مسی

رئال مادرید در دیداری دراماتیک، در حالیکه در دقایق پایانی ۱۰ نفره بازی را دنبال می کرد، با تعویض طلایی زیدان به بازی برگشت اما در آخرین ثانیه ها، مسی باز هم خودی نشان داد.

به گزارش مشرق، در هفته ۳۳ رقابت های لالیگا، بارسلونا موفق شد در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به یک پیروزی حیاتی دست یافته و امید های قهرمانی را به تعادل برساند.

رئال مادرید در دیداری دراماتیک، در حالیکه در دقایق پایانی ۱۰ نفره بازی را دنبال می کرد، با تعویض طلایی زیدان به بازی برگشت اما در آخرین ثانیه ها، مسی باز هم خودی نشان داد و همه چیز را به نفع بارسلونا پایان داد تا شمار امتیازات دو تیم با احتساب یک بازی کمتر رئال مادرید برابر شود.

فیلم/ خلاصه بازی رئال مادرید ۲-۳ بارسلونا

دقیقه '۲: ارسال تک ضرب کارواخال از سمت راست به داخل محوطه بارسا، با دخالت رونالدو همراه شد اما اومتیتی با پای ستاره پرتغالی برخورد کرد و او را نقش بر زمین کرد اما داور در تصمیمی بحث برانگیز پنالتی اعلام نکرد تا این بازی سریع، جنجالی شروع شود.

دقیقه '۱۰: بعد از فشار های اولیه رئال مادرید در لحظات ابتدایی، این بار روی پاس آلبا از سمت راست، سوارز پشت محوطه صاحب توپ شد و شوت زمینی و محکم این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه '۱۷: پاس در عمق عالی مودریچ برای بنزما، مهاجم فرانسوی را در موقعیتی عالی قرار داد اما مهاجم رئال مادرید عجله کرد و با ضربه ای زمینی و بد توپ را به دستان تراشتگن سپرد.

دقیقه '۱۹: نفوذ عالی و تند و تیز رونالدو از سمت چپ، پیکه را از پیش رو برداشت و با شوتی محکم از همان زاویه تراشتگن را وادار به واکنشی خوب کرد تا توپ برگشت داده شود.

دقیقه '۲۸ (۱-۰)(کاسمیرو): بالاخره رئال مادرید مزد بازی فوق العاده مسلط و هجومی خود را دریافت کرد؛ ارسال مارسلو از سمت چپ به داخل محوطه شلوغ بارسلونا، با ضربه راموس به تیر عمودی برخورد کرد و برگشت تا توپ در دهانه دروازه خالی مقابل کاسمیرو قرار بگیرد و هافبک برزیلی به راحتی تیم زیدان را پیش بیاندازد.

دقیقه '۳۳ (۱-۱)(لیونل مسی): ستاره آرژانتینی بعد از سال ها ناکامی در گلزنی مقابل رئال مادرید، بالاخره ۲۲ـمین گل خود در ال کلاسیکو ها را به ثمر رساند؛ روی پاس عرضی راکیتیچ به داخل محوطه، مسی توپ را گرفت و با عبور زیبا از کارواخال، در موقعیت تک به تک دروازه ناواس را باز کرد.

دقیقه '۳۵: شوت فوق العاده خوب و محکم مودریچ با پای چپ از پشت محوطه با واکنشی عالی از سوی تراشتگن برگشت داده شد.

دقیقه '۳۸: گرت بیل که به تازگی از مصدومیت برگشته بود، خیلی زود مجدداً مصدوم شد و بدون تأثیری خاص در مسابقه، جای خود را به آسنسیو داد.

دقیقه '۴۰: روی دفع توپ ناقص مدافعان رئال مادرید، توپ نصیب مسی شد اما ضربه فنی و خطرناک این بازیکن از داخل قوس محوطه با پای کارواخال برخورد کرد و از کنار دروازه به بیرون رفت اما داور به اشتباه کرنر اعلام نکرد.

دقیقه '۲+۴۵: روی اشتباه فاحش ناواس در خروج از دروازه، کرنر ارسالی بازیکنان بارسلونا در تیر دوم با ضربه مسی همراه شد اما توپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ دو تیم پایان یابد.

دقیقه '۴۸: رئال مادرید نیمه دوم را هم هجومی و خوب شروع کرده بود و این بار روی پاس عرضی مارسلو، کروس از پشت محوطه با پای چپ گوشه دروازه را هدف گرفت اما تراشتگن باز هم با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه '۵۳: تراشتگن به فوق ستاره میدان تبدیل شده بود؛ ارسال مارسلو از سمت چپ به دهانه دروازه با ضربه سر خطرناک بنزما همراه شد اما دروازه بان آلمانی این بار با پا و مثل دروازه بان های هندبال مانع از ورود توپ از خط دروازه شد.

دقیقه '۵۶: این بار ناواس با واکنشی عالی مانع گلزنی آلکاسر شد؛ پاس عرضی آلبا، با دخالت راکیتیچ مقابل پای آلکاسر و در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ضربه نه چندان خوب مهاجم اسپانیایی با واکنش پای ناواس برگشت داده شد.

دقیقه '۵۹: کرنر ارسالی بازیکنان بارسا از سمت چپ با ضربه سر عالی پیکه بالاتر از مدافعان رئال مادرید به سمت دروازه رفت اما ناواس باز هم با واکنشی خوب توپ را برگشت داد.

دقیقه '۶۶: روی پاس در عمق عالی بنزما برای آسنسیو، هافبک اسپانیایی در موقعیتی عالی در داخل محوطه توپ را به رونالدو پاس داد اما ستاره پرتغالی به شکلی باور نکردنی دروازه خالی پیش روی خود را در شرایطی نامتعادل به بالای دروازه زد.

دقیقه '۶۸: این بار نوبت حمله ای خطرناک از جانب بارسلونا بود که روی پاس در عمق چیپ از اینیستا، سوارز از فاصله ای نزدیک به دروازه صاحب موقعیت شد اما ناواس با واکنشی فوق العاده زاویه را برای مهاجم اروگوئه ای بست و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه '۶۹: هر دو تیم یک تعویض انجام دادند؛ متئو کواچیچ به جای کاسمیرو وارد میدان شد و آندره گومز هم در تیم مقابل جانشین آلکاسر شد.

دقیقه '۷۱: یک نمایش جذاب و تماشایی از سوی هر دو تیم را شاهد هستیم؛ ضد حمله ای تند و تیز دیگر از سوی مادریدی ها توسط آسنسیو با ضربه زمینی این بازیکن همراه شد اما باز هم تراشتگن در دو ضرب توپ را مهار کرد.

دقیقه '۷۳ (۱-۲)(ایوان راکیتیچ): بارسلونا به زیبایی گل دوم را به ثمر رساند؛ هافبک کروات آبی اناری ها پشت محوطه با یک سر توپ زیبا کروس را از پیش رو برداشت و با شوت پای چپ استادانه توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا این بار کاری از ناواس هم بر نیاید.

دقیقه '۷۷: سرخیو راموس با تکل خطرناکی که در میانه میدان روی پای مسی رفت، با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد تا کار تیم میزبان سخت تر شود.

دقیقه '۸۰: پاس عرضی آندره گومز از سمت چپ به داخل محوطه، پیکه پیش تاخته را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ناواس با یک واکنش عالی دیگر، مدافع بارسلونا را ناکام گذاشت.

دقیقه '۸۳: حرکت پا به توپ مسی در پشت محوطه مادریدی ها و شوت پای چپ محکم این بازیکن باز هم با واکنش ناواس برگشت داده شد.

دقیقه '۸۶ (۲-۲)(خامس رودریگز): تعویض طلایی زیدان در عین ۱۰ نفرده بودن، جواب داد؛ ستاره کلمبیایی در بهترین بازی ممکن خود را نشان داد و ارسال مارسلو از سمت چپ را در مقابل دروازه با یک ضربه بغل پای تمام کننده، وارد دروازه بارسلونا کرد تا کار به تساوی کشیده شود.

دقیقه '۸۹: رئال مادرید با وجود اینکه یک نفر از حریف کمتر داشت، اما همچنان حملات زهردار و خطرناکی ترتیب می داد و این بار روی نفوذ آسنسیو از سمت چپ، شوت این بازیکن توسط تراشتگن مهار شده و به زمین برگشت.

دقیقه '۲+۹۰ (۲-۳)(لیونل مسی): فوق ستاره آرژانتینی در آخرین ثانیه ها کار رئال مادرید را تمام کرد؛ ضد حمله ای فوق العاده و پرتعداد که روبرتو ترتیب داد، در نهایت با پاس به بیرون آلبا و ضربه مسی به گوشه دروازه همراه شد تا بارسلونا ۳ امتیاز حیاتی را به شکلی دراماتیک کسب کند.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس