرون و در پایان نیز به ما آسیب زد.

مقانلو در پاسخ به این سوال که آیا دلگیری شما از رئیس سابق سازمان تیم‌های ملی است، گفت: من اسم شخصی را نمی‌برم فقط این را می‌گویم که کل تیم بازیچه دست دیگران شد. ما فقط فکر می‌کردیم همه چیز خوب است، اما در پایان شاهدیم که نه اینطور نیست. 

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که آیا گلایه‌های شما مربوط به رئیس فدراسیون یا کادر فنی است؟ گفت: زمان همه چیز را مشخص می‌کند و من فعلاً دوست ندارم در مورد این موضوع صحبت کنم امیدوارم که آقایان در این زمانی که در اختیار دارند خوب هنرنمایی کنند.حاشیه‌های بیرونی تیم را بهم زد و انسجام ما را از بین برد. زمانی که تیم موفق می‌شد من می‌گفتم که این موفقیت حاصل تلاش رئیس فدراسیون، مربیان و ... است، اما زمانی که در المپیک باختیم من همه چیز را بر گردن گرفتم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شما برای یک بار در مورد مسائلی که مدام در لفافه از آن صحبت می‌کنید به صورت شفاف صحبت نمی‌کنید تا همه از اتفاقات پشت پرده باخبر شوند، گفت: زمان همه چیز را ثابت خواهد داد، بزرگترین قاضی زمان است. فقط باید به این موضوع اشاره کنم که ما در شرایطی قرار گرفتیم که منتظریم بازیکن بیاید تا در انتخابی شرکت کند، اما من اعتقاد دارم که بازیکن باید در حضور اصحاب رسانه در انتخابی‌ها شرکت کنند و همه مدعیان برای رسیدن به پیراهن تیم ملی در انتخابی ها شرکت کنند، انتخابی پشت درهای بسته را اصلاً نمی‌پذیرم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس