کتاب

شبکه کودک هر روزه در نمایشگاه کتاب تهران به صورت زنده برای کودکان برنامه هایی را اجرا می کند.

به گزارش مشرق،‌ از روابط عومی شبکه کودک سیما، این برنامه زنده که تحت عنوان «من یار مهربانم» و با همکاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صورت گرفته است؛ همه روزه راس ساعت هفده آغاز شده و تا ساعت هجده ادامه خواهد داشت.

این برنامه زنده که با هدف تقویت ارتباط گیری کودکان با کتاب و فرهنگ کتابخوانی اجرا می شود؛ با حضور خانم سارا روستاپور یا همان خاله سارا و شخصیتی جدید به نام آقای کتابی که از درون یک کتاب بیرون آمده است با بازیگری محمدرضا خوارزمی اجرا می گردد و به صورت تعاملی به مناسبت های مختلف کودکان را نیز به روی صحنه می کشاند.

در روزهای آتی در این برنامه زنده مصاحبه هایی از نویسندگان و شعرای حوزه کودک همچون مصطفی رحماندوست و فعالان حوزه کودک و حامیان کتاب و کتابخوانی همچون رامبد جوان و بهنوش بختیاری و ... پخش خواهد شد.

همچنین در هر روز برخی از مجریان و چهره های فعال در حوزه کودکان همچون آزاده آل ایوب ، مهرداد نظام آبادی و مجریان و چهره های کانال پویا و نهال میهمان این برنامه زنده در نمایشگاه کتاب خواهند بود.

لازم به ذکر است برنامه من یار مهربانم دو پویش دانش آموزی را به راه انداخته است:

نخست: پویش «من و یار مهربانم» که در آن از کودکان دعوت می شود تا با کتاب و در حال کتابخوانی عکس انداخته و عکس های خود را جهت نمایش در تلویزیون به شبکه کودک ارسال کنند.

دوم: پویش «من دانایی هدیه می دهم» که در آن از کودکان دعوت می شود به مناسب نزدیک شدن به نیمه شعبان به دوستان خود کتاب هدیه دهند و یا کتاب های مازاد استفاده خود را جهت هدیه دادن به نیازمندان به نمایشگاه بیاورند و با شعار «من دانایی هدیه می دهم» به دوستان خود در سراسر ایران عیدی دهند تا با کمک شبکه کودک به دست کودکان نیازمند برسد.

گفتنی است برنامه «من یار مهربانم» همزمان با اجرا در نمایشگاه کتاب به صورت زنده از آنتن شبکه کودک پخش می گردد و کودکان ایرانی مخاطب کانال پویا و نهال می توانند در سراسر کشور هر روز راس ساعت هفده با شبکه کودک به نمایشگاه کتاب سفر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس