کد خبر 705318
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
گواردیولا

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، اعلام کرد اگر جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا به معنی عدم نیاز آنها به خارجی ها باشد، لیگ برتر را ترک خواهد کرد.​​​​​​​

به گزارش مشرق، بعد از اینکه بریتانیایی ها در یک همه پرسی به جدایی از اتحادیه اروپا رای دادند، چند روز قبل ترزا می، نخست وزیر این کشور، فرمان رسمی فرآیند جدایی را امضا کرد؛ اتفاقی که قرار است در طول 2 سال رخ بدهد.

در حال حاضر مربیان اروپایی غیر بریتانیایی، با توجه به قوانین اتحادیه اروپا، نیاز به اجازه کار در لیگ برتر ندارند اما در صورت جدایی این کشور از این اتحادیه، شرایط برای آنها متفاوت خواهد بود.

گواردیولا به خبرنگاران گفت:" فکر می کنم حتی انگلیسی ها منتظر هستند تا ببینند با برگزیت چه اتفاقی رخ خواهد داد. از لحظه ای که همه پروسه ها آغاز شد تا یکی دو سال بعد، باید ببینیم چه رخ می دهد. نمی دانم در پایان چه پیش می آید.

اما اگر آنها خارجی ها را نخواهند، ما خواهیم رفت. اگر آنها نخواهند آدم های بیشتری داشته باشند، این کار را نخواهند کرد. اما اگر بخواهند، تصمیم دیگری می گیرند.

آنچه من در مورد فرهنگ انگلیسی بیش از همه تحسین می کنم این است که می توانید برای بدهید. خودتان در این مورد تصمیم می گیرید. دموکراسی همین است. کار و قوانین باید برای همه یکسان باشد.

چرا فوتبال باید استثتنا باشد؟ چرا وکلا و آرشیتکت ها نمی توانند کار کنند اما فوتبالیست ها می توانند؟ چرا؟ فکر می کنم شرایط باید یکسان باشد. شما می توانید رای بدهید اما در همه جا این اتفاق نمی افتد."

گواردیولا یکی از طرفداران جدایی کاتالونیا از اسپانیاست اما دولت مرکزی اسپانیا هیچ یک از همه پرسی های انجام شده در کاتالونیا را به رسمیت نشناخته است.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس