کد خبر 760093
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
تخم مرغ

با توجه به اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده ( بدون بسته‌بندی) به ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است، دولت به‌منظور تنظیم بازار و کاهش قیمت این محصول اجازه واردات این ماده خوراکی را صادر کرد.

به گزارش مشرق، قیمت مرغ با وجود کاهش حدود200 تومان در روزهای اخیر کماکان بالاتر از نرخ مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی است.

هر کیلو گرم مرغ در بازار مصرف شهر تهران حدود 8 هزار و 100 تومان تا 8 هزارتومان  و در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران 7 هزار و 390 تومان است درحالی‌که وزارت جهاد کشاورزی نرخ منطقی برای هر کیلوگرم مرغ را 7500 تومان اعلام کرده بود.

قیمت تخم‌مرغ  نیز در روزهای اخیر افزایش کم‌سابقه داشته است؛ هر شانهتخم‌مرغ 30 عددی ساده در تهران 12 هزار تومان تا 13 هزار و 500 تومان و درمیادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران 11 هزار و 190 تومان است.

بنابراین گزارش دولت برای تنظیم بازار تخم‌مرغ  و کاهش قیمت این محصول اجازه واردات تخم‌مرغ به کشور را صادر کرد که این اتفاق در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده و تولیدکنندگان کشورمان همواره محصولات مازاد خود را به کشورهای مانند عراق، افغانستان و برخی کشورهای cis صادر کرده اند.

بر اساس مصوبه هیئت دولت، حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی با مجوز واردات تا پایان فصل پاییز تعیین شد.

بر این اساس مهلت ثبت سفارش تخم مرغ تا پایان آبان ماه سال جاری 5درصد تعیین شده است. حداکثر مهلت ترخیص این ماده خوراکی نیز تا پایان آذر ماه در نظر گرفته شده است.

در این مصوبه آمده است با توجه به ما به التفاوت محموله تخم مرغ‌های خوارکی وارداتی با تعرفه 5درصد، توزیع آن زیر نظر کار گروه تنطیم بازار خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس