سرلشکر باقری

سرلشکر باقری با اشاره به حادثه میر جاوه گفت: در صورت ادامه تعرضات، مامن و مخفیگاه تروریست‌ها در هر کجا که باشد مورد ضربات کوبنده قرار خواهد گرفت.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) در آیین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی (امین)، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و نیز شهدای اخیر مرزبانی نیروی انتظامی در میر جاوه، مجاهدت ها و موفقیت‌های نیروی مقتدر و امنیت آفرین انتظامی قدر دانی کرد و اظهار داشت: ورود و کار در نیروی انتظامی اگر با نیت خالص برای خدمت به کشور اسلامی و ملت عزیز ایران باشد، عبادتی مهم و افتخاری بی بدیل محسوب می شود که بایستی به آن مباهات کرد.

وی افزود: از شما دانشجویان ارجمند و آینده ساز انتظار می‌رود تحصیل و کار در نیروی انتظامی را با عشق به خدمت به اسلام، میهن و مردم عزیز ایران آغاز کنید.

سرلشکر باقری با اشاره به تهدیدات و بدخواهی‌های فراروی ملت ایران که از جانب دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم طراحی و حمایت می شود، تصریح کرد: آنها از راه ها و روش های مختلف در پی ضربه زدن به امنیت این کشور و مردم هستند و در چنین شرایطی مسئله ارتقای دانش و مهارت و آمادگی مقابله با انواع جرایم، بزه ها و نا امنی ها ضروری است، از دانشگاه و دانشجویان نیروی انتظامی در این زمینه انتظارات بالایی می‌رود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بر شماری انتظارات اساسی از دانشگاه علوم انتظامی گفت: مجهز بودن به علم و فناوری روز، مهارت علمی، اولویت پیشگیری بر مقابله، بهره مندی از تجارب اساتید و کارکنان با سابقه، باز دید از منا طق ماموریتی، انجام کارورزی همزمان با تحصیل از جمله این انتظارات است.

وی تمرین عملی در صحنه های مورد نیاز انقلاب و کشور را مستلزم تبدیل دانشجویان ورودی به افسرانی انقلابی، جهادگر، خودساخته، امانت دار، عادل، آگاه، بصیر، قانون مدار، منظم، توانا، سخت کوش، با مهارت و برخوردار از درجه خدمتگزاری به مردم دانست و با تاکید بر جایگاه نیروی انتظامی نزد مردم و جامعه خاطر نشان کرد: در کشور اسلامی، مراکز، پایگاهها، کلانتری ها و پاسگاههای نیروی انتظامی باید خانه دوم و محل احساس امنیت و آرامش مردم باشد.

سرلشکر باقری تاکید کرد: همانطور که مجرمان با دیدن پلیس باید احساس ترس و وحشت داشته باشند، مردم باید با دیدن  پلیس و در کنار پلیس بودن، احساس امنیت و آرامش کنند که بحمدالله هم اکنون چنین است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه اعتبار و بقای انقلاب اسلامی به پشتوانه مردمی آن است، افزود: نیروی انتظامی به عنوان نماینده شاخص نظام در جای جای این کشور، بایستی نماد اقتدار، نظم، جرم ستیزی و در عین حال رافت و مهربانی با مردم باشد.

وی خودسازی، سعه صدر، تخلق به ادب و اخلاق اسلامی، حفظ وجهه انقلابی و ملی و تلاش و کوشش دائمی را ضامن حفظ جایگاه مردمی نیروی انتظامی قلمداد کرد و با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا افزود: استقرار ثبات، امنیت و آرامش مهمترین مقدمه و بستر حیاتی مهم برگزاری انتخاباتی پر شور و در تراز انقلاب و مردم ایران است و به فضل الهی نیروی انتظامی با کمک سایر نیروهای مسلح با تمام توان به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.

سرلشکر باقری تاکید کرد: حضور حماسی، پر شور و حداکثری ملت پای صندوق های رای موجب عمیق تر شدن استقرار امنیت در کشور و نشان دهنده ارتباط پایدار ملت با حاکمیت در دولت اسلامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ان‌شاءالله ما سربازان میهن اسلامی نیز به عنوان قطره ای از دریای خروشان مردم، با دقت و بصیرت و پیروی از شاخص‌های تبیین شده توسط رهبری معظم انقلاب، به نامزد اصلح، مومن، انقلابی، پر تلاش، با نشاط، درون نگر، کارآمد، درد کشیده و مردمی رای خواهیم داد.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به توانمندی های ملت ایران و اقتدار نیروهای مسلح بیان داشت: نیروهای مسلح به عنوان سربازان فرماندهی معظم کل قوا و خدمتگزاران ملت شریف ایران، اقتدار و توانایی خود را در دفاع از میهن اسلامی، امنیت و منافع ملی، به خوبی مدیریت کرده و آن را ارتقا می‌بخشند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه ما تنها بخشی از توان و اقتدار دفاعی سرشار خود را به رخ دشمن می‌کشیم، افزود:  خوب نیست مقام مسئولی نمایش اقتدار ملت در قدرت موشکی را که به برکت خون شهیدان حاصل و موجب بازدارندگی برابر تهدیدات دشمنان است را به مسئله کوچکی مانند برجام ربط بدهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این در حالی است که برابر متن سند برجام و اعلام وزیر محترم امور خارجه، در این سند هیچ اشاره ای به مسئله موشکی نشده و حتی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در خصوص برجام، بارها بر تاثیر اساسی قدرت دفاعی و بازدارنده کشور در پیشبرد مذاکرات تاکید و تصریح داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان میهن اسلامی اذعان دارند که امکان تهاجم و تجاوز نظامی به ایران سخت و ناشدنی است، تاکید کرد: در عین حال دشمنان باید بدانند در صورت هر گونه اشتباه در محاسبه و یا کوچکترین تعرض به نظام و سرزمین اسلامی، پاسخ بی درنگ و قاطع و کوبنده در نقاطی که ما تعیین می کنیم، موجب پشیمانی و شکست آنها خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر ناتوانی و عجز دشمن در تجاور و تهاجم نظامی به ایران اسلامی افزود: توسل آنها به روش دزدان و گردنه گیران بزدل با اجیر کردن تعدادی تروریست بی ارزش برای نا امن سازی مرزها یا منافع ایران کشور نیز محصولی جز خفت و خواری برایشان نخواهد داشت.

سرلشکر باقری با اشاره به حادثه اخیر در مرز پاکستان که منجر به شهادت جمعی از مرزبانان شجاع و دلاور نیروی انتظامی در میر جاوه شد، گفت: با کمال تاسف مناطق همجوار مرزهای شرقی در ایران خاک پاکستان، به مامن و محل آموزش، آماده سازی و تجهیز تروریست‌های جیره خوار عربستان و مورد تایید آمریکا تبدیل شده است.

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما نسبت به مسئولین پاکستان و علاقه وافر ملت شریف این کشور به انقلاب اسلامی، امام امت و مقام معظم رهبری واقف هستیم، تاکید کرد: ادامه این وضع در مرز های مشترک برای ما قابل تحمل نیست و انتظار داریم مقامات پاکستان با مسئولیت پذیری و کنترل مرزها و دستگیری و تحویل دهی تروریست ها، پایگاه های آنها در آن کشور را تعطیل کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در صورت ادامه تعرضات، مامن و مخفیگاه تروریست‌ها در هر کجا که باشد مورد ضربات کوبنده قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس