کد خبر 736840
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
بازیگر

سال گذشته در فیلم «ستاره های رقصان» بازیگر نقش اول بودم. بچه‌های هنرور که کنار ما بازی می‌کردند بچه های مدافعان حرم بودند، برخی از آن ها تازه از جنگ برگشته بودند.

به گزارش مشرق،‌ «انوشیروان محسنی» بازیگر ایرانی مقیم اتریش و قهرمان چهار دوره تای بوکس جهان که با فیلم «شاخ کرگدن» محسن محسنی نسب وارد سینمای ایران شد در کارنامه هنرپیشگی خود چند فیلم اروپایی را در کارنامه دارد و برنده جوایزی از جشنواره‌های خارجی است. وی چندی پیش بازی در فیلم جدید محسنی نسب با نام «ستاره‌های رقصان» را با موضوع دفاع مقدس به پایان رساند. محسنی در این فیلم بازیگر نقش اصلی است.

وی از سوی کارگردان مطرح آلمانی «هانس بوکینگ» برای کار دعوت شده و قرار است از 10 مهر این فیلم کلید بخورد. این بازیگر ایرانی الاصل مقیم اتریش در خصوص اثر جدیدش گفته‌: این اثر «زندانی‌ها» نام دارد و درباره ابونیدال فردی اهل رام‌الله است که با دو نفر فلسطینی دیگر در سال 1985 در فرودگاه وینا 15 اسرائیلی را به همراه دو پلیس اتریشی به رگبار بست.  بعدتر معلوم می‌شود عضویت او در  P.L.O و کشتن اسرائیلی‌ها به دلیل کشته شدن پدر و مادرش در بمب‌گذاری فلسطین و نیز به گلوله بستن دخترش در جلوی چشمان وی توسط آن‌ها بوده است. بعد از اتفاقات تروریستی اخیر تهران در گفت‌وگویی با او از مدافعان حرم و علت دفاع آنها سؤال کردیم. در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید.

در چند روز گذشته شاهد عملیات عوامل گروهک تروریستی داعش در ایران بودیم. جَوّ بعد از این اتفاق را در ایران چگونه می‌بینید؟

ایران باید بیشتر مراقبت کند البته همین کار را هم می‌کند اما حیف که یک عده آدم های بیگناه در مجلس شهید شدند و یک عده هم تازه از خواب بیدار شدند و فهمیدند که داعش تنها در سوریه و عراق نیست و می‌تواند در ایران هم وارد شود. همیشه از این موضوع نگران بودم و تعجب می‌کردم که چرا برخی فکر می‌کردند داعش نمی‌تواند به ایران بیاید؟ من مطمئنم نیمی از مردم ایران که از حضور مردم و مدافعان حرم در سوریه یا عراق ناراضی بودند بعد از این اتفاق صد درصد از این عزیزان تشکرمی‌کنند.

پیش از ایران، اروپا تجربه عملیات های تروریستی داعش را داشته است. از جَوّ حاکم بر اروپا بعد از این حوادث بگویید.

مردم اروپا از بچه تا پیرمرد، پیرزن و جوان از این ها نفرت دارند برای این که اروپا را به گند کشیده‌اند و مردم را می‌ترسانند . پناهنده‌ها به خاطر داعشی‌های بیشرف به اروپا وارد شده‌اند. خدا نابودشان کند چون آدم های عجیب و غریبی هستند و راحت  انسان می‌کشند. در اروپا هیچ کس با این ها خوب نیست.

نگاه اروپا بعد از حوادث تروریستی داعش به این گروه چیست؟ آیا اروپا مسلمانان و داعش را یکی می‌داند؟

 در اروپا همه فهمیده اند که این داعشی‌ها هیچ ارتباطی به مسلمانان ندارند، چون هیچ مسلمانی به زن  تجاوز نمی‌کند، بچه  نمی‌کشد و سر اسیر را نمی‌برد. تا چند سال پیش روی مسلمانان حساس شده بودند چون به اسم دین اسلام بمب می می‌گذاشتند ولی الان همه فهمیده‌اند که اینها چه آدم‌هایی هستند و پول می‌گیرند که آدم بکشند.

هیچ پولی  ارزش جان را ندارد

 شما از مدافعان حرم چه می دانید؟

 رزمندگان نترسی که بسیاری از  این ها را می‌شناسم و مرد جنگ هستند. این در حالی است که عده ای می‌گویند این افراد به خاطر پول می‌روند اما اتفاق اخیر مردم را متوجه کرد که  بحث پول نیست. هیچ پولی در این دنیا ارزش جان را ندارد و همه این افراد زن و بچه دارند و برای پول چنین کاری نمی‌کنند. من از بچه های مدافع حرم پرسیده ام، آن ها می‌خندند و می‌گویند پولی در کار نیست. اما واقعیت این است است که جنگ در آن جا شکل گرفته است که مردم در اینجا آرامش داشته باشند.

 آیا شما از نزدیک با مدافعان حرم ارتباط دارید؟ این ارتباط چگونه شکل گرفته است؟

سال گذشته در فیلم «ستاره های رقصان» بازیگر نقش اول بودم. بچه های هنرور که کنار ما بازی می‌کردند بچه های مدافعان حرم بودند، برخی از آن ها تازه از جنگ برگشته بودند و به عشق دفاع مقدس در فیلم بدون دریافت دستمزد بازی کردند. من با آن ها آشنا شدم و فهمیدم بدن هایشان چقدر آماده است، قلبها و دلهایشان پاک است. خیلی ها می‌گفتند که این ها قلدر و کله شق هستند و به خاطر پول می‌روند در حالی که اگر با این افراد آشنا شوید می‌بینید واقعا این طور نیست. این عزیزان برای شهادت دلهایشان شوق دارد و گریه می‌کنند. من نه قرار است تبلیغ کنم نه آفرین بگویم اما این عزیران باعث افتخار من  و همه ایران هستند.

شاید خود من هم مدافع حرم باشم و ندانید!

 نظر شما در مورد دفاع در سوریه از سوی ایران چیست؟

این مدافعان برای مردم و کشور عزیزم ایران در آنجا می‌جنگند و جان خود را ازدست می‌دهند.  برای من به شدت حرف زور است که عده ای بگویند این ها بیخود کرده‌اند که کشور خود را ول کرده  و برای پول رفته‌اند. به خدا اینطور نیست، من با این افراد بوده‌ام . اگر این جان برکفان در سوریه نجنگند فردا روزی آرامش وطن به هم می‌ریزد همانطور که خود شما دیدید آمدند و تهران را به هم ریختند.

 اگر بخواهید چند جمله ای با مردم در مورد مدافعان حرم بگویید چه می‌گویید؟

به مدافعان حرم بیشتر احترام بگذاریم و چیزی که نمی‌دانیم به راحتی راجع به آن صحبت نکنیم که اینها اراذل هستند، پول گرفته اند و به سوریه رفته‌اند و می‌جنگند. تحقیق نکرده حرف نزنیم. این مردان شجاع به خاطر این که مردم آرامش داشته باشند جان خود را به خطر انداخته اند و هرکس نمی‌تواند این کار را کند. خیلی از کسانی که با شما دوست هستند یا می‌شناسید اصلا به شما نمی‌گویند و بی سرو صدا به سوریه می‌روند فقط برای این که از وطن خود دفاع کنند. شما اصلاً تصورش را هم نمی‌کنید، این قدر این مسئله روشن است که شاید خود من هم رفته باشم و برگشته باشم و شما ندانید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس