کلاه قرمزی 96

با حواشی به وجود آمده برای پخش برنامه «کلاه قرمزی» در ایام نوروز 96 حمید مدرسی تهیه‌کننده این برنامه در اقدامی عجیب و باح‌خواهانه، رسانه ملی را تهدید کرد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق- مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» که به دلیل بیان برخی از مشکلات سیاسی و اجتماعی با زبان کودکان و طنزانه عروسک‌های این مجموعه به عنوان یکی از برنامه‌های پرمخاطب رسانه ملی در چند سال گذشته تبدیل شده است بر طبق سنت هر ساله پخش این برنامه نوروزی با اما و اگرهای فراوانی همراه می‌شود و درگیر بازی‌های پینک پنگی میان تهیه کننده و مدیران شبکه دو سیما می‌شود.

حتی تولید «کلاه قرمزی 93» با انجام توافق قابل ‌پیش‌بینی بین تیم تولید و تلویزیونی‌ها ظاهراً برای رسانه ملی خیلی گران تمام شده بود و اخبار بیرون آمده از مبلغ قرارداد «کلاه قرمزی» برای تولید و پخش آن در سال 93 نشان می‌دهد روی مبلغی کمتر از ۲ میلیارد تومان توافق شده بود. رقمی که در مقیاس قراردادهای تلویزیونی برای برنامه کم‌هزینه‌ای مثل «کلاه قرمزی» باورنکردنی به نظر می‌رسید. اما در آن دوران مدیران شبکه دو دائماً اعلام می‌کردند که امسال هم «کلاه قرمزی» ویژه ایام نوروز از تلویزیون پخش می‌شود و ایرج طهماسب در سوی دیگر ماجرا اعلام می‌کرد که امسال برنامه ندارند، چون با تلویزیون به توافق نرسیدند. این ماجرای قابل‌پیش‌بینی سرانجام با توافق دو سمت ماجرا پایان یافت و تلویزیون هم اعلام کرد که امسال «کلاه قرمزی» پخش می‌شود و طهماسب هم در نامه دیگری اعلام کرد که این اتفاق خواهد افتاد و این برنامه به پخش رسید و مورد استقبال مخاطبین رسانه ملی هم قرار گرفت.

امسال هم بنا به سنت چند سال گذشته مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» در تلویزیون، این ماجرا بین حمید مدرسی تهیه‌کننده «کلاه قرمزی» با مدیران تلویزیون جریان دارد که گویا حمید مدرسی وسوسه درآمد میلیاردی تبلیغات بازرگانی قبل و بعد و مابین برنامه را در سر دارد و با ایجاد جو رسانه‌ای بر علیه تلویزیون و صداوسیما که خانه ابدی و ازلی «کلاه قرمزی» است قصد بالا بردن مبلغ قراداد خود هستند.

در دو روز گذشته با پیگیری‌های خبرنگار فرهنگ و هنر مشرق، مسئولین شبکه دو سیما در اظهار نظری اعلام کرده بودند که تیم تولید «کلاه قرمزی» تلاش خود را برای ساخت و تولید این برنامه پرمخاطب در ایام نوروز انجام می‌دهد و قطعا برنامه «کلاه قرمزی» در نوروز 96 در ساعت 20 طبق اعلام گذشته پخش می‌شود. و درباره هزینه‌های تولید مجموعه «کلاه قرمزی» نیز اعلام شده بود که این امر از طریق مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های سازمان صداوسیما تأمین شدنی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و کلیه حق و حقوق سه سال پیش تیم تولید «کلاه قرمزی» جز مبلغ اندکی به آنها پرداخت شده است.

مدرسی در یادداشت خود گفته است: "خبر منتشر شده به نقل از مدیران ارشد شبکه 2 سیما و اعلام برنامه کلاه قرمزی با جزئیات توسط  مدیر محترم شبکه 2 سیما جناب آقای جعفری جلوه مبنی بر پخش «کلاه قرمزی» نوروز 96 در ساعت 20 و اعلام رفع مشکلات این مجموعه بدین وسیله اعلام می نمایم. (خبر پخش کلاه قرمزی در نوروز 96 کذب محض می‌باشد.) خبر انتشار یافته از طرف شبکه 2 سیما بجز خوراک رسانه‌ای و درست شدن حاشیه‌ها چیز دیگری بدنبال نخواهد داشت و در زمین دشمن بازی کردن را بیاد می‌آورد.

آنچه که مشخص است این است که این اظهارات از سوی مدیران شبکه دو به مذاق حمید مدرسی تهیه‌کننده «کلاه قرمزی» خوش نیامد و وی در جدیدترین یادداشت خود اظهارات دیگری را بیان کرد که از آن جمله نادیده گرفتن مدیران سازمانی است که در آن برنامه خود را چندین و چند سال تولید می‌کنند و از طرف دیگر تهدید به پخش این مجموعه پرمخاطب در شبکه‌ فارسی زبان بیگانه  از جمله شبکه معاند «جم» آن هم در نوروز 96 است که با خط و نشان‌ کشیدن برای مردم و مخاطبان میلیونی و هواداران این برنامه نادرست‌ترین راه ممکن را انتخاب کرده است.

حالا به نظر می‌رسد که تهیه‌کننده «کلاه قرمزی» علاوه بر ایجاد جو رسانه‌ای علیه سازمان صداوسیما و بخصوص مدیران شبکه دو سیما با توجه به شنیده‌ها، بخشی از تأمین منابع مالی این مجموعه از طریق جذب اسپانسر و تبلیغات آن در زمانهای مختلف پخش «کلاه قرمزی» بویژه در پیام‌های بازرگانی میان برنامه انجام می‌شود، فکر افزایش مبلغ قراداد را در روزهای باقی‌مانده تا پخش در سر دارد و به همین دلیل دست به دامان این حاشیه‌سازی‌ها شده است. از طرف دیگر تجربه‌ سال‌های گذشته تلویزیون نیز نشان داده است که پخش برنامه پرمخاطب «کلاه قرمزی» با تمام حواشی که قبل از پخش آن بوجود می‌آید انجام می‌شود.

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • فرا IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  32 1
  عاااالی
 • مهدی IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  7 47
  کلاه قرمزی رو صداو سیما کرد ستاره و حالا تهیه کنندش به سه میلیاردم از بیت المال راضی نیست خخخ
 • حسن IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  17 0
  به نظر من حقشه که بخشی از در آمد تبلیغات به تهیه کننده یک برنامه برسد این باعث می شود باعث تشویق تهیه کنندگانی می شود که تفاوت کیفی برنامه هایشان باعث جذب مخاطب می شود
 • محسن IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  52 1
  نوش جان ایرج تهماسب و گروهش.... کل سال تلوزین یک برنامه بدرد بخور نداره و کلی خرج ساخت سریال های اشغال میکنید حالا برا برنامه محبوب تلوزین گدا شدین؟ و اسمش رو باج خواهی میذارید؟
 • روح الله IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  2 15
  این فتنه را صاحب جناب خان شروع کرد و گویا این تهیه کننده و ان صاحب جناب خان یادشون رفته که اگه جناب خان و کلاه قرمزی شدن اینی که الان هستند از صدقه سری تلویزیون است مثل بعضی کارگردانهای قبلی که همین فیلم رو در اوردن و رفتن فیلم سوپرمارکتی ساختن بعد چند سال با شرمندگی بازگشتن به صدا و سیما /// به نظر من صدا و سیما باید قراردادی همیشه داشته باشه با همه که گوشزد کنه این نردبان مال صدا و سیماست و هرکی ازش میره بالا به زیر پاشم نیگاه کنه نه اینکه فقط غرق در خودخواهی بشن
 • امین IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  3 28
  برو بابا هرکی تا میبینه ملت از یه عروسکی خوشش میاد پول براش واجب میشه اون از جناب خان اینم از کلاه قرمزی
 • خخخخخخ IR ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  21 5
  آدمایی که رفتن جم پول بهشون نمیدن عروسکتو میخای ببری جم خخخخخ
 • sky IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  3 32
  احتمالا یه رقم نجومی از صدا و سیما تقاضا کرده . اصلا محتواش به درد بچه ها نمیخوره با اون شوخی های بعضا جنسی . کلا برنامه فقط با چهار تا عروسک می چرخه و محتوای مفیدی نداره حتی واسه سرگرمی و خنده هم خیلی سبک و لوده است.
 • موسوی DE ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  1 3
  نمیدونم چه اتفاقاتی افتاده و نمیتونم قضاوت کنم اما این رو میدونم که کار زشتی کرده. در واقع این تهدید، توهین به مخاطب و سیماست. من فکر میکنم بالاخره یکم آدم باید قانع باشه وگرنه دیر یا زود کسانی پیدا میشن که مبلغ بالاتری رو پیشنهاد کنن و اونوقت دیگه این برنامه در یک شبکه وطنی پخش نمیشه. به نظر من از موقعی که این صحبت شده، دیگه نمیشه به این برنامه تکیه کرد و باید فکر جایگزین بود.... متاسفانه :/ نمیدونم چطور کار به اینجا رسیده ولی کاش نمیرسید :/
 • دانیال IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  13 8
  اگه صدا وسیما نبود که کلاه قرمزی رو پرنده ها هم نمیشناختند . بعدشم گیریم که دادی دوبلور و مجریشو چی کار میخوای بکنی
 • مهدی IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  4 3
  تقصیر خود تلویزیون هم هست . همون اول کار باید حق پخش این عروسک هارو بخرند وقتی میبینند پتانسیل پرطرفدار شدن رو داره که حالا این تهیه کننده ها و خالق ها مثل جناب خان برای پول بیشتر بهانه گیری نکنند
 • محمد IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  1 6
  به چه دردی میخوره اصلا پخش نشه مثل جناب خان بره عروسکهای جدید بیان و با تهیه کننده جدید
 • ناشناس IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
  4 5
  به درک عروسکا رو بردید صدا پیشه ها رو که نمیتونید ببرید شهرت این عروسکا به خاطر شیرین زبونی صداپیشه هاست این آقای تهیه کننده فراموش کرده محبوبیت کلاه قرمزی مدیون پخش در بهترین ساعت در تلوزیونه
 • علی IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
  8 17
  کلاه قرمزی میخوایم به هر قیمتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده