کد خبر 742421
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
کاروانسرای صفوی شهر ری

هادی صادقی، معاون تبلیغات و درآمد شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از مرمت کاروانسرای صفوی شهر ری خبر داد.

به گزارش مشرق، به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی صادقی با اشاره به اینکه این کاروانسرا مربوط به عصر صفوی است، ادامه داد: در این کاروانسرا نشانه های از معماری عصر سلجوقی وجود دارد که با توجه به ارزش تاریخی آن، مرمت و بهسازی آن در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفت.

به گفته او پس از جلب موافقت آستان عبدالعظیم حسنی به عنوان مالک این کاروانسرا، با اداره میراث شهر ری و نیز قائم مقام میراث استان تهران جلساتی برای دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازمان متولی بناهای تاریخی برگزار شد.
صادقی با بیان اینکه از بیستم خردادماه عملیات پیرایش جداره های این بنای ارزشمند درحال اجراست، گفت: پیش بینی می شود عملیات مرمت این بنای تاریخی پنج ماه ادامه داشته باشد.
صادقی ادامه داد: پیشنهاد کارشناسان سازمان میراث فرهنگی طراحی جداره خارجی این کاروانسرا در پیوند با داخل کاروانسرا بود که اجرای آن از عید فطر آغاز می شود.

گفتنی است سازمان زیباسازی طی چهار سال اخیر بمنظور نهادینه سازی حق نما و منظر شهروندان اقدامات پیرایشی و بهسازی نماهای خیابان های انقلاب، میدان بهارستان، خیابان ناصرخسرو را به اجرا در آورده و از بهار امسال بهسازی پیاده راه حرم شریف عبدالعظیم حسنی را در دستور کار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس