رحیم پور ازغدی - کراپ‌شده

براساس این سند مستشاران خارجی باید به آموزش و پرورش ما نظارت کنند.

به گزارش مشرق، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست بررسی تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند 2030  که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم‌سیاسی دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری این دانشکده در تاریخ 23 اسفند 95 برگزار شد، با اشاره به اینکه اصل مسئله فراتر از بحث دولت، سیاست و انتخابات است، اظهار داشت: دوگانگی در سیستم از همان ابتدا وجود داشته است به‌طوری که افراد عوض می‌شوند، ولی سیستم همان است و می‌خواهند مکتب را با آموزه‌های لیبرالی تطبیق دهند.

وی با بیان اینکه برخی سواد اسلامی ندارند و برخی حتی سواد لیبرال ندارند و از نظر سیاسی لیبرال هستند، گفت: در دهه آینده که امثال ما نیستیم شما باید مراقب باشید زیرا نظارت دانشگاهی مصداق بارز نهی از منکر و امر به معروف و نظارت انقلابی است.هر وقت با خبر شدید یک قرارداد بین‌المللی در هر حوزه‌ای منعقد شده است باید توضیح بخواهید که آیا از مجاری اصلی قانون اساسی عبور کرده است یا خیر و چه کسی آن را امضا کرده و دلیل امضا چه بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به امضای سند 2030 یادآور شد: سال گذشته اعلام شد یونسکو از مسئولان تعهد گرفته سند 2030 در تمام کشورها اجرا شود، گفتند این کار داوطلبانه انجام شده، ولی در عمل کشور را متعهد کردند که تا سال 2030 این سند پیاده شود، وزارت امور خارجه بسیاری از قراردادها مثل همین سند را می‌گویند الزام‌آور نیست ولی بعد مشخص می‌شود اگر اجرا نکنیم، محکوم می‌شویم.

رحیم‌پور ازغدی اضافه در همین زمینه افزود: برخی زودتر از آنچه آنها خواستند سند را پیاده کردند و گویا تصویب هیئت وزیران را هم گرفتند، دوستان دانشگاهی می‌گفتند 30 کارگروه تشکیل شده تا بدون اعلام رسمی و بدون نظر مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند عملیاتی شود.

وی با بیان باید سوال کرد قراردادهای بین‌المللی بر چه اساس امضا می‌شوند که از مجاری رسمی عبور نمی‌کند، خاطرنشان کرد: این‌گونه نمی‌شود که تعهد بدهند، اجرا را هم شروع کنند، ولی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی اطلاع نداشته باشند، در این سند نگاه لیبرال و نئولیبرال به حقوق کودک، آموزش و پرورش و زن و خانواده وجود دارد گرچه اشتراکاتی با مفاهیم اسلامی دیده می‌شود اما تناقض‌های بنیادی هم وجود دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه اعضای شورا با تمام بندهای این سند مخالفت ندارند، افزود: حرف اساس ما این است چرا برخی اسناد بالادستی را دور می‌زنند و چنین اسنادی را امضا می‌کنند درحالی که برخی مفاد آن خلاف مبانی اسلام و قانون اساسی است.این سند صریحاً می‌گوید هر نوع تربیت دینی، الهی، خلاف حقوق بشر است، ولی آموزش جنسی تحت عنوان بهداشت را برای کودکان جزو حقوق کودکانی می‌داند که حتی به بلوغ جنسی نرسیده است.

رحیم‌پور ازغدی با انتقاد از نگاه مطرح شده در این سند نسبت به آموزش افزود: در لیبرال آموزشی گفته‌اند آموزش متون دینی مخل خلاقیت است و باید از مدارس حذف شود، لیبرالیسم کلاسیک و نئولیبرال اعلام کرد که ما به دین کاری نداریم و خودمان با عقل خودمان می‌سنجیم.اخلاق و حیا مسخره می‌شود و دست معلم،  پدر و مادر با عنوان آزادی لیبرال از کودک برداشته می‌شود،حق همجنس‌بازی را جزو اصول حقوق بشر قرار می‌دهد، این نگاه می‌گوید حتی اگر 99 درصد یک جامعه به مسئله‌ای رأی موافق داد ولی آن مسئله در چارچوب لیبرال نباشد، آنها آن مسئله را دموکراسی نمی‌دانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: تعریف‌شان از آموزش و پرورش نگاهی کاملاً ضددینی و سکولار است، هرچند که شاید 80 درصد هم با نگاه اسلامی مطابق باشد، ولی حرف ما همان 20 درصد است که این قراردادها اگر الزام‌آور نباشد هم آبروبر است، زیرا بر اساس همین‌ها هر سال ما را تحت عنوان نقض حقوق بشر محکوم می‌کنند. آنها از همجنس‌بازی گفتند و آقایان امضا کردند  می‌گویند الزام‌آور نیست،در رأس این کشورها انگلیس، آمریکا و صهیونیست‌ها در مسند شوراهای نظارتی قرار دارند.

وی ضمن اشاره به رویکرد و نگاه سرمایه‌داری افزود: با نظام سرمایه‌داری در تمام حوزه‌ها دخالت می‌کنند اما اسمش را  ایدئولوژی نمی‌گذارند. با انقلاب فرهنگی تمام کارها را انجام می‌دهند، انقلاب فرهنگی آنها نیز مانند انقلاب فرهنگی ما نبود که سروصدا داشته باشد و کاری انجام نشود، آنها واقعاً انقلاب فرهنگی کردند و گفتند در تمام رشته‌های علمی همه چیز را از صفر شروع می‌کنیم و این کار را انجام دادند، انقلاب فرهنگی ما فقط اسمش انقلاب فرهنگی بود و تا همین حالا برخی دروس تغییر نکرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون ایدئولوژی خودش را عوض نکرده است، ولی مسئولان ما ایدئولوژی را تغییر می‌دهند. اسرائیل یک کلمه از حرف‌هایش عقب نیامده و اگر جایی نمی‌تواند حرف‌هایش را اجرا کند، زورش نمی‌رسد و انقلاب ما نگذاشته است که این کار را انجام دهند، ولی مسئولان ما گاهی جلو می‌روند و گاهی پا پس می‌کشند. ترامپ حرف‌هایی را می‌زند که فکر می‌کنم انجام نمی‌دهد، ولی پیش از ترامپ چیزی را نمی‌گفتند و انجام می‌دادند.

وی یادآور شد: در آمریکا می‌گویند بگذارید در مدارس نمادهای مذهبی وجود داشته باشد، باشگاه‌های مذهبی ایجاد شود، ولی برای ما مرزبندی می‌کنند. من از مسئولانی که پای این اسناد را امضا کرده‌اند خواهش می‌کنم به سوالات ما پاسخ دهند. این سوالات پژوهش افراد دانشگاهی است.می‌گویند بخشی از اینها وارد برنامه ششم شده است در برنامه چهارم هم که در اواخر دهه 70 وارد شد مطالبات صریح آمریکا و غرب بود و بخشی از آن اجرا شد، یکی این بود که ایدئولوژی لیبرال صهیونیستی در مدارس ما تصویب شود که با بودجه بیت‌المال جمهوری اسلامی این کار انجام می‌شود و حالا دوباره این مسئله را مطرح کرده‌اند و می‌گویند برجام فرهنگی است. یعنی خواسته‌های آنها یک‌طرفه مطرح شود.

رحیم‌پور ازغدی با انتقاد از عدم تصویب این سند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصل 77 قانون اساسی می‌گوید که مجلس باید بر این قراردادها نظارت کند، این سند اصلاً به مجلس نرفته است، هر گونه تعهد بین‌المللی که خلاف شرع و خلاف قانون اساسی باشد، نباید امضا شود. هر قراردادی که باعث شود بیگانه بر منابع اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ما مسلط شود، خلاف قانون اساسی است و شرعاً حرام است، زیرا کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به‌شمار می‌آید.

وی با اشاره به عواقب این سند افزود: براساس این سند تعهد داریم در برابر غرب پاسخگو باشیم و بگوییم چطور سیاست‌های آنها را در مدارس‌مان اجرا کردیم. نمی‌گوییم کسی قصد خیانت داشته، گاهی صدمه حماقت از خیانت کمتر نیست، حتی اگر فرد نیت خوبی داشته باشد.  آمریکا اجازه نمی‌دهد یک کلمه خلاف قانون اساسی کشورش مطرح شود. حتی در مورد مسائل هسته‌ای با اینکه بمب اتم دارد، قراردادها را امضا نمی‌کند، ولی ما که بمب نداریم باید امضا کنیم، یعنی حتی قوانینی که خودشان نوشته‌اند را امضا نمی‌کنند و به ما می‌گویند که امضا کنیم.

رحیم‌پور ازغدی در همین زمینه افزود: دوستان می‌گویند 2030 را داوطلبانه اجرا کردیم، یعنی هنوز به ما الزام نشده است، انجامش دادیم، حتی برجام را هم سریع انجام دادیم و طرف مقابل را به وجدانش سپردیم که 90 درصد آن را اجرایی نکرد. در مورد 2030 نیز کسی در آسیا و اقیانوسیه قدمی برنداشته که ما داوطلبانه انجام می‌دهیم، در صورتی که آنها هم چنین توقعی ندارند، ولی ما پیش‌دستی می‌کنیم.

وی ادامه داد: دبیر کمیسون یونسکو، جمهوری اسلامی را به عنوان کشور پیشگام اجرای تدارکات لازم برای 2030 معرفی کرده و از طرف غرب، از ایران تقدیر می‌کنند، یعنی حتی آنها هم توقع چنین کاری را از ما نداشتند و این سند هم ما را غافلگیر کرد و هم آنها را.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به وضعیت جمیعت ایران گفت: نرخ رشد جمعیت ایران صفر است، یعنی 20 سال بعد تمام مهدکودک‌ها باید به خانه سالمندان تبدیل شود و دشمن کاری که می‌خواست در کشور ما انجام داد. 200 سال طول کشید که اروپا و غرب به این وضعیت برسند، ولی ما 20 ساله رسیدیم. با این سرعتی که پیش می‌رویم، 20 سال بعد خانواده در ایران چه تعریفی دارد؟ آنها نظام تربیتی خود را به ما تحمیل می‌کنند و حالا می‌خواهند از کودک 5 ساله آموزش را شروع کنند و خودمان هم داوطلبانه و با پول خودمان این کار را برایشان انجام می‌دهیم.

رحیم‌پور ازغدی افزود: دکترین اومانیستی را مطرح می‌کنند و تحت عنوان تنوع فرهنگی و مذهبی عملاً هوس و نفسانیت که تمام انبیا برای مدیریت آن مبعوث شده‌اند را جایز می‌دانند، طبق سند 2030 در مدارس ما همجنس‌بازان می‌توانند کلاس آموزشی داشته باشند، ولی در مورد دین نمی‌توانیم صحبت کنیم.  اینها که از آزادی می‌گویند خودشان، دختران باحجاب فرانسوی را از حجاب منع کردند و زن باحجاب امکان استخدام در نهادهای دولتی آنها را ندارد، ازدواج با همجنس را با قانون حمایت می‌کنند، ولی با پوشش مبارزه می‌کنند که این تناقض در برخورد با آزادی جالب است.

وی گفت: نکته بعدی که در سند مطرح شده الزام احترام به رفتارهای متفاوت است که یکی از آنها همجنس‌گرایی است و حتی عدم قانونی بودن همجنس‌گرایی در ایران را محکوم می‌کنند و ما هم پای این مسئله را امضا می‌کنیم، مفهوم شهروند جهانی را مطرح می‌کنند، ویژگی‌های کودکی که می‌خواهند تربیت کنند منطبق بر سکولاریسم است. ما چگونه این مسائل را در مدارس‌مان اجرا کنیم؟ مدارس غیرانتفاعی ما هم که دقیقاً انتفاعی است و فقط نام آن را معکوس گذاشته‌اند، به‌طوری که برخی از این مدارس سالانه 20 میلیون تومان یا بیشتر دریافت می‌کنند.

رحیم‌پور ازغدی تاکید کرد: تضمین صلح بدون خشونت را مطرح می‌کنند و حتی عزاداری برای امام حسین(ع) را خشونت می‌دانند، به چند کشور عربی که نوکرشان هستند، دستور دادند که واژه‌های نظارت اجتماعی، انقلاب و واژه‌هایی نظیر این را از کتاب‌ها حذف کنند. ما به کودکانمان، اخلاق را یاد می‌دهیم به طوری که فرماندهان جنگ ما جوانان بودند و مسیر جنگ را تغییر دادند، اما آنها کینه و خشونت را به کودکانشان آموزش می‌دهند و این مسئله را بی‌ایراد می‌دانند.

وی افزود: سن قانونی ازدواج را 18 سال به بالا می‌دانند، درحالی که هر سنی که پسر یا دختر به مصلحت‌شان باشند باید ازدواج کنند، البته ممکن است کسی سنش هم بالا باشد ولی بلوغ اجتماعی ندارد که این فرد نباید ازدواج کند، ولی آنها می‌خواهند سبک خودشان را به ما تحمیل کنند و بلایی که سر غرب آمده است، سر ما هم بیاورند. به‌طوری که در غرب چیزی به نام ازدواج وجود ندارد که می‌خواهند این سبک زندگی را از کودکی به فرزندان ما آموزش دهند و دولت ما هر سال باید بابت چگونگی پیشرفت در این آموزش به آنها پاسخ دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تحت شعار تضمین برابری زن و مرد، می‌خواهند جنجال ایجاد کنند، در حالی که در اسلام هیچ شغلی برای زنان حرام اعلام نشده است، حتی در دادگاه‌ها قاضی زن هم حضور دارد و اسلام فقط گفته مسئله حیا و عفت رعایت شود، در حال حاضر چند میلیون دیپلم بیکار به چند میلیون دکتر و مهندس بیکار تبدیل شده‌اند، زیرا اصلاً توجهی به نیاز کشور نشده است و فقط کارخانه تولید مدرک به راه انداختیم، در حالی که برخی رشته‌ها در کشور موردنیاز نیست و باید تعطیل شود.

وی گفت: براساس سند 2030  مستشاران خارجی باید به آموزش و پرورش ما نظارت کنند. هر کجای دنیا که پیشرفتی صورت گرفته، بر اساس نظم و حساب و کتاب بوده، ما غرب‌گرایی می‌کنیم ولی این مسائل را رعایت نمی‌کنیم و به جای آن پای سند همجنس‌بازی را امضا می‌کنیم، بحث عقیم کردن کارتن‌خواب‌ها را مطرح کردند، در حالی که به طور کلی نباید اصلاً کارتن‌خوابی وجود داشته باشد که چنین بحثی مطرح شود، ولی در همان نظام سرمایه‌داری ببینید که چه تعداد کارتن‌خواب وجود دارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: می‌گویند باید گزارش سالانه به آنها ارائه دهیم که چقدر اینترنت بدون فیلتر در اختیار زنان و کودکان قرار می‌دهیم، البته ما که در این مسائل جلوتر رفته‌ایم، ولی چرا باید به آنها تعهد بدهیم؟ می‌گویند برای کنترل جمعیت باید به آنها تعهد بدهیم، نرخ رشد جمعیت‌مان به صفر رسیده است و حالا که آنها می‌خواهند باید آن را به زیر صفر برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: می‌گویند باید تحول دینی، عقیدتی، سیاسی و اخلاقی داشته باشید، بحث تجارت جهانی را براساس سازمان تجارت جهانی مطرح می‌کنند، بحث مدیریت سواحل ایران را مطرح می‌کنند و در برابر اینها اسناد بالادستی کنار گذاشته می‌شود و دیگر نباید قوانین خودمان را رعایت کنیم و حتی دولت ما باید تحت نظارت آنها قرار بگیرد، البته برخی مسائل مانند آموزش همگانی جزو شعارهای خودمان بوده، اما وقتی اینها را هم عمل کنیم گویا به دستور آنها عمل کرده‌ایم.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را گزینشی عمل می‌کنند که با این سند دیگر همین مقدار هم عمل نمی‌شود، به‌طوری که گاهی می‌خواهند به عنوان نظافتچی در یونسکو استخدام شوم، بلکه آنجا حرفی بزنیم که آقایان عمل کنند.

وی ادامه داد: ارسال اطلاعات دقیق در مسائل آموزشی و اجتماعی به سازمان ملل مانند مسائل هسته‌ای است که قرار بود سازمان ملل نظارت کند و گفتند به آمریکا نمی‌گوییم در حالی که سازمان ملل نوکر آمریکاست، ما باید به بانک جهانی، یونسکو و یونیسف گزارش دهیم. تمام اطلاعات آموزشی، منابع، محتواها، معلمان، آموزش‌گیرندگان و اساتید را باید به آنها اعلام کنیم، یعنی به‌طور رسمی خودمان برای آنها جاسوسی می‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنان خود با بیان اینکه سخنان من به دولت خاصی نیست، اضافه کرد: جریان لیبرالی مرعوب غرب را همیشه داشته‌ایم، حالا هم هست. برخی هم قصد خیانت ندارند، ولی مانند برجام عمل می‌کنند که یک برجام آمریکا دارد و یک برجام هم در دل‌مان داریم، ولی نهادهای بین‌المللی برجام آمریکا را قبول دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 32
 • غیر قابل انتشار: 46
 • سرگردان IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  اگر کسانی این اسناد را امضاء کردند چرا تحت تقیب قرار نمی گیرند؟ چرا آنها را به مردم معرفی نمی کنید؟ چرا مجلس کاری نمی کند؟ البته تکلیف شما هم روشن نیست با این رفتار مذبذب فقط باید خون دل بخوریم یا نگوید یا زروی یا رابین هودی کسی کاری بکند مگر این مملکت مجلس ندارد؟ مگر دادستانی ندارد؟
  • سید روح الله الموسوی الخمینی IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
   ..اکنون وصیت من به مجلس شوراى اسلامى در حال و آینده و رئیس‏جمهور و رؤساى جمهور مابعد و به شوراى نگهبان و شوراى قضایى و دولت در هر زمان، آن است که نگذارند این دستگاههاى خبرى و مطبوعات و مجله‏ها از اسلام و مصالح کشور منحرف شوند. و باید همه بدانیم که آزادى به شکل غربى آن، که موجب تباهى جوانان و دختران و پسران مى‏شود، از نظر اسلام و عقل محکوم است. و تبلیغات و مقالات و سخنرانیها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومى و مصالح کشور حرام است. و بر همۀ ما و همۀ مسلمانان جلوگیرى از آنها واجب است. و از آزادیهاى مخرب باید جلوگیرى شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامى و مخالف با حیثیت جمهورى اسلامى است به طور قاطع اگر جلوگیرى نشود، همه مسئول مى‏باشند. و مردم و جوانان حزب‏اللهى اگر برخورد به یکى از امور مذکور نمودند به دستگاههاى مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهى نمودند، خودشان مکلف به جلوگیرى هستند.خداوند تعالى مددکار همه باشد.
  • شناس IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   72 70
   بله نتیجه کنار گذاشتن علماو فضلا از آموزش و پرورش این میشه که غرب پیشروی کنه و بدست بگیره
  • حسین IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   50 58
   همینجوریش کلی مشکلات هس وای بروزی که این سندم اجرابشه
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   76 77
   امام خمینی(ره):نگذارید انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   4 1
   خدا خیرت بده عمو کدوم مجلس؟ کدوم نهادهای فرهنگی؟ کدوم نهادهای نظارتی؟ مرد حسابی دیگه بین مجلسی ها و نهادهای گوناگون انقلابی باقی نمونده همه به فکر حزب و حزب بازی های خودشون هستند
 • !!! AU ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  مشخصه که این امضاء چنین اسناد ضد ارزشهای مذهبی و ملی ماست اما, اینها اسنادی نیست که یواشکی برن امضاء کنن چراکه تصمیم گیری در این موارد با امنیت ملی بازی می کند. بنابراین چرا کسی صدایش در نیامد؟ حالا که امضاء کردند یکی یکی صدا می کنند.
 • رضا IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  82 51
  فاااااااااااااااااااتحه !
 • من IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  برجام فرهنگی هم اومد.
 • سیمرغ IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  وااااااا مصیبتا همجنس بازی!!!!!!! لواط!!!!!!!!! یعنی اینقدر پست شدیم که این اسناد را امضا کردند. پس با این حساب باید از این زمان به بعد منتظر جنبش و حزب هم جنس بازی باشیم. یعنی می خوام بگم پستی این موضوع چنان زیاد هست که بین حیوانات که معدن شهوات هستند هم جنس بازی وجود ندارد اون موقع بعضی از مسولین ما رفتن پای همچین اسنادی رو امضا کردند!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   34 14
   باید برویم به گذشته این افراد که سند را امضا کردند نگاهی بیندازیم شاید وجه تشابهی در این کار داشته اند که امضا کردند
 • عباس IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  44 16
  این سند بنام بیانیه آموزشی سازمان ملل به سوي آموزش و یادگیري مادام العمر با کیفیت، برابر و فراگیر براي همه "چارچوب عمل ملی آموزش 2030 جمهوري اسلامی ایران" و در 386 صفحه در مورخه 1395/6/25 در هیئت دولت تصویب و به تمامی وزارتخانه ها ابلاغ شده دبیر اجرای این سند دکتر نصیری قیداری از یاران کروبی است
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   کروبی بیسواد عامل دست موصاد .
 • محمد IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  62 37
  خدایا خودت در خواب غفلت خواص و نفوذ نفوذیان به داد انقلاب و اسلام و ایران برس با این سند فاتحه نسل آینده را که قراره اینجوری تربیت شود باید خواند .
 • یاعلی مدد IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  66 45
  این یک نفوذ فرهنگی خطرناک هست لیبرالها می خواهند با این سند خفت بار و ذلت بار فرزندان آینده ایران را افرادی ملحد و فاسد و لواط کار و غرب زده به بار آورند تا به اهداف ضد اسلامی و انقلابی خود برسند
 • منتظر IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  74 43
  سیدنا مولای ما خودت برس به داد ما . اللهم عجل لولیک الفرج .
  • کیا IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   69 12
   صبح فجر خیلی نزدیک است
  • 90 ES ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   46 14
   ببین کارمون به کجاکشیده که یونسکوباپرویی برامون سندآموزشی می فرسته...اونوقت یه عده این وراین سندروقبول کردند...جهانگیری که تومناظره حرف ازتحول آموزشی می زد این بود!!!!!!!!
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  42 37
  بخدا قسم هرنوکری کنید اینا بهتون چیزی نمیدن باید کار تلاش کنید چرا تنبل شدید
 • سامانی IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  37 17
  خدا را شکر با تمام شدن فرصت بر دولت ..." جلوی این سند ننگین و خائنانه گرفته خواهد شد.....
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  55 15
  مملکت دست کیاست؟
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   49 11
   دست 4 درصدی هاست .
  • 90 ES ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   33 10
   ذلت وخواری
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  50 18
  شهر پومپی رم باستان را بیاد آرید و بدانید صبر خدا حدی دارد و بترسید از خشم و غضب الهی ای مسئولین .... اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿۶﴾ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ ﴿۷﴾
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  32 36
  اگه شورای نگهبان , معاینات پزشکی رو جزو شروط تایید صلاحیت اعلام کنه , این وضعیت پیش نمیاد !
 • 58850 IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  42 8
  چی فکر میکردیم. چی شد.!!!
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  42 14
  یا صاحب الزمان!با گریه برات می نویسم به فریادمون برس باعنایتت تربیت خودمون وبچه هامون رو به عهده بگیر یا امام زمان بیا خسته ورنج کشیده ایم
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  40 8
  پس بگو درس حسین فهمیده رو چرا از کتابها حذف کردند؟ ترویج تروریسم بوده!
  • حسین IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   33 9
   فدای نام و مرامش که هرگز از یادها نمیرن . روح شهدامون شاد
 • ناشناس IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  40 18
  کلا وزارت خارجه ما هر چیزی رو که باعث بشه امریکا باهامون مهربونتر بشه و کمتر دعوامون کنه امضا میکنن ! حتی اگر حکم اعدام نصف جمعیت ایران باشه !
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  43 27
  خاک بر سر من که روحانی رئیس جمهور ما شده دارم کم کم به نظام هم بدبین می شوم که چطور همچین انسانی دوباره کاندیدای ریاست جمهوری شده است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس