کد خبر 711254
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
سردار دهقان

وزیردفاع گفت: سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سبب بی ثباتی و ناامنی در منطقه غرب آسیا شده است.

به گزارش مشرق، پس از انجام مراسم استقبال رسمی از سپهبد حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان از سوی سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان و ادای احترام وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به شهدای گمنام دفاع مقدس، مذاکرات وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد.

سردار دهقان در این مذاکره با اشاره به اشتراکات و پیوستگیهای دو ملت ایران و آذربایجان در حوزههای تمدنی،فرهنگی، دینی، تاریخی و قومی که یک پدیده کم نظیر در جهان است تصریح کرد:دیدارهای متعدد رهبران دو کشور و تعاملات فی مابین در ابعاد سیاسی،اقتصادی و فرهنگی نشان از روند صعودی مناسبات دارد.

وی افزود: شایسته است این روند در حوزه دفاعی-نظامی نیز روند صعودی داشته باشد و اجازه ندهیم عوامل بیرونی این روند را مخدوش کنند.

وزیر دفاع همچنین با تبیین شرایط منطقه خاطر نشان کرد: امروز نه تنها منطقه ، بلکه جهان گرفتار جریانات تروریستی داعش، جبهه النصره و گروههای افراطی وابسته به تفکرات تکفیری- وهابی و سیاستهای تجاوزکارانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان هستند و بخصوص مردم فلسطین، سوریه، عراق و یمن از این بلای خانمان سوز در رنج و مشقت فراوان قرار دارند.

سردار دهقان تصریح کرد: مجموعه این شرایط سبب انباشت تهدیدات، بی ثباتی و ناامنی در منطقه غرب آسیا شده و طبیعی است که اگر کشورها سیاست مسئولانهای در مقابله با این ناامنی اتخاذ نکنند این بحران روز به روز افزایش یافته و دامن آنان را نیز فرا خواهد گرفت.

وزیر دفاع گفت: با توجه به این شرایط معتقدیم منطقه ظرفیت بحران و ناامنی دیگری را ندارد و امیدواریم جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مناقشه قره باغ با  پایبندی واقعی به حل مسالمت آمیز بحران اجازه ندهند بیگانگان و نااهلان در این موضوع دخالت کرده ، موجب تصاعد بحران شوند.

در ادامه این مذاکره سپهبد حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان طی سخنانی با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران از ایران اسلامی به عنوان یک کشور دوست و برادر یاد کرد و افزود: ما خواستار توسعه همکاریهای دفاعی-نظامی هستیم و مذاکرات اخیر رهبران دو کشور شرایط توسعه ی همکاریهای فی ما بین را کاملاً فراهم کرده است.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان تأکید کرد:جمهوری آذربایجان به حفظ امنیت مرزهای دو کشور متعهد است و اجازه نخواهد داد تا امنیت و آرامش این مرزها مخدوش گردد.
وی با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ، بر گسترش صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه تأکید کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده