کد خبر 682723
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳

گروهی از معترضان به گزینه‌هایی که رئیس‌جمهور جدید آمریکا برای کابینه خود معرفی کرده، قرار است روز سه‌شنبه (امروز) در این کشور تظاهراتی را برپا کنند.

  به گزارش مشرق، یک سازمان لیبرال آمریکا در صدد است روز سه‌شنبه (امروز) موجی از تظاهرات علیه انتصابات کابینه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به راه اندازند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، پایگاه « MoveOn» که بنیاد «جرج سوروس» از تأمین کنندگان بودجه آن است، در خصوص این تظاهرات اعلام کرد: «جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند، مشکل‌سازترین نامزدهایی که تاکنون وجود داشته‌اند را روی کار آورند که باید جلوی این اقدام گرفته شود».

این پایگاه ادامه داد: «به همین دلیل است که روز سه‌شنبه 24 ژانویه، اعضای MoveOn به همراه دیگر گروهها از جمله حزب خانواده‌های کارگر، اقدام مردم و دیگر همپیمانان خود در سراسر کشور با پیام روشن «کابینه لجن‌زار را متوقف کنید» تظاهرات برپا می‌کنند».

طبق این گزارش، این راهپیمایی قرار است در منطقه محلی دفاتر سناتور برگزار شود و معترضان خواستار به تعویق افتادن یا لغو گزینه‌های کابینه ترامپ هستند.

سه انتصاب کابینه ترامپ که معترضان بشدت به آنها انتقاد دارند شامل «بتسی دی ووس» برای وزارت آموزش، «تام پرایس» برای وزارتخانه درمان  و خدمات انسانی و «جف سشنز» برای دادستانی کل آمریکا است.

بنا به گزارش اسپوتنیک، بسیار بعید است که این اعتراضات بتواند مانعی برای گزینه‌های کابینه ترامپ ایجاد کند و به منظور رد هر کدام از گزینه‌های کابینه ترامپ، جمهوری‌خواهان می‌بایست علیه وی رأی دهند که چنین چیزی در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس