کد خبر 717680
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
هالیوود

روز گذشته راهپیمایی حافظان محیط زیست با حمایت ویژه هالیوودی ها همراه بود.

به گزارش مشرق، همزمان با صدمین روز حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید تعداد قابل توجهی از مردم آمریکا برای حمایت از محیط زیست راهپیمایی گسترده ای در واشنگتن دی سی و برخی دیگر از شهرهای ایالات متحده انجام دادند. این افراد که با شعار «تغییر در تغییر آب و هوا» کنار هم جمع شده بودند با در دست گرفتن پلاکاردهایی با شعار «من با او هستم»، یاد و خاطره کمپین های تبلیغاتی هیلاری کلینتون را زنده کردند. این بار اما به جای تصویر هیلاری، عکس کره زمین روی پلاکاردها قرار گرفته بود. دموکرات ها ادعا می کنند که جمهوری خواهان به خاطر منافعی که در صنایع نفت و گاز دارند، هر گونه گرم شدن کره زمین را انکار می کنند. این موضوع که در سیاست های دونالد ترامپ هم به وضوح دیده شد، در مستند تبلیغاتی «پیش از سیل» به تفصیل پرداخته شده است. اثری که لئوناردو دی کاپریو تهیه کننده اش بود و حتی مقابل دوربین هم قرار گرفت تا با باراک اوباما، جان کری، پاپ و... در این زمینه دیدار و گفتگو کند.

«پیش از سیل» بعد از ثابت کردن گرمای رو به افزایش کره زمین، با مطالعات محیطی در قطب شمال، ادعا می کند که این مشکل برای همه، نه تنها بدیهی نیست، که برخی با وجود همه مطالعات علمی مربوط به آن، هیچ اعتقادی به گرمای کره زمین ندارند. اوضاع وقتی بدتر می شود که بدانیم این گروه، جزو بدنه تصمیم ساز ایالات متحده هستند. کثیری از نماینده های جمهوری خواه کنگره آمریکا به دلیل منافعی که در صنایع نفت و گاز دارند، ترجیح می دهند اصلا گرمای زمین را نپذیرند و برای آن هم اقدامی نکنند. این ادعاها با تصویری از دونالد ترامپ همراه می شود که  در یکی از سخنرانی های کمپین انتخاباتیش با اشاره به سرمای هوا می گوید: «همه اش در مورد گرمای کره زمین صحبت می کنند اما کجاست؟! ما اصلا به کمی گرما هم احتیاج داریم. داریم یخ می زنیم!»

این مستند همین طور به تلاش های حزب دموکرات و در راس آن، دولت اوباما برای شرکت در موافقتننامه پاریس می پردازد. موافقتنامه ای که در قالب کنوانسیون تغییر اقلیم تنظیم شده، حاوی یک برنامه جهانی برای مقابله با روند تغییرات آب و هوا، نگهداری افزایش میانگین دمای جهان به زیر 2 درجه سانتیگراد و افزایش توانایی جوامع به انطباق و سازگاری با عوارض نامطلوب تغییر اقلیم است. جالب است بدانید که «برجام» تنها قراردادی نیست که ترامپ الزامی برای رعایت آن احساس نمی کند. او می خواه هر چه سریع تر از موافقتنامه پاریس هم خارج شود.

به همین دلیل حالا حمایت از آب و هوا هم تبدیل به حرکتی ضد سیاست های دونالد ترامپ شده و بازیگران هالیوودی بسیاری از آن حمایت کرده اند. به جز لئوناردو دی کاپریو که به عنوان سفیر محیط زیست سازمان ملل خودش در این رویداد حضور داشت، چهره هایی چون جرد لتو، جین فوندا، کری واشینگتن، مارک رافلو و... هم از این حرکت حمایت کرده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha