کد خبر 745705
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
مهرو کمرانی

سرمربی تیم تکواندو بانوان با تاکید بر اینکه کیمیا علیزاده با آسیب دیدگی تا فینال مسابقات جهانی پیش رفت، گفت: اینکه می گویند او با استعدادش به اینجا رسیده، کم لطفی است.

به گزارش مشرق، مهرو کمرانی در نشست خبری که امروز چهارشنبه به منظور بررسی عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی اخیر برگزار شد، گفت: ما تیمی جوان با میانگین سنی ١٨ سال داشتیم که برخی از آنها برای اولین بار چنین رقابتهایی را تجربه می کردند. با این حال با ٦ شرکت کننده در میان ١٢٠ کشور یازدهم شدیم و اگر دو بازیکن برای وزن کشی می بردیم ششم می شدیم.

 

وی ادام داد: انگلیس با بازیکنان المپیکی خود پنجم شد. در مجموع عملکرد تیم تکواندو بانوان در مسابقات جهانی خوب بود. بازیکنان ما برخی از بهترین ها ی دنیا را پشت سر گذاشت.

کمرانی پس از تشریح عملکرد بازیکنان تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص کیمیا علیزاده گفت: کیمیا مدالش را ارتقا داد و به نقره رسید. جا دارد در اینجا از کیمیا تشکر کنم که با وجود آسیب دیدگی که در همان مسابقات هم بوجود آمد و البته آسیب دیدگی های قبلی، تمام تلاشش را کرد و تا بازی آخر ادامه داد. اصرار خود کیمیا بود که ادامه دهد و تا آخرین لحظه بجنگد و من این روحیه اش را دوست دارم.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان همچنین یادآور شد: متاسفانه برخی اقدامات واقعا کیمیا را رنجاند ولی او تمام تلاشش را کرد و بهترین ها را پشت سر گذاشت. بازی کیمیا مقابل نماینده چین تایپه خیلی سنگین بود. در آن بازی کیمیا با پای راست در راند طلایی امتیاز گرفت. این همه نامهربانی نسبت به کسانی که شبانه روز زحمت کشیدند خوب نیست.  

کمرانی تاکید کرد: هیچوقت بیکار نبوده ایم و این کم لطفی است که می گویند که کیمیا تنها با استعدادش به اینجا رسید. من نمی خواهم خودم را مهم جلوه بدهم اما همه ما زحمت کشیدیم و همه چیز برنامه ریزی شده بود که مثلا کیمیا از پای راستش استفاده کند.

وی در خصوص اینکه «چرا با وجود مصدومیت به کیمیا اجازه مبارزه داده شد؟»، گفت: اگر دکتر اجازه بازی نمی داد نمی گذاشتیم کیمیا بازی کند. بحث گرندپری برای ما در این بخش مهم بود. کیمیا با نقره جهانی ٧٥ امتیاز  کسب کرد. کیمیا  تغییر وزن داده و واقعا به این امتیاز احتیاج داشتیم.  او باید یک سال استراحت کند چرا که استرس و فشار زیادی را تحمل کرد و حضور طولانی در اردو فرسایشی است. کیمیا در حال حاضر در بیمارستان است چرا که فشار روحی وی را ضعیف کرده است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص عملکرد  کلی این تیم در رقابتهای جهانی تصریح کرد: ما هرگز درجا نزده ایم. در گذشته بانوان در اولین مبارزه بازی را واگذار می کردند. بچه های ما بازیکنان خوبی را پشت سر گذاشتند . ما خیلی روی بدنسازی تاکید کردیم و قبول ندارم که از لحاظ جسمانی کم آورده باشیم. این برای اولین بار بود که دختران ما به خودباوری رسیدند و این بهترین قدم بود. به نظرم در وزن ٤ طیبه پارسا می تواند جای کیمیا را بگیرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس