کد خبر 729349
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
کیم جونگ اون در جمع دانشمندان موشکی کره شمالی

به نظر می‌رسد در پشت برنامه موشکی کره شمالی سه شخصیت اصلی وجود دارند که رهبر این کشور اعتماد خاصی به آنها دارد.

به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، در تصاویری که از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی منتشر شده وی پس از آزمایش موفقیت آمیز موشکی با چهره‌ای خوشحال سه نفر که وی را همراهی می‌کردند به آغوش گرفت.

این سه نفر که در تصاویر پخش شده از رسانه‌های کره شمالی در کنار رهبر کره شمالی حضور داشتند از زمانی که در راس برنامه مخفیانه موشکی پیونگ‌یانگ قرار گرفته‌اند از اهمیت بسیار زیادی برای نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور برخوردارند.

این سه نفر ری پیونگ چول، فرمانده سابق نیروی هوایی، کیم جونگ سیک، دانشمند قدیمی موشکی و جانگ چانگ ها، رئیس مرکز توسعه و تجهیز تسلیحاتی کره شمالی هستند که طبق تصاویر منتشر شده چهره‌های محبوب رهبر کره شمالی به شمار می‌روند.

آن چان هیل، یک مقام سابق نظامی کره شمالی که به همسایه جنوبی این کشور پناهنده شده درباره این افراد و ارتباط آنها با رهبر کره شمالی گفت: کیم جونگ اون، به جای استفاده از مقامات رسمی ترجیح داده که این تکنوکرات‌ها را نزدیک به خود داشته باشد تا بتواند به سرعت و درصورت نیاز با آنها ارتباط برقرار کند. این موضوع بیانگر نیاز شدید وی به  توسعه موشکی است.

کیم جونگ سیک و جانگ برخلاف دیگر مقامات ارشد طبقه حاکم کره شمالی از خانواده‌های نخبگان نیستند. به گفته کارشناسان مهمترین فرد در بین این سه نفر نیز "ری" به شمار می‌رود که درحال حاضر معاون مدیر دپارتمان صنایع مهمات حزب حاکم است.

این دپارتمان در سال 2010 توسط آمریکا در لیست تحریمها قرار گرفت و دولت کره جنوبی نیز در سال گذشته "ری" را به عنوان یکی از افراد فعال در زمینه برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی معرفی کرد.

یک مقام کره جنوبی در انتها در باره این افراد و ارتباط آنها با رهبر کره شمالی گفت: کیم جونگ اون درحال جمع‌آوری گروهی از افراد مورد علاقه‌اش به جز مشاوران کلیدی و مهم پدر خود است که در سال 2011 فوت شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس