کد خبر 706604
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸
سربازی

متن تبصره ۱۱ بودجه سال ۹۶ درخصوص میزان جرائم مروبط به خدمت سربازی و نحوه اجرای آن منتشر شد.

به گزارش مشرق، براساس تبصره 11 قانون بودجه سال 1396 کل کشور به دولت اجازه داده می‌شود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از 8 سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال 96 تسویه می‌شود معاف کند.

تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف 150128 نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود و تا سقف 15 هزار میلیارد ریال در قالب ردیف 130-530000 جدول شماره 9 این قانون به صورت مساوی به ردیف‌های ذی‌ربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص می‌یابد.

1- به ازای هر سال غیبت مازاد در 8 سال 10د رصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه یکسال محسوب می‌شود.
2- برای مشمولان متاهل 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.
3- مشمولان غایبی که به صورت اقساطی و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند می‌توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
4- محرومیت‌های مندرج در بند «ت» تبصره 16 قانون بودجه سال 94 کل کشور درمورد دارندگان کارت معافیت ناشی از اجرای حکم بند مذکور از ابتدای سال 96 لغو می‌گردد.
5- فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی مشمول ردیف اول جدول با اعمال 50 درصد تخفیف می‌شوند.
6- مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از 50 درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول بالا می‌باشد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ناشناس US ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  1 0
  خاک تو سرم که بخاطر مبلغ یک پراید تولید 10 سال پیشتر مجبور شدیم اونوقتا دوسال بریم سربازی
 • sos IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  0 1
  برای مدارک دکتری یک صفر دیگه لازمه
 • م.م IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  2 1
  مشرق فریبکار اسم این کار جریمه نیست بلکه فروش خدمت سربازیه اون هم به متخلفان و فراریان از خدمت سربازی اگر به گفته شما این اسمش جریمه بود باید متخلفین بعد از پرداخت جریمه به خدمت سربازی فرستاده میشدن در حالیکه دارن با پرداخت این مبالغ یا به قول شما جریمه کارت معافیت از خدمت میگیرن پس اسم این طرح فرئش خدمت سربازیه نه به قول شما جریمه
 • م.م IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  0 1
  مشرق فریبکار اسم این کار جریمه نیست بلکه فروش خدمت سربازیه اون هم به متخلفان و فراریان از خدمت سربازی اگر به گفته شما این اسمش جریمه بود باید متخلفین بعد از پرداخت جریمه به خدمت سربازی فرستاده میشدن در حالیکه دارن با پرداخت این مبالغ یا به قول شما جریمه کارت معافیت از خدمت میگیرن پس اسم این طرح فروش خدمت سربازیه نه به قول شما جریمه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس