کد خبر 748046
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
شیرین عبادی

پس از این بازدید سفرا از زندان اوین و انعکاس و بازتاب آن در رسانه‌ها، شیرین عبادی، فعال حقوق تروریست‌ها به بازدید سفرای خارجی از زندان اوین واکنش نشان داده است.

به گزارش مشرق، زندان اوین هفته گذشته میزبان بیش از 45 سفیر خارجی مقیم تهران شد. نمایندگان کشورهای خارجی در جریان این بازدید از بندها و بخش‌های مختلف زندان اوین بازدید کردند تا از نزدیک معروف ترین ندامتگاه ایران را ببنید و خودشان از شایعه تا واقعیت را قضاوت کنند.

پس از بازدید نزدیک به سه ساعته سفرا از زندان اوین، برخی از آن‌ها نیز در جمع خبرنگاران حاضر شدند و وضعیت موجود در این زندان را مطلوب ارزیابی کردند. به عنوان مثال سفیر کره جنوبی شرایط بهداشتی و آموزشی زندان را خوب توصیف کرد و سفیر پرتغال از سوپرایز شدنش گفت و سفیر اندونزی امکانات تربیتی و اصلاحی اوین را تحسین کرد.

پس از این بازدید  و انعکاس و بازتاب آن در رسانه‌ها، شیرین عبادی، فعال حقوق تروریست‌ها در نامه‌ای به اسماء جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نسبت به بازدید سفرای خارجی از زندان اوین واکنش نشان داده است.

عبادی عصبانی از بازتاب‌های مثبت این اتفاق در این نامه متاصل همچون رویه‌های نخ نما شده قبلی خود، دوباره به آمارسازی رجوع کرده و مدعی شده که وضعیت زندان اوین با آنچه که از چشمان 45 سفیر کشورهای خارجی مقیم تهران گذر کرده است، فرق دارد.

شیرین عبادی که سکوتش در رویدادهایی مانند فاجعه منا و کشتار زنان و کودکان در بحرین، فاجعه انسانی یمن و ... کارنامه حقوق بشری‌اش را نزد مدافعان واقعی حقوق بشر رو کرده و سنگ محک خوبی برای سنجش میزان صداقت شعارهای اخلاقی، انسانی‌اش بوده است اینبار نیز برای اثبات ادعاهای تکراری خود به آمارهای و خبرسازیهایی"من_در_آوردی" چنگ انداخته است. او در این نامه ادعا کرده است که قبل از بازدید 20 زندانی معترض را از زندان خارج کرده‌اند تا سفرا با آن‌ها مواجه نشوند(!؟) حال سئوال اینجاست که خانم مدافع حقوق بشر از کجا تعداد دقیق این افراد را دریافت کرده است؟ احتمالا باز هم مانند گذشته منابع آگاه به وی الهام غیبی کرده‌اند! همانطور که بارها از این نوع آمارسازی‌ها در پرونده های حقوق بشری بدون هیچگونه مدرک و سندی استفاده کرده‌اند سوال مهم دیگر اینست شما که تا دیروز وضعیت زندان اوین را زندانی سراسر شکنجه و ... تبلیغ می کردید چه شده که تنها مشکل زندان را وجود 20 نفر زندانیان مالی و سیاسی تعبیر می کنید؟

از سوی دیگر این ادعا در حالی مطرح می‌شود که بر اساس گزارش خبرنگاران حاضر در این بازدید، سفرا به راحتی می‌توانستند در فضای بندها قدم بزنند و با زندانیان صحبت کنند و این اقدام آن‌ها با استقبال مسئولان قضایی نیز همراه شد که همین موضوع نادرستی ادعاهای مطروحه را بیان می‌کند.

برنده جایزه میلیون دلاری حقوق بشر که  در این نامه بدون استناد به مدرکی و شواهدی تنها به طرح مسائل واهی بسنده کرده و هیچ سندی را برای اثبات درستی ادعاهایش ارائه نکرده است، اظهارنظر تحسین برانگیز برخی سفرا در مصاحبه با تلویزیون رسمی کشورمان در مقابل چشمان ده‌ها خبرنگار را برای ناظران اجتماعی و حقوق بشری حیرت آور وصف کرده است. باید گفت شاید مطلب درست این نامه همین باشد؛ چراکه واقعیت موجود است که واکنش‌های افراد را شکل می‌دهد نه پیش‌داوری‌ها و قضاوت‌های جهت‌داری که مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایجاد می‌کنند و این بازدید فرصت خوبی بود و نشان داد این گروه وقتی با واقعیت‌های موجود در زندان اوین مواجه شدند یکسری دیدگاه‌هایی را مطرح کردند که مورد حیرت معاندینی قرار گرفت که همواره بر طرح مسائل کلیشه‌ای و کاذب علیه نظام قضایی ایران پافشاری می‌کنند.

 حال سئوال اینجاست که چگونه می‌شود فردی که در کارنامه‌اش حمایت از گروه‌های تروریستی همچون منافقین و انصارالفرقان که دستانشان به خون هزاران انسان بی گناه آلوده است، دیده می‌شود، چنین ادعایی در مورد وضعیت زندان‌های جمهوری اسلامی ایران را از کجا آورده است و اگر ادعاهای او به حقیقت نزدیک است چرا هیچ کدام از سفرای بازدید کننده که برخی از آن‌ها سیاست‌های کشور متبوعشان با ایران دارای تفاوت‌های اساسی است و بارها در این بازدید تریبون در اختیارشان قرار گرفت، نسبت به وضع موجود اعتراض نکردند.

 پرواضح است که شیرین عبادی که تاکنون بارها خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران و به تازگی نیز در اقدامی مضحک خواستار تحریم انتخابات توسط مردم شده بود اینبار هم در امتداد پروژه‌هایی که در محافل دوستان آمریکایی و اروپایی‌اش برای ادامه حیات سیاسی خود مطرح می‌شود، حرکت کرده تا باز هم نشان دهد برای هموار کردن مسیر آن‌ها و تشدید تحریم‌ها علیه ایران از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد؛ اما غافل از این است که این بازی‌ها دیگر رنگ باخته و دورانی که ادعاهای واهی بدون سند و مدرک مطرح می‌شد، سپری شده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  45 5
  مزدور خود فروش هر روز یک سناریو می سازد. مزدور مزدور است پول می گیرد خودش را می فروشد- کشورش را می فروشد. مزدور خجالت بکش
  • رضا IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   17 5
   این فقط بدرد جهاد نکاح میخوره....باور کن..
 • محمدصادق IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  40 8
  آزادی هم حدی داره... گوش این خانم را باید پیچاند
  • ماني IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   28 5
   نه بابا اصلاح طلبها ناراحت ميشن !!! آخه خاتمي رفته بود استقبالش تو فرودگاه مهرآباد !!!
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  32 6
  این منافق قطعا" الآن داره داره یک فاحشه خانه در خارج را مدیریت میکنه تا .... تحویل بده
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  37 7
  شیرین عبادی یک فرد کاملا" آلت دست و مزدور آمریکاست. هر از گاهی مثل سگ پارس میکند. وطن فروش خائن
 • محسن IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  40 8
  از یه بهایی نجس چه انتظاری دارید؟
 • سعیده IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  27 5
  این زنک بهائی یک ف بین المللی است
 • آتنه IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  21 6
  این زنک بهائی یک ... بین المللی است
 • امانی IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  9 3
  از این خانم که دم از حقوق بشر میزنه انتظار میره که کشورها وحکومتهای ادمکش مثل عربستان وترکیه .امارات را هم محکوم کنه البته از اربابانش امریکا واسرائیل وبعضی دول اروپایی نیز عبور نکنه
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  25 3
  بزارین آنقدر واق واق کنه تا دندوناش بریزه!!!
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  5 2
  مشکل نیست
 • حمید IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  4 2
  من همون
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  6 1
  ی موسسه ی مثلن خیریه ای در ایران تاسیس شده به نام آتنا .به نام حمایت از زنان ! به نظر من خیریه نیست . آدم هایی که اونجا فعالن عمل خیر بهشون نمیاد . کابالائیست میشناسم که داره اونجا فعالیت میکنه میکنه ! اگر به آرم این موسسه ی مثلن خیریه نگاه کنید انگار سایه ای (شاید جن) داره با آتنا خانم جفتگیری میکنه .
 • حمید IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  15 2
  آدم قحطی شده دوباره رفتین سراغ زباله‌ها، اونم از نوع تاریخ مصرف گذشته؟!!!!!!!!
 • US ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  13 3
  یه ادم تمیز و راستگو بین اینا پیدا نمیشه همشون. کثیفن. از همه کثیفتر و نجستر هم نوریزاده و همین زنک هرزه زبانه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس