ترامپ نمایه

فایننشال تایمز نوشت بودجه پیشنهادی دونالد ترامپ خیانت بزرگی به طبقه متوسط آمریکا است.

به گزارش مشرق به نقل از مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی نوشت: بودجه ترامپ حمایت از قشر ضعیف آمریکا را کاهش خواهد داد درحالی که او در مبارزات انتخاباتی اش از کمک به قشر متوسط حرف می زد.

در این بودجه به غیر از کاهش کمک ها به افراد نیازمند، مانند بن های غذا، اعتبار مربوط به آموزش عالی هم کمتر خواهد شد و همچنین ارائه کمک هزینه برای آنهایی که استطاعت بازپرداخت وام تحصیلی شان را ندارند حذف می شود. مشوق های مالیاتی برای افرادی که حقوق پایین دارند به منظور ترغیب آنها برای ماندن بر سر شغل خود، به شدت کم می شود و سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات، آموزش مشاغل ، درمان اعتیاد به مواد مخدر و اعطای بورسیه هم بسیار کاهش می یابد. تنها موردی که افزایش آن پیش بینی شده بخش بودجه دفاعی کشور و امنیت مرزی آمریکا و مکزیک خواهد بود.

چهار نهاد در دولت ترامپ که عبارتند از وزارت آموزش،مسکن، انرژی و آژانس حفاظت از محیط زیست توسط افرادی اداره می شوند که خواستار تعطیلی این نهادها هستند. تقریبا سه چهارم بودجه آمریکا اکنون برای امور دفاعی، پرداخت بهره بدهی ها، امنیت اجتماعی و بهداشت و درمان اختصاص دارد. این مبلغ قرار است در دوران ترامپ ۸۰ درصد افزایش پیدا کند. سهم سرمایه گذاری در نیروی انسانی، مخصوصا در آموزش و پرورش مهارت ها باز هم کاهش خواهد داشت. نهایتا اینکه پیروزی ترامپ نشانه ای بود حاکی از ناموفق بودن نظام این کشور و آنچه او قصد دارد انجام دهد باز هم با شکست بزرگتری همراه خواهد بود.

منبع: العالم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس