استونی

دو دیپلمات بلندپایه روسیه که برای انجام مأموریت دیپلماتیک خود در کشور استونی بسر می برند، با دستور مقامات تالین از خاک این کشور اِخراج شدند.

به گزارش مشرق، وزارت امور خارجه استونی و سفارت روسیه در شهر «تالین»- پایتخت استونی-  تأیید کردند که به دو دیپلمات بلندپایه روسیه دستور داده شده است خاک استونی را هرچه سریعتر ترک نمایند.

«دیمیتری کازینوف» کنسول روسیه در شهر «ناروا» استونی و کنسول «آندری سورگائف» در روز جمعه یادداشتی دریافت کردند که در آن از آنها خواسته شده بود این کشور حوزه بالتیک را ترک نمایند.

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام دولت استونی اعلام کرد که این وزارتخانه اخراج این دو دیپلمات را «یک اقدام غیردوستانه و کاملاً بی پایه و اساس»  می داند و این گونه اقدامات از سوی مقامات تالین، «بدون پاسخ نخواهد ماند».

گفتنی است که در میان نمونه های برجسته ای از اِخراج دیپلماتهای روسیه می توان به تصمیم دولت پیشین آمریکا- باراک اوباما- اشاره کرد که با اتهام زنی به روسیه برای هک وبگاههای حزب دموکرات در دسامبر سال گذشته، ۳۵ تن از دیپلماتهای روسیه را از خاک آمریکا اخراج کرد.

مقامات واشنگتن در توجیه این تصمیم خود مدعی شدند که دیپلماتهای روسیه «عوامل اطلاعاتی» بودند؛ در حالی که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اظهار داشت که اخراج گروهی دیپلماتهای روسیه به دستور دولت آمریکا «ظرف چند دهه گذشته در عرصه روابط دیپلماتیک امری بی سابقه بوده است».

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس