کد خبر 733409
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
شیر پاستوریزه

با وجود جریمه چند میلیاردی ۲ شرکت صنایع لبنی در هفته‌های اخیر، گران فروشی برخی صنایع لبنی متخلف ادامه دارد.

 به گزارش مشرق، به فاصله کمی از  انتشار خبر جریمه 117 میلیارد ریالی یک کارخانه لبنیات در تهران  تعزیرات حکومتی دوباره  یک شرکت صنایع لبنی که بستنی هم تولید می‌کند، به خاطر گران‌فروشی، 56 میلیارد ریال جریمه کرد.

این شرکت پرفروش لبنی که در شهرستان اسلامشهر استان تهران قرار دارد  به صورت غیرقانونی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده بود که  با شکایت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مواجه شد.

بنابراین گزارش، صنایع لبنی در حالی در چند مرحله در سال‌های گذشته اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند  که حاضر به خرید شیر خام دامداران به نرخ مصوب نیستند. این اقدام دستگاه های نظارتی اما  با اعتراض شرکت متخلف، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه هشتم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد اما این شعبه تعزیرات هم، حکم صادره را تأیید کرد.

در حالی برندهای متعدد صنایع لبنی اکنون هر لیر شیر کم چرب را که پر تقاضاترین محصول صنایع لبنی به حساب می‌آید 2800 تومان به فروش می‌رسانند، یک برند صنایع لبنی این محصول خود را با 200 تومان تفاوت قیمت، 3 هزار تومان قیمت گذاری کرده است و چرخه یا دور باطل گران فروشی، جریمه و کاهش قدرت خرید مردم ادامه دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha