هاشمی و میرزاده

حمید میرزاده که چندی پیش به سبب فساد فرزند و زیرمجموعه مدیریتی‌اش از ریاست دانشگاه آزاد عزل شد جزو باندی بود که در این دانشگاه به روش‌های مختلف ریشه دوانده است.

سرویس سیاست مشرق - چند ماهی است که در مورد تخلفات مالی و نفوذ باند خاصی در حیطه مدیریت حمید میرزاده در دانشگاه آزاد در رسانه‌ها اخباری منتشر می‌شود که اغلب سبب شکایت میرزاده از این رسانه‌ها هم شده است. در همین باب بود که حمید میرزاده با رای هیئت امنای دانشگاه آزاد برکنار شد و فرد دیگری سرپرستی دانشگاه را برعهده گرفت.

علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره عزل میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد بیان می‌کند: «بخشی از مشکل اصلی دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است.»

وی افزود: « این فسادهای مالی از زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود. آقای علی‌محمد نوریان که دبیرکل هیئت مؤسس هستند و از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به سمت بازرسی منصوب شده بودند این موارد را مطرح کرده بودند، و بنا به شهادت برخی از اعضای هیئت مؤسس و امنا ( که در صورت لزوم اسامی آنها را خواهم گفت) قرار بود آقای میرزاده عزل شود.»

این موارد تا به اینجا پیش رفت که یاسر هاشمی فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز از این دانشگاه اخراج شد. این تغییر و تحولات سبب شد تا جیغ بنفش روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب بلند شود که چرا دانشگاه آزاد در حال «هاشمی‌زدایی»‌است اما با صحبت‌هایی که امروز علی اکبر ولایتی درباره فساد گسترده میرزاده و آقازاده و عواملش سخن گفت معلوم شد که مسئولان دانشگاه آزاد درحال فسادزدایی از دانشگاه هستند.

البته این عوامل پیش از اینها زیر نظر هاشمی رفسنجانی وارد دانشگاه آزاد شده‌اند و حمایت تام و تمام وی را نیز پشت سر داشتند بخصوص اینکه حمید میرزاده رئیس عزل شده دانشگاه آزاد نیز با حمایت‌های وی توانسته بود این سمت را کسب کند که در ادامه به برخی از این حمایت‌ها و همچنین چاپلوسی‌های متقابل میرزاده که برای نگاه داشتن میز ریاست خود تلاش می‌کرد، می‌پردازیم.

هاشمی: میرزاده از اوضاع دانشگاه آزاد به خوبی خبر دارد

بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ هاشمی رفسنجانی، رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با رییس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد درباره حمید میرزاده گفت: تجارب بالای دکتر میرزاده شرایط را برای ایجاد تغییرات ساختاری فراهم کرد؛ کمتر کسی در جمهوری اسلامی تجربه کار علمی و اجرایی نظیر دکتر میرزاده دارد.[۱]

وی افزود: از آنجایی که دکتر میرزاده از همان ابتدا دبیر هیات موسس دانشگاه بودند، اوضاع دانشگاه را خوب می دانستند و با اشراف و تسلط بسیار خوب و با ذهنی باز در این زمینه و با توجه به تجارب بسیار زیاد در رابطه با بخش اجرایی قدم در این مسیر گذشت و اقدامات ارزنده ای در این راستا انجام شد.

هاشمی ادامه داد: دکتر میرزاده در شرایطی وارد دانشگاه شدند که این بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی و نزدیک به ۲۰۰ مورد دعاوی علیه دانشگاه و توقف بخش اعظمی از پروژه های عمرانی دانشگاه روبه‌رو بود.

هاشمی: از زمان مدیریت دکتر میرزاده شرایط خوبی در داخل و خارج از کشور برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است

مرحوم هاشمی رفسنجانی در روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ در چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، با ابراز رضایت از دوره‌ جدید این دانشگاه که به ریاست میرزاده اداره می‌شد، گفت: «با توجه به تلاش هایی که در چندسال اخیر توسط دکتر میرزاده انجام شد، در حال حاضر شرایط خوبی برای این دانشگاه هم در داخل و هم در خارج ایجاد شده است.»[۲]

شعر «دانش بنیانی» میرزاده برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد صبح روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور هاشمی رفسنجانی و سید حسین هاشمی استاندار تهران در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت.

در این مراسم حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شعری را برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواند.

در این شعر آمده است: «دستت ببوسم، دست تو بوسیدنی است/گل‌های دانش‌بنیان تو بوییدنی است»[۳]

رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد که این شعر را یکی از شاعران کشور برای آزادسازی خرمشهر گفته بود و من آن را تغییر داده و برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌خوانم.

همچنین حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در این مراسم گفت: آقای هاشمی، خرمشهر را شما آزاد کردید چون فرمانده پیروز جنگ بودید و اکنون دانشگاه آزاد را شما آزاد کردید و امروز این دانشگاه بالغ شده است.[۴]

اعلام جشن «تولد هشتاد سالگی هاشمی‌» توسط میرزاده و «اشک‌های رفسنجانی»

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در روز ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد که با حضور هاشمی‌رفسنجانی برگزار شد، گفت: امروز تولد هشتاد سالگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است.[۵]

وی افزود: ما در دانشگاه آزاد می‌خواستیم برای ایشان جشن تولد بگیریم که ایشان راضی نشدند.

میرزاده خاطرنشان کرد: ایشان در طول عمر شریف‌شان واقعاً در دانشگاه آزاد تأثیرگذار بودند و همزمانی جشن تولد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد را به ایشان تبریک می‌گوییم.

رئیس دانشگاه آزاد: من اهل اغراق نیستم، آقای هاشمی هم این را می‌داند، در زمان جنگ وقتی که ایشان فرمانده جنگ بودند، دانشگاه آزاد را هم تأسیس کردند که امروز به حکمت و دوراندیشی ایشان بیشتر پی می‌بریم.

میرزاده در ادامه گفت: خداوند سایه ایشان را از سر ما کم نکند. من تحقیق کردم که دانشگاه آزاد واقعاً بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است، البته باید از دوستان آقای هاشمی مانند دکتر جاسبی تشکر کرد.

در حین سخنان میرزاده در محل برگزاری مراسم، دوربین محل برگزاری مراسم تصویر هاشمی‌رفسنجانی را نشان داد که در حال گریه کردن است.

تصویر قدیمی از حمید میرزاده در کنار هاشمی (سمنان سال ۱۳۷۰) که نشان می‌دهد وی از عوامل نزدیک هاشمی بوده است

در ادامه این مراسم، متن ذیل در ویدئوپروژکشن محل برگزاری مراسم نقش بست.

«گل آمد وزان خوش‌تر نباشد» هشتادمین زادروز فریادگر عدالت و آزادی و خردورزی حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر تمامی دوست‌داران عدالت و آزادی مبارک باد».


[۱] http://www.ana.ir/news/۴۰۰۵۴

[۲] http://www.iscanews.ir/News/۶۷۶۱۲۴

[۳] http://www.mehrnews.com/news/۳۶۶۳۰۸۸

[۴] http://www.iscanews.ir/news/۶۴۷۰۱۶

[۵] https://www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۳/۰۶/۰۳/۴۷۲۳۸۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 33
 • ناشناس IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  اشغالترین سایتی که میشناسم مشرقه.
  • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   97 35
   برو پماد سوختگی بمال شاید خوب شدی بچه
  • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   64 29
   حرف حق تلخ است !!!!! ولی ته اش شیرین است !! صبور باش!!!
  • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   36 24
   آشغالترین آشغالایی که میشناسم جلبکای سبزی هستند که فضولند و همه جا سرک میکشند. بریز اونجایی که میسوزه آشغال
  • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   38 13
   دانشجوی دانشگاه ازاد نیستی که بدونی داره حرف دل ما رو میگه
  • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   43 9
   آقای نا شناس من نمیدانم شما آشغال هستید یا سایت مشرق ولی خبر بالایی را که می خوانم میبینم آشغال کسانی هستند که مثل زالو خون مردم بد بخت را می مکند وآشغالتر کسانی هستند که برای این آشغالها سینه چاک می کنند
  • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   24 10
   عزیزم دوای درد شما آب تگریه! کافیه اونو بریزی اونجایی که ظاهرا بدجوری هم داره می سوزه!
  • IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   31 8
   چرا چون نمایی ازحیاط خلوت مرحوم رابه نمایش گذاشته دستبوسی میرزاده از سلطان بدون چون چرای دانشگاه ازاد واعوان انصارش را
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   15 5
   عاشق راست میگن کور کر میشه
  • ستوده IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   32 6
   و آشغال ترین و احمقانه ترین کامنتی که من دیده ام همین کامنته . سرت را از لای برف بیرون بیار آقا کبکه !
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   3 1
   بشین بینیم بابا
  • IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   1 5
   اشغال مال یه دیقشه.
  • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   6 1
   زیاد آشغال نخور - آشغال رو زبونت زیاد تکرار میشه
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   18 1
   آشغال کاسه لیسهای دزدهای اموال مردم و غارتگر بیت المال هستند
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   3 19
   آفرین آفرین خیلی این سایت مشرق کثیف است که دست از مرده هم بر نمی دارد شیطان دست از مرده برداشت اما این مشرق بر نمی دارد به گونه ای تیتر زده که هاشمی یعنی فساد و فساد یعنی هاشمی چقدر مزدوری مشرق! چقدر پستی!
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  78 7
  در باره این متخلفان بیت المال مماشات نکنید و فوری در یک دادگاه علنی آنها را محاکمه کنید و به سزای اعمال زشنشتشان برسانید !! این ها فراوانند و یکی و دوتا نیستند کوتاه بیائید فردا اینها طلبکاران قدری خواهند شد که همه چیز را با پولهای باد اورده به سیطره اورده و خواهند سوزانید !!
  • سیدرضا حسینی خراسانی IT ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   25 4
   فکر نکنم عواملشان(دولت حاکم) بگذارند.
  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   16 0
   لعنت خدا بر آنها که حامی فساد در دانشگاه آزاد هستند
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   8 0
   حتما" كه به اشد مجازات محكوم مي شوند...همانگونه كه ساير مفسدين دم كلفت وابسته به اشخاص دم كلفت تر طي اين سالها با سختترين كيفرها مجازات شده اند!!!!
 • احمد IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  18 3
  كاش عكسي كه ميرزاده دست آقاي هاشمي را ميبوسد ميذاشتيد...
 • عمواحمد IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  19 2
  چه با هاشمی چه بدون هاشمی دانش ودانش پروری در ایران به بازی گرفته شده .البته فقط بحث دانشگاه آزاد نیست. مدارک قلابی . کلاسهای قلابی . دکترهای قلابی. مهندسین قلابی . آقای دکتر سردار فلانی. آقای دکتر سرتیپ فلانی . آقای دکتر حجه الاسلام فلانی . آیا واقعا این ها صحت دارند ؟ خد بهمون رحم کنه.
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   6 0
   احسنت.گرحكم شود كه مست گيرند......
 • یکی IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  20 2
  اینا شنا بلد نیستند! هیچکدومشون! همه غرق میشن! کل نفس ذایقه الموت ان وعد الله حق
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  14 3
  مرگ بر منافق جن پرست
 • علی IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  23 2
  دانشگاه آزاد را بنگاه تجارت و پول سازی کرده بودند . جایی که کمترین اهمیت را به علم و دانش و دانشجو و تحقیق میدهند . من سوخته همین دانشگاه هستم یعنی چهار سال از عمرم سوخت یعنی چهار سال از جوانی ام که اوج استفاده از عقل است سوخت .
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  28 7
  قطعا هاشمی زدایی و فسادزدایی یکی است آفرین بر مشرق این باید در تمام مملکت صورت گیرد.
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   8 0
   آفرین مشرق عنوان خبرت عالی است مشرق مثل همیشه در مبارزه با فساد بهترینی
 • محمد IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  24 3
  الحمدلله که مرگی هست والا با این خاندان چپاولگر بیت المال در دانشگاه آزاد چه خون دلها که میبایست می خوردیم . همین الان هم پستهای دانشگاه آزاد ملوک الطوایفی است .
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
   11 0
   خدا این زالوهای مفسد اقتصادی را نابود کند
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  9 0
  از دكترولايتي انتظاراين حركت انقلابي را نداشيتم انشالله ماجورباشند كه يك باند فاسدرا ازدانشگاه آزاد بيرون انداختند كاش همه جاي كشور اين جماعتهاي فاسدي كه عين كنه به بدنه انقلاب چسبيده اند وموريانه وار باعث تخريب پايه هاي اعتماد عمومي مردم به نظام ميشوند را جسورانه بيرون مي انداختند به حق اين ماه مبارك قسم ميدهم انقلاب به يك خانه تكاني عظيم نياز داردوگرنه سرنوشت مباركي نخواهدداشت. اگر پرونده اين جماعات توسط عناصر صالح وشجاع وجان بركف بررسي شود كه درپاره ايي از نهادها وارگانها دراين سي ساله فقط پست عوش كرده اند بررسي شود پته خيلي ها روي آب خواهد افتاد.
 • رجا IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  1 6
  اگر این سایت راست می گوید که بی طرف است صحبت های اقای میرزاده را که امروز در سایت ها منتشر شد برای اگاهی خوانندگان خود انتشار دهد
 • مجتبی IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  14 0
  دستت درد نکنه مشرق جان که حرف حق رو گفتی.به دکنر ولایتی هم آفرين میگم.درضمن اوضاع دانشگاه آزاد اسلامشهر رو هم ی بررسی بکنن که شدید اوضاعش خرابه
 • مهدي IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  12 0
  براي اين افساد طلبان وطن فروش 5 تا قوه قضاييه هم كمه بخدا. هي ميگيم چرا پرونده ها طول مي كشه. يك جاي سالم تو اين مملكت باقي نمونده كه به فساد اين ها الوده نشده باشه
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  9 1
  اقای دکتر ولایتی باید تمام عوامل وابسته به جریان هاشمی را از دانشگاه ازاد اخراج بکند .
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  1 0
  به نظر میاد دانشگاه آزاد رامسر جن داره
 • خیاوی IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
  0 0
  برای چی نظرمونو بنویسیم چون باموفقیت ثبت میشه ولی با شتاب حذف میشه ازدست توای مشرق

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس