کربلا

نخستین جلسه بررسی و هم‌اندیشی برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی سال 96 با حضور سفیر ایران در عراق، مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات و مسئولان عراقی در کربلای معلا برگزار شد.

به گزارش مشرق،‌ ایرج مسجدی سفیر ایران که برای هماهنگی‌ها جهت اربعین پیش رو در کربلا بسر می‌برد، در جمع شخصیت‌ها و بزرگان این استان که به دیدار وی آمده بودند، ضمن تاکید بر توسعه روابط 2 کشور گفت: امنیت و پیشرفت عراق، امنیت و پیشرفت ایران است ضمن اینکه پیشرفت‌های ایران نیز در خدمت عراق است.

مسجدی افزود: مرزهای ایران و عراق مرزهای برادری است و هر کس بخواهد این روابط را خدشه دار کند، نه دوست ماست و نه دوست عراق.

وی با اشاره به مشترکات فراوان فرهنگی، دینی، تاریخی و جغرافیایی و مرزهای مشترک طولانی، تاکید کرد که ما به هم نیازمندیم و هر چه قدرت عراق افزایش یابد، این برای ما مطلوب است و هر چه قدرت ایران افزایش یابد، این توانایی‌ها در خدمت عراق خواهد بود.

مسجدی در ارتباط با تعامل و همکاری جهت حل اندک مسائلی بین 2 کشور که معمولا بین کشورها وجود دارد، گفت: اراده رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران، بر بنیان نهادن روابطی قلبی و عمیق با دولت و ملت عراق است.

مسعود شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با اشاره به واگذاری مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین به ستاد بازسازی عتبات عالیات و نقش محوری ستاد در قرارگاه اربعین که در خاک عراق فعالیت دارد، گزارشی از اقدامات سال‌های گذشته ارائه کرد.

همچنین سفیر ایران در عراق از طرح توسعه حرم مطهر امام حسین علیه السلام که فاز نخست آن به نام صحن عقیله بنی هاشم(س) در حال اجراست دیدن کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده