موشک

پنتاگون اعلام کرد که وزارت امور خارجه آمریکا با بسته های فروش تسلیحات با ارزشی بیش از ۳.۸ میلیارد دلار به بحرین موافقت کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که وزارت امور خارجه آمریکا بسته های فروش تسلیحات با ارزشی بیش از ۳.۸ میلیارد دلار به بحرین را تأیید کرده است.

این بسته های تسلیحاتی شامل جتهای جنگنده «اِف-۱۶»، نمونه های ارتقاء یافته آنها، موشکها و قایقهای گشت زنی است.

پنتاگون همچنین اعلام کرد که تسلیحات پیشنهادی برای فروش شامل ۱۹ فروند جت «اِف- ۱۶ وی» ساخت شرکت لاکهید مارتین است که احتمالاً ارزش این معامله بالغ بر ۲.۷ میلیارد دلار خواهد بود.

پنتاگون در بیانیه ای جداگانه نیز اعلام کرد که سایر گزینه های تسلیحاتی مورد تأیید برای فروش عبارتند از: دو قایق گشت زنی ۳۵ متری (۱۱۴ پا) مجهز به مسلسل، ۲۲۱ موشک ضد تانک ساخت شرکت «رایثِئون» و ۱.۸ میلیارد دلار نمونه های ارتقاء یافته برای ناوگان کنونی جتهای اِف ۱۶ بحرین.

شایان ذکر است که در ماه مه گذشته، رئیس جمهوری آمریکا در جریان دیدار با پادشاه بحرین در عربستان گفت که روابط واشنگتن- منامه بهبود خواهد یافت.

با این حال در ماه ژوئن، سناتور «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اظهار داشت تا زمانی که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس- از جمله بحرین- در حل مناقشه کنونی خود با قطر پیشرفتی حاصل نکنند، از فروش هرگونه تسلیحات به این کشورها جلوگیری خواهد کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس