کد خبر 766724
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
 قاتلان و شیطان صفتهای پرحاشیه‌ای که هنوز اعدام نشده‌اند

زن خشمگین که در جنونی هولناک، دختر نوجوانش را در خواب به قتل رسانده بود، در حالی محکوم به مرگ شد که مبتلا به سرطان شده و تحت شیمی‌درمانی قرار دارد.

به گزارش مشرق، این زن که 14 سال از همسرش بی‌خبر بود، سرانجام با درخواست قصاص از سوی او در آستانه اعدام قرار گرفت.

قتل دختر نوجوان

چهارم اردیبهشت 92 مأموران کلانتری مهرشهر از قتل دختر 14 ساله‌ای به نام «ساناز» باخبر شدند. آنها پس از حضور در محل جنایت دریافتند دختر نوجوان در خواب به قتل رسیده است. پزشک قانونی هم با حضور در صحنه قتل اعلام کرد مقتول بر اثر فشار بر گردنش جان سپرده است.

از سوی دیگر مادر 54 ساله قربانی جنایت در بازجویی به قتل دخترش اعتراف کرد و به تیم جنایی گفت: «نیمه شب از خواب بیدار شدم تا به دستشویی بروم که متوجه شدم دخترم همچنان با گوشی تلفن همراهش بازی می‌کند. از اینکه به نصیحت‌هایم توجهی نمی‌کرد عصبانی بودم. همان موقع ناگهان بالش را روی صورتش قرار دادم که چند دقیقه بعد دخترم بی‌حرکت ماند. این اتفاق آنقدر سریع افتاد که خواهرش نیز متوجه ماجرا نشد تا اینکه با صدای گریه‌ام از خواب پرید و با پیکر بی‌جان خواهر دوقلویش روبه‌رو شد.

پس از اعتراف‌های این زن، پرونده در شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی کرج تحت رسیدگی قرار گرفت و متهم صحنه قتل دخترش را بازسازی کرد. تحقیقات قضایی حاکی از آن بود که متهم - مینا - پس از تولد فرزندانش از همسرش جدا شده بود و همراه دختران دوقلویش در خانه مادرش زندگی می‌کرد. بنابراین بازپرس پرونده دستور شناسایی و احضار پدر دوقلوها را به عنوان ولی دم صادر کرد.از سوی دیگر، مینا در تحقیقات تخصصی به بازپرس گفت: «مهر سال 77 با همسرم آشنا شدم و قرار ازدواج گذاشتیم او مرا با مهریه پنج هزار سکه طلا! به عقد موقت درآورد و قول داد در اولین فرصت ازدواجمان را ثبت کند.

اما متأسفانه زیر بار نرفت و یک سال بعد که دخترانم به دنیا آمدند، متواری شد و ما را ترک کرد. به طوری که در این همه سال فرزندانم را ندیده و وظایف پدری‌اش را هم انجام نداده است. من هم به ناچار برای ثبت ازدواجمان به دادگاه پناه بردم و برای دخترانم شناسنامه گرفتم. سال 84 نیز سرانجام طلاق غیابی گرفتم و به خانه مادرم پناه بردم. در این سال‌ها با سختی و مشقت زیاد، هم وظیفه پدر و هم نقش مادر را برای دخترانم بازی کردم تا اینکه دچار افسردگی شدید و بیماری اعصاب شدم.

تحت نظر روانپزشک، داروی اعصاب مصرف می‌کردم تا اینکه بیماری سرطان نیز به جانم افتاد و شرایطم وخیم‌تر شد. هر بار هم که به همسرم پیغام می‌فرستادم که خودم و فرزندانم در مضیقه مالی هستیم، مرا تهدید می‌کرد و دستم به جایی نمی‌رسید تا اینکه آن شب در جنونی آنی ناخواسته دختر کوچولویم را کشتم!بازپرس جنایی کرج پس از شنیدن اظهارات این زن دستور شناسایی پدر «ساناز» و احضار وی به دادسرا برای طرح شکایت یا اعلام رضایت درمورد قتل دخترش را صادر کرد.

مردی که از مهریه می‌ترسید

چند روز بعد مرد میانسالی به دادسرای امور جنایی کرج مراجعه کرد و با رساندن نامه‌ای به بازپرس گفت: «برادرم به طور رسمی نسبت به قتل دخترش شکایت و درخواست قصاص متهم را دارد. او ساکن شیراز است و شغلش خرید و فروش خودرو است. هیچ‌گونه اعتیاد یا سوء‌سابقه‌ای هم ندارد اما به دلایلی نمی‌تواند در دادسرا حاضر شود، به همین خاطر شرح زندگی پردردش را در نامه‌ای نوشته که برایتان آورده‌ام.«مسعود» - 38 ساله - نوشته بود: «مینا در پی جدایی از همسر سابقش، با من آشنا شد و در شیراز زندگی‌مان را شروع کردیم. به دلیل آنکه او 15 سال بزرگتر از من بود، خانواده‌ام راضی به ازدواج‌مان نبودند. آنها آرزوهای زیادی برای پسرشان داشتند. همسرم باردار بود که به بهانه دیدن مادرش راهی کرج شد و دیگر برنگشت.

شنیده بودم با همسر سابقش قرار زندگی مشترک گذاشته است. او مرا از دیدار فرزندانم محروم کرد و سال‌ها دلتنگ دخترانم بودم، حتی چهره آنها را ندیده بودم و شکایتم در دادگاه نیز به نتیجه‌ای نرسید، چرا که بین ما فاصله زیاد و اختلاف‌های شدیدی وجود داشت. مینا در این سال‌ها با معرفی چند شاهد غیرواقعی، وانمود کرد که صیغه عقد موقت‌مان با مهریه 5 هزار سکه جاری شده و بدین‌ترتیب حکم جلب مرا گرفت و تهدید کرد اگر به سراغ فرزندانم بروم، مرا دستگیر و زندانی خواهد کرد. بنابراین به ناچار خودم را پنهان کردم و در دادگاه خانواده شیراز شکایتی مطرح و شهود واقعی ازدواج‌مان را معرفی کردم.

در حال حاضر تا تعیین تکلیف مهریه همسرم نمی‌توانم در محل‌های عمومی آمد و رفت کنم و باید به زندگی پنهانی خود ادامه بدهم.»اما با گذشت چند ماه از ارسال این نامه، «مسعود» در دادسرای کرج حاضر شد و گفت: «عقدنامه جعلی همسرم باطل شد و دادگاه با حکم قطعی مهریه وی را به 4 سکه طلا کاهش داد. بنابراین حالا برای طرح شکایت در دادسرا حاضر شدم. هرچند به خاطر آرامش دختر دیگرم قصد داشتم با اعلام رضایت از مجازات «مینا» صرفنظر کنم اما با یادآوری آزارهایی که در این سال‌ها دیدم، تصمیم به مجازاتش گرفتم. او سال‌ها دختران دوقلویم را از من دور کرد و نمی‌دانم چرا دختر نوجوانم را به قتل رسانده است.»وی ادامه داد: از آنجا که توانایی مالی نگهداری از دخترم «سحر» را دارم و نمی‌خواهم او در این محیط پرآشوب با خاطراتی که از مرگ شبانه خواهر دوقلویش در ذهنش مانده زندگی کند، تقاضا دارم نگهداری از تنها فرزندم را به من بسپارید تا او را به شهر خودمان ببرم.

دختر تنها در دوراهی زندگی

در حالی که اصرار خانواده «مینا» و همسر سابقش برای نگهداری از دختر وی بی‌نتیجه مانده بود، دختر نوجوان درمورد آینده زندگی‌اش گفت: در این شرایط چه حق انتخابی دارم وقتی نیمه شب با جسد بی‌جان خواهر دوقلویم روبه‌رو شدم و همان روز مادرم نیز زندانی و از من دور شد؟ چگونه می‌توانم پدرم را انتخاب کنم که حتی یک‌بار او را ندیده‌ام و دادگاه برایم هویت و شناسنامه صادر کرده است؟ ضمن آنکه در این روزهای تلخ و سیاه نمی‌توانم مادرم را به فراموشی بسپارم. او با یک بیماری مهلک پشت میله‌های زندان دست و پنجه نرم می‌کند و تنها امیدش دیدارهای هفتگی‌مان در اتاق ملاقات زندان است.

از سوی دیگر به دلیل اینکه خاله‌ام در یک سانحه رانندگی همسر و دخترش‌را از دست داده و به من وابسته و علاقه‌مند است، ترجیح می‌دهم کنار او بمانم و در روزهای پایانی عمر مادرم، او را ناامید نکنم.

بدین‌ترتیب «سحر» با انتخاب خود، از ادامه زندگی با پدرش صرفنظر کرد و در کنار خاله‌اش ماند.

در دادگاه

سرانجام محاکمه «مینا» در شعبه اول دادگاه کیفری (1) کرج به ریاست قاضی «هدایت رنجبر» و با حضور 2 قاضی مستشار و نماینده دادستان به صورت علنی برگزار شد.در این جلسه، پدر «ساناز» بار دیگر خواستار قصاص نفس - اعدام - عامل قتل دخترش شد. «مینا» در حالی که به سختی قادر به حرف زدن بود، گفت: من هیچ فرصتی برای دفاع از خودم ندارم، چون همه زندگی‌ام را یکجا باخته‌ام. عمری هم برایم نمانده است. توده سرطانی بر روی نخاعم رشد کرده و دست‌ها و پاهایم توان حرکت‌شان را از دست داده‌اند. حدود 4 سال است که زندانی‌ام و برای انجام شیمی‌درمانی در شرایطی سخت با مأموران بدرقه زندان عازم بیمارستان می‌شوم. هنوز هم کابوس آن نیمه شب سیاه هر شب به سراغم می‌آید. ضمن اینکه نگران سرنوشت دخترم «سحر» هستم. انگار سیاهی بخت من تمام نمی‌شود و تا آخرین لحظه زندگی هم رهایم نمی‌کند. فقط از دادگاه درخواست دارم برای آزادی‌ام وثیقه‌ای تعیین کند، زیرا علاوه بر ابتلا به اختلال روانپزشکی، مبتلا به سرطان ریه و سینه نیز هستم.»

در حالی که رئیس ندامتگاه فردیس نیز با ارسال یک نامه رسمی به دادگاه اعلام کرده بود وخامت حال زندانی به حدی است که وی قادر به تحمل حبس نیست، 3 قاضی پرونده برای آزادی وی قرار وثیقه 10 میلیارد تومانی تعیین کردند. اما متهم قادر به معرفی ضامن و سپردن وثیقه نبود، با این حال قضات پس از تجدیدنظر برایش وثیقه دویست میلیون تومانی تعیین کردند اما او باز هم قادر به ارائه وثیقه نشد.از سوی دیگر پس از اعلام ختم رسیدگی به پرونده، 3 قاضی شعبه اول دادگاه جنایی (1) کرج براساس قانون مجازات اسلامی و به اتفاق آرا حکم قصاص «مینا» به اتهام قتل عمد دخترش را دادند.حالا «مینا» به دلیل ناتوانی مالی خانواده‌اش قادر به سپردن وثیقه نیست و روزهای تلخی را در اوج بیماری و غم در سلول تنهایی‌اش سپری می‌کند. او محکوم به مرگ با چوبه دار است اما خود میان مرگ و زندگی دست و پا می‌زند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 9
 • شهروند ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  66 32
  فقط حیف بچه ها که اسیر یک مرتیکه بی عرضهشهوتران شدند دادگاه بجای قصاص این زن بی پناه این مرتیکه را دستگیر و قصاص کند. اصلا بگو اگر تو مشکل نداشتی چرا فرار کردی؟ این حرفا اصلا هیچ توجیح محکمه پسندی ندارد حیف کلمه مرد که روی تو این حیوان صفتها بزارن ...
  • حجت ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   16 26
   وقتی جای ظالم ومظلوم عوض می شه. استاد، زنه در رفته!! خوبه که قاضی نشدی وگرنه یه بی گناهم زنده نمی گذاشتی
  • P ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   23 2
   مردزن موقت میگیره بعد زنش باردار میشه درواقع از این موضوع فرار کرده.. کسی از ازدواجش خبرنداشته ..دیدید هنوز عقد موقت را پنهان انجام میدن ..
 • ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  46 0
  خداااا عاقبت همه ما ختم به خیر بگردان همه گرفتار ها رو نجات بده همه مریض های جسمی،روحی،اخلاقی رو شفا بده خدااااا
  • سلام AE ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
   1 0
   باریک الله بهترین جمله را گفتی
 • ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  36 44
  وقتی این مادر بحدی دخترش را امروزی و آزاد بار آورده که نصفه شب تو رختخواب با دوست پسرش بگوبخند میکرده باید چنین عواقبی را هم شاهد باشد . آخه اصلاح طلبان و روشنفکران امروزی چه خیری از اباحه گری و بی بند و باری دیدن که تا نفس آخر ول کن نیستن ؟
  • ياسر ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   16 8
   دوست عزيز اسمي از دوست پسر تو اين داستان نيست.به مرده مردم چرا تهمت ميزني!!!!!
  • ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
   0 0
   تو هم در تهمت زدن بی بند و باری، فقر و در پی آن فحشار را که زاییده آن است
 • ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  13 1
  او مرا با مهریه پنج هزار سکه طلا! به عقد موقت درآورد! واقعا این زن عقل نداشته که بفهمد کسی که چنین مهریه ای را قبول می کند قصد دادنش را ندارد؟ تازه آن عاقد به کدام مجوز خطبه یک عقد صوری را خوانده؟
 • هادی ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  5 14
  حیف نام مبارک مادر که باید روی اسم هر موجود بی ارزشی گذاشت.خوب که متن خبر را بخوانیم معلوم میشه این زن چه بلایی سر یک پدر اورده است.محروم کردن یک پدر از دیدن فرزندانش.جعل مدرک ازدواج و طلاق جعلی.مگهمیشه ازدواج صورت بگیره اما ثبت نشه و انهم ۵هزار سکه.دروغ شاخدار ..گناهان و جنایت های این زن دامنش رو گرفت.خدا هم نذاشت اسم مادر روی این موجود زشت بماند
 • رهگذر ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  14 1
  پدر برای فرزندش همه کار می کند حتی زندانی هم می شود تا یک خار به انگشت بچه اش فرو نرود اگر واقعا پدر باشد در ثانی ان دختر ها که به ان سن رسیدند حتما کسی بوده بزرگشان کرده و ان مادر است ولی باید هرکس به سزای عملش برسد خواهرم انتخاب خوبی کردی پیش خاله ماندن بهتر از پیش پدر بی مسولیت و بی وجدان ماندن است
 • رهگذر ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  4 4
  پدر برای فرزندش همه کار می کند حتی زندانی هم می شود تا یک خار به انگشت بچه اش فرو نرود اگر واقعا پدر باشد در ثانی ان دختر ها که به ان سن رسیدند حتما کسی بوده بزرگشان کرده و ان مادر است ولی باید هرکس به سزای عملش برسد خواهرم انتخاب خوبی کردی پیش خاله ماندن بهتر از پیش پدر بی مسولیت و بی وجدان ماندن است
  • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   3 4
   داداچ برای 5000 سکه شوهره رو فیتیله پیچ کرده بوده . دوباره بخون
 • ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  11 0
  برای آقازاده ها هم اینقدر قرار صادر می کنند یا فقط افراد بی پناه و ضعیف و روبه مرگ این گونه با عدالت روبرو می شوند؟ ضمنا برخی قضات بد نیست چشمهایشان را بشویند چون این خانم قرارست بزودی در محکمه دیگری پاسخگوی اعمالشان باشند پس نیازی نیست که این گونه دانش حقوقشان را برخ بکشند
 • ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  9 4
  نمیدونم چرا همه زنهای قاتل تو ایران سیاه بخت و بیچاره و مظلوم و شور بخت و.... نامیده میشن یا خبرنگاران حوادث جوری احساسی آسمان به ریسمان میبافن انگار همه مقصر بودند جز خود زن قاتل...
 • ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  7 0
  خدایا همه مریضا رو شفا بده و عاقبت همه رو ختم بخیر کن
 • صمد ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  7 0
  امان از جنون آنی چیز خیلی بدیه ولی خب خیلی از ما سالی 4 بار دچار این جنون می شیم و هر بار هم سه ماه طول میکشه تا خوب بشیم. علی برکت الله
  • ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   2 0
   خوب بپا یه وقت آدم نکشی
 • سلمان ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  9 2
  مادر که در دوران جوانی طعم تلخ روابط و دوستی آزاد را چشیده بود و زندگی اش سیاه شده، وقتی می بیند که دخترش در حال چت با پسران است، چه حالی پیدا می کند؟؟ به چشمش می بیند که دخترش چگونه آینده خودش را تباه می کند. فلذا با چنان جنونی به سراغش می رود. اما پدر... متاسفانه هیچ نظام حقوقی برای او نمی تواند مجازات تعیین کند. تنها می توانند به پرداخت خسارت مالی محکومش کنند. تنها خداوند است که می تواند او را مجازات کند...
 • ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  2 0
  چیزی که از متن پیداست اینه که زن از مرده فرار کرده و مهریه اش را اجرا گذاشته! تازه مهریه ای که دادگاه هم اونو باطل کرده یعنی جعلی بوده! البته مرد هم انگار بدش نمیومده!
 • ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  8 3
  رهایش کنند
 • ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  4 0
  چه سرگذشت تلخی
 • ناشناس ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  0 0
  هردوشون،یکی آزادگی اون یکی استفاده کرده اون یکمی نامردی کرده الفرار
 • یا لثارات الحسین(ع) ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  0 0
  دختره نصف شب توی گوشی چیکار میکرده؟آیا به غیر از تلگرام چیز دیگه ای هم به ذهنتون میرسه؟
 • ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  2 0
  حالا وسط این هاگیرواگیر چه حکمی هم دادن. خسته نباشی دلاور!
 • ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
  0 0
  از دادگاه تقاضا دارم این زن درد کشیده را مجازات نکند که مجرم اصلی همان مردک است که سالها این زن و دختران معصومش را تنها گذاشته است درست است که جرم خانم محرز است اما باعث و بانی این جرم در حقیقت اون مردک است. خا بر سر ما مردها که بخاطر لحظه ای لذت زنی را بدبخت میکنیم و بعد هم شرع و قانون از مرد حمایت میکند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس