حسین امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل همچنین خاطرنشان کرد: مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان بوده و حق آنها بالاخص فلسطینیان است که برای انجام فرایض دینی در آن مکان مقدس حضور یابند.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در واکنش به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی، طی سخنانی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از مواضع اخیر رهبران مقاومت فلسطین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کرده و قطع رابطه جنبش فتح با این رژیم اشغالگر را اقدامی ضروری می‌داند.

وی افزود: تظاهرات ملت مظلوم فلسطین در جمعه خشم نشان داد آستانه صبر این ملت در قبال جنایات رژیم اشغالگر قدس به پایان رسیده و قوانین زورگویانه در قرار دادن محدودیت برای ورود به مسجد الاقصی برای صاحبان اصلی فلسطین، انتفاضه جدیدی را رقم خواهد زد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل همچنین خاطرنشان کرد: مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان بوده و حق آنها بالاخص فلسطینیان است که برای انجام فرایض دینی در آن مکان مقدس حضور یابند و اعمال محدودیت برای ورود به این مکان مقدس خلاف قوانین بین المللی و تعهداتی بوده که رژیم غاصب صهیونیستی موظف به رعایت آن شده است.

امیرعبداللهیان در ادامه با بیان اینکه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، رهبران فلسطینی را بر آن داشت تا جمعه را «روز خشم» اعلام کنند، یادآور شد: ملت حق طلب فلسطین نیز به پاخاسته و برای حداقل حقوق خود، جهت ورود به مسجد الاقصی اقدام کردند، لیکن رژیم صهیونیستی تاب تحمل کوچکترین اقدام علیه جنایات خود را نداشته و به راهپیمایان تیراندازی کرده است.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با اشاره به جنایت اخیر تل آویو اظهار داشت: شهید و زخمی شدن بیش از 400 فلسطینی جنایتی بزرگ و غیرقابل بخشش و نیازمند عکس العمل جدی و فوری مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی است و تأسفبارتر آن است که رژیم صهیونیستی در سایه سکوت و یا همکاری برخی دولت ها، پای را از این نیز فراتر نهاده و با ورود به بیمارستان ها تعدادی از مجروحان را نیز به اسارت برده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از مواضع اخیر رهبران مقاومت فلسطین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی حمایت نموده و قطع رابطه جنبش فتح با این رژیم اشغالگر را اقدامی ضروری می داند و رژیم صهیونیستی نیز باید بداند که این جنایات بی پاسخ نبوده و مقاومت و مردم فلسطین پاسخ این اقدامات جنایتکارانه را خواهند داد.

امیرعبداللهیان در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همسو با ملت های مسلمان و آزاده جهان این جنایت را محکوم کرده و از مردم مظلوم فلسطین و مقاومت علیه رژیم صهیونیستی حمایت می ‌کند.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس