شبکه جم چرا از کالای ایرانی حمایت می‌کند؟ چرا آگهی بانک‌های ایرانی از این شبکه پخش می‌شود و چه شد که آگهی یک شرکت معتبر چند سالی از شبکه‌های داخلی پخش نشد و ناگهان سر از جم درمی‌آورد؟

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - فرهنگ حاکم بر آلمان شرقی، آنطور که در فیلم «زندگی دیگران» می‌بینیم مشغول دولتی‌کردن و سانسور فردی و هنری در نظام فرهنگی آلمان شرقی بود و از سوی دیگر در گوشه هایی از فیلم مهم خداحافظ لنین می‌بینیم که جوانان بسیاری در آلمان شرقی در پروسه تغییر و فرو ریختن دیوار برلین مشتاقانه و مشغول نصب دیش های ماهواره در منازل هستند. سینمای غرب نیز به شکل مستعدانه بت‌های بزرگ را علم می‌کرد برای دلبری از جوانان بلوک شرق. وقتی هم دیوار برلین فرو ریخت پینک فلوید شروع به هنرنمایی برای سیراب کردن جوانان آلمان شرقی کرد.
 
 gem

دیش های ماهواره نخستین سپرتهاجمی «فرهنگ غربی» برای تغییر سبک زندگی در مدل جهانی، در مواجهه با هر فرهنگ عامه غیر لیبرال است. غیر از سپر تهاجمی دیش، شبکه های اینترنتی و دسترسی آسان به محتوای های سرگرم کننده تولید غرب را به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند. به عبارت دیگر فرهنگ مهاجم از ابزار گوناگون به بهترین شکل ممکن بهره می‌برد و اینجا در سرزمین ما هنوز گروه‌های سرگرمی ساز سینمایی مجادله می‌کنند بر سر اینکه کدام نهاد صنفی در خانه سینما بر سر قدرت باشد.
 
مردم آلمان شرقی قبل از فرو ریختن دیوار برلین، علاقه ای به تماشای تلویزیون کشورشان نداشتند و بی وقفه شبکه های آلمان غربی و سایر کشورهای بلوک غرب تماشا می‌کردند و همان دیش های کوچکی که در فیلم خداحافظ لنین دیده‌ایم، تاثیر عجیبی در تغییر سبک زندگی ساکنان بلوک شرقی داشت، یا به عبارتی بهتر جان لنونی‌ها دیوار برلین فرو ریختند.

به سیر این اتفاقات توجه کنید البته این موضوع را در نظر بگیرید که مناسبات حاکم در کشورمان هیچ ارتباطی به کشور آلمان شرقی ندارد.  راهپیمایی بزرگ اربعین و مناسک دینی جمعی در مقابل سپرهای تهاجمی، کارکردهای موثری دارند و فرهنگ اسلامی – ایرانی ما را در مقابل سپرهای تهاجمی بیمه بیمه می‌کنند، اما همین مقدار کافیست؟ آنچه در قالب یک گزارش در مورد مجموعه فعالیت های شبکه های فارسی زبان علی الخصوص شبکه GEM  ارائه می شود موید این مهم است که در رخوت مدیریت فرهنگی چه اتفاقات عجیبی آنسوی مرزها برای سرگرم سازی توده‌ها رخ می‌دهد.

بی شک فرهنگ مهاجم با قدرت بیشتری به سوی کشورمان می‌تازد و این سخن آنقدر در مطبوعات درج شده که تبدیل به کلیشه اغلب گزارش های مکتوب شده است. در شرایطی که فرهنگ مهاجم بی وقفه می‌تازد، مجادله هایی رسانه ای شکل می‌گیرد بر سر آنکه شبکه GEM  چرا از کالای ایرانی حمایت می کند؟ چرا آگهی بانک های ایرانی از مجموعه کانال های GEM پخش می شود و چه شد که آگهی شرکت معتبر «یک و یک» چند سالی از شبکه های داخلی پخش نشده و ناگهان سر از شبکه GEM  درمی‌آورد؟ شبکه های فارسی زبانی که تا دیروز با ترس و لرز فیلم‌ها و سریال‌های خارجی را بدون خرید کپی رایت پخش می‌کردند چه شد که چنین قدرتمند شده‌اند که توان پخش آثار سینمایی و سریالی تولید شده روز دنیا را پیدا کرده‌اند؟ چه منابع مالی خاصی این شبکه ها را حمایت می‌کند؟ چه جریانی اینچنین هزینه می‌کند تا به صورت کلان فیلمهای تولید شده در سال 2016 به فاصله کمی در شبکه ONIX پخش شود. پیدا کردن رده پای این جریان آنچنان دشوار هم نیست. بالاخره هر جریان پشت پرده ای در دوران تبادل نزدیک اطلاعات افشا خواهد شد.
 
 
پرده نشین پرده نمایش GEM کیست؟!

نخستین سئوالی که مطرح است این است که آیا شبکه های مجموعه GEM که مثل قارچ سمی رشد و بی رویه دارند و برنامه های مختلفی با دسته بندی‌های متعددی در حال افزایش است آیا صرفا با حمایت سعید کریمیان متولد و حمایت می شود؟ آیا سعید کریمیانی که با یک دست لباس از پادگان اشرف گریخت و یک شبکه نیم بند GEM را با آگهی شیخ نشینان در حوزه املاک (real estate) اداره می کرد چگونه یک کارتل مدیایی عظیم را به ثمر رساند و چگونه موفق شد کل ماهواره یاهست را خریداری کند؟
 
 
پدرخوانده 
 
با پخش آگهی پنجاه کیلو آلبالو، «یک و یک»، بانک سپه یکدفعه مرد شماره یک شبکه های فارسی زبان شد؟ در زمان که GEM  صرفا موزیک ویدئوی های لس آنجلسی پخش می کرد، شبکه طپش با مدیریت بزرگترین کارتل هنری لس آنجلسی، علیرضا امیر قاسمی، شبکه پر مخاطب‌تری بود، چرا ناگهان همه شبکه های لس آنجلسی تعطیل شدند و فقط GEM ماند؟
 
چرا فارسی وان که وابسته به مرداک، مرد قدرتمند دنیای رسانه است به ناگهان افت کرد و برنامه هایش تعدیل شد؟ قصد داریم برخی از برگ های ناگفته گزارشی مبسوط را از پشت پرده ها برای نخستین بار منتشر کنیم. گزارشی بدون غرض  سیاسی تا صرفا مشخص شود، پشت پرده در رستوران های گرانقیمت دوبی چه جلساتی برگزار شده و محتوای این جلسات چیست؟ آیا سعید کریمیان تنهاست و یا مهره های بزرگتری او را یاری می کنند؟!


حامی سیاسی کریمیان در شبکه GEM  کیست؟

 دراین ابتدای این گزارش با نام یک فرد ذی‌نفوذ در حوزه فعالیت های پشت پرده رسانه‌ای آشنا شویم. کسی که بدون وجود او کریمیان کمتر یا بیشتر از حمید شب خیر، علیرضا امیر قاسمی یا شهرام همایون و ... نمی‌شد.

او را با عنوان «میرزایی» می شناسند؛ کسی است که برای نخستین بار در جشنی در سال 2005  که توسط پادشاهی عربستان برگزار می شود دست در دست همراه با  «مسعود شریف» در این جشن حضور داشت.‌ از میرزایی اطلاعاتی فردی و شخصی خاصی در فضای رسانه منتشر نشده است اما طبق نقل قول های شنیده شده که او یک شهروند عرب، ایرانی تبار است.
 
 
 
 gem
 
 عکس مسعود شریف
 
 
 
 در حاشیه این همایش، میرزایی طرح «فرار از سانسور و سرگرمی» را با حامیان سعودی مطرح می‌کند و از دولت سعودی می‌خواهد که از شبکه تلویزیونی که او تاسیس می‌کند و فیلم و سریال‌های آمریکایی را برای ایرانیان پخش می‌کند، حمایت کنند. 
 
 
 gem
 
 
در همان جشن سالانه میرزایی مامور انجام ماموریت بزرگتری می شود و نماینده سعودی‌ها (در حوزه رسانه) در پاسخ به میرزایی  می‌گویند هر شبکه ای در ایران تاسیس شود از پارازیت در امان نخواهد ماند مگر اینکه اقدام راهبردی‌تری انجام دهیم. در ضمن ما طرح بزرگتری برای منطقه خاورمیانه داریم که صرفا محدود به ایران نمی شود.
 
طرح بزرگ ما شامل طراحی شبکه های سرگرمی ساز برای مردم خاورمیانه و امور زیر ساختی یک ماهواره مستقل سرگرمی ساز در حال انجام است. اما در حوزه شبکه های فارسی و جذب مخاطب مشغول آزمون و خطا هستیم و نیاز به یک سنجش عمومی و نفرات اجرایی داریم.
 
 
در اولین گام میرزایی با همکاری سعودی ها در کنار کانال‌های بین المللی  شوء تایم، با تامین بودجه سعودی‌ها شبکه فارسی شوء تایم را راه اندازی می‌کند و در داخل کشور با برخی گروه های دوبلاژ به توافق می‌رسند که اقدام به دوبله فیلم‌های ارزان هالیوودی کنند و به این ترتیب شبکه شوء تایم راه اندازی می شود. 
 
gem 
 
 
 
 شبکه شو تایم فارسی ضمن پخش فیلم‌هایی با زیرنویس فارسی با گوینده‌ها و دوبلورهای تراز اول ایرانی به توافق می رسد که به تدریج باکس دوبلاژ را در ایران راه اندازی کنند.
 
 
{$sepehr_media_1864716_400_300}

 
در میان چند فیلم دوبله شده، دوبله فیلم قسمت سوم Scary Movie با جنجال های فراوانی روبرو می شود. در همان زمان دوبلورها توسط «محمود قنبری»  توبیخ می شوند و حاشیه های فراوانی برای همکاران گوینده با شبکه شوء تایم رخ می دهد و به این ترتیب همکاری با عوامل داخلی گزینه ای است که کاملا به بن بست می خورد.  
 
  
از سوی دیگر شبکه تحویل شده با گیرنده های معمولی در ایران دریافت نمی‌شد و پروژه شوء تایم پس از مدتی به بن بست می‌خورد و میرزایی  سال 2007 وارد پروژه دیگری می‌شود.
 
 
زیرنویس های فارسی فیلم های روز هالیوودی را چه کسی تهیه می‌کند ؟!
 
میرزایی همزمان با پیگیری فعالیت‌های جدی‌اش در حوزه تاسیس یک رسانه مناسب، از سال 2005،دفتری را در دوبی با عنوان «نارا ویدئو» تاسیس می‌کند و با بودجه کلانی که سعودی ها در اختیارش قرار داده‌اند یک کمپانی بزرگ ترجمه را راه اندازی می کند. وی با مترجمانی که در اختیار دارد ،بنگاه زیر نویسی فارسی را با چند مترجم در دوبی راه اندازی  می‌کند.در آن دوره خاص، کمپانی نارا ویدئو، فیلمهای سینمایی که امکان عرضه در شبکه نمایش خانگی نداشتند را زیرنویس می‌کردند و در فرمت‌های متعددی به ایران ارسال می کرد که آثار ترجمه شده توسط شبکه زیر زمینی منتشر می شد. پس از راه اندازی اینترنت پر سرعت اغلب زیر نویس‌های خود را حتی قبل از اکران فیلم مورد نظر در فضای مجازی منتشر می‌کنند.
 
 
 پروژه نارا ویدئو ،یک برنامه اجرایی  یازده ساله که همچنان در حال انجام است، هر فیلمی که در سینماهای جهان در حال اکران است زیرنویس فارسی‌اش توسط بنگاه بزرگ ترجمه میرزایی از طریق اینترنت به صورت عمومی منتشر می شود. کار میرزایی در ابعادبزرگتری انجام می‌شود و ترجمه سریال‌های طولانی چند فصلی توسط کمپانی «نارا» به صورت عمومی در فضای نت منتشر می‌شود و بدین صورت کاربران ایرانی موفق می‌شوند سریال‌های غربی را به صورت آنلاین در ایران با ترجمه ای واقعی تماشا کنند. به عنوان نمونه ترجمه سریال بازی تاج و تخت توسط این گروه و به صورت مرتب انجام می‌شد به صورتیکه ترجمه سریال از قبل از انتشار هر قسمت در فضای مجازی قابل دسترسی بود. اما کار انجام ترجمه‌های فیلم‌ها و سریال‌های فرنگی یکی از چند کار مهمی است که میرزایی انجام می دهد. 
 
 
 میرزایی در گام بعدی با جلب رضایت سعودی‌ها و شکست شبکه شوء تاریم فارسی، راه اندازی شبکه دسترس‌تری را دنبال می‌کند و در کنار شبکه های عربی «ام بی سی» ، MBCpersia را تاسیس می‌کند که از طریق ماهواره بدر و نیل ست برای ایرانیان داخل کشور  قابل دسترسی بود.
 
 
 gem
 
 
 
 
 
{$sepehr_media_1864716_400_300}
 
 
 
 
این شبکه  فیلم های پخش شده در سینماهای جهان را  با زیرنویس فارسی  را پخش می‌کند و در گام بعدی  سریال آمریکایی همچون آناتومی گری ، خاطرات یک خون آشام  نخستین بار توسط این شبکه با دوبله فارسی پخش می شوند.
 
gem 
 
میرزایی با توفیق نسبی شبکه فارسی MBC و جذب مخاطب اندک در دوران پس از تاسیس، اقناعش نمی‌کند و  آنطور که خودش در محافل خصوصی عنوان کرده است شبکه های فارسی زبان لس آنجلسی را مزاحم می‌داند. او این شبکه ها را مضر سرگرم‌سازی می‌داند و تصمیم می‌گیرد با رایزنی های سیاسی به فعالیت این شبکه ها پایان دهد و اتفاقات سال 1388 دست مایه خوبی برای قانع کردن سعودی هاست.
 

 

فتنه دوبی سیتی در شلوغی‌های  88 !
 

سال 1388 سال عجیب شبکه‌های ماهواره ای است. پدیده فارسی وان ظهور می‌کند.  پدیده‌ای که میرازیی ازظهورش مطلع است اما اتفاقی خارج از کنترل اوست و میرزایی اصلا از این اتفاق خوشش نمی آید. او برای کنار زدن رقیبی مثل فارسی وان سعی می کند نیروهای جاه طلب و فعال برخی شبکه های فارسی زبان را انتخاب و با آنها وارد مذاکره شود.  در آن مقطع فارسی وان در ایران  مخاطبان فراوانی پیدا کرده و البته میرزایی از این اتفاق چندان خشنود نیست اما برای تعطیلی شبکه های لس آنجلسی او به حمایت فارسی وانی ها نیاز دارد.
 
 
 پدرخوانده
 
 

میرزایی و مدیران ارشد فارسی وان با یکدیگر چند باری گفتگو می کنند. مدیران فارسی وان نیز شبکه های لس آنجلسی را آفت فعالیت های خود می دانند و به واسطه میرزایی با دولت امارات و چند شیخ ذی نفوذ در امارات وارد گفتگو می‌شوند و در پایان این گفتگوها تصمیم می‌گیرند که صاحبان مشاغل در کشور امارات، علی الخصوص ایرانی های ساکن دوبی، به تلویزیون های فعال 24 ساعته در لس آنجلس آگهی ندهند تا تلویزیون‌های فارسی زبان لس آنجلسی دیگر قدرت جذب آگهی از دبی را نداشته باشند و محدودیت هایی را اعمال کنند برای اجرای کنسرت های خوانندگان لس آنجلسی در دوبی که عمدتا توسط مدیران شبکه های 24 ساعته فراهم می شود.

میرزایی در گفتگوها با حامیان سعودی‌اش که براحتی فضای امارات را مدیریت می‌کنند  این موضوع را مطرح می‌کند که شبکه های 24 ساعته لسی آنجلسی ، روی مدار و محور تولید موسیقی و موزیک حرکت می‌کنند و فعالیت‌ها آنان آفت سرگرمی‌سازی محسوب می‌شود و آفت تغییر ذائقه مخاطبان. میرزایی استدلال می‌کند که مخاطبان فارسی زبان شبکه‌های ماهواره‌ای معمولا فیلم و سریال‌های مطلوبشان را از تلویزیون ملی ایران تماشا می‌کنند و تنها برای تماشای موسیقی شبکه های فارسی زبان را دنبال می کنند.
 
او مصرانه می خواهد این رویه باید تغییر کند. همزمان با رویدادهای سیاسی سال 1388  و تصمیم قاطع میرزایی، آگهی‌های تجاری در مورد املاک شیخ نشینان دوبی در اغلب شبکه‌های فارسی زبان قطع می‌شود. استدلال میرزایی و تیمش این است که عدم حمایت از شبکه های فارسی زبان لس آنجلسی اقبال را به سمت شبکه هایی نظیر فارسی وان و MBCPersia بیشتر می‌کند. میرزایی و تیمش معتقدند شبکه‌های لس آنجلسی ذائقه نمی‌سازنند بلکه ذائقه را از بین می برند و با وجود اتفاقاتی که در سال 1388  افتاد، اقدام به فعالیت سیاسی کرده‌اند و بنگاه‌های اقتصادی دوبی نباید از هیچ فعالیت سیاسی حمایت کنند.

اتفاق عجیبی در دبی رخ می‌دهد و هیچ کسی متوجه اتفاقات پشت پرده نیست که چرا دولت امارات به صاحبان مشاغل اجازه دادن آگهی به تلویزیون های لس آنجلسی را نمی‌دهد و از سوی دیگر چرا کنسرت‌های لس آنجلسی در این شهر تعطیل می شود؟

 

میرزایی در جلسه ای محرمانه با مقامات سعودی در سال 2009 همزمان با آشوب های سیاسی در ایران چه نکاتی را مطرح کرد؟

میرزایی یکشنبه 18 اکتبر 2009 ( سال 1388) به حامیان سعودی‌اش می گوید روند مجادلات در نقطه ای خاص متوقف خواهد شد اما چالش های سیاسی موجب عطش بیشتر مردم برای تولیدات سرگرم کننده خواهد شد. شبکه‌های سیاسی و لس آنجلسی آفت اصلی برای مدل فعالیت های شبکه های فارسی زبانی هستند که قصد ارائه برنامه های سرگرمی ساز برای مردم ایران را دارند. بسیاری از مردم ایران از چالش ها و مجادلات سیاسی گریزانند و در شرایط بحرانی کنونی بیشتر به سرگرمی نیاز دارند.
 
در چنین موقعیتی و در این شرایط بحرانی باید جنبه سرگرمی شبکه های تلویزیونی به صورت بلند مدت افزایش یابد و در همان جلسه، بودجه میرزایی به دلیل طرح کاملا موفق شبکه  MBC persia دوباره شارژ می‌شود و چندین دفتر مناسب تحویل میرزایی می شود. از جمله ساختمانهای تحویلی به میرزایی، محل اسکان و استقرار پرسنلی در مالزی  و چند دفتر در دوبی، آنتالیا ست که تحویل میرزایی می شود.
 
 
پدرخوانده 
 

تعطیلی لس آنجلسی و ظهور شبکه‌های عربی‌-فارسی !

 میرزایی از جنس فعالیت‌های فارسی وان خوشش نمی‌آید و مدل آرزوهایش کاملا متفاوت با مدل فعالیت فارسی وان است. از سوی دیگر پس از سال 1388 شبکه های ماهواره ای که دستشان از آگهی خالی شده دنبال فعالیت های تجاری دیگری هستند. در این فاصله مدیران ارشد شبکه های PMC، GEM و فارسی وان  با میرزایی وارد مذاکره می شوند.
 
 
 پدرخوانده
 
فارسی وانی‌ها خیلی مطمئن از نحوه عملکرد خودشان بودند و تعامل کامل را با میرزایی نپذیرفتند اما اسماعیل‌کیا و سعید کریمیان با توجه به قطع آگهی های دوبی همکاری با میرزایی را پذیرفتند و تنخواهی که در دوبی برای هر دو نفر باز شده بود شارژ شد و البته میرزایی شرط کرد که اختیار عمل کاملی به مدیران هر دو شبکه می دهد، به شرطی که خروجی های قابل قبولی داشته باشند، در غیر اینصورت قطعا قطع همکاری اتفاق خواهد افتاد.

کیا PMC Family را تاسیس کرد و مهتاب تقوی «گوینده و مدیر دوبلاژ » فیلمهای و سریال های تلویزیون را جذب کرد و مدیریت استودیوی دوبلاژ و امور داخلی را به سینا ولی الله ( مجری فعلی فارس وان سپرد) و سریال های مرلین،( محصول انگلستان) کلاهبرداری واقعی( انگلستان) کمسیر و رکس( ایتالیا) تقدیر یک فرشته ( محصول مکزیک) عمارت سراب( ترکیه) 1000 راه برای مردن ( محصول آمریکا) شکارچیان نرو( محصول آمریکا) به اضافه پخش شوء امریکن آیدل را در دستور کارش قرار داد. اما در مدت طولانی مدتی نتوانست توفیق چندانی کسب  و رضایت مخاطبان شبکه PMC Family  را فراهم آورد ، ضمن اینکه PMC با دستگیری دوبلورهایش در تهران نتوانست ادامه حیات دهد و با این شیوه میرزایی مرد شماره سعودی ها  پس از مدتی به همکاری با شبکه PMC و اسماعیل کیا خاتمه داد.


و میرزایی  GEM  را آفرید ؟

شبکه GEM  یکی از شبکه های 24 ساعته ای بود که برنامه هایش تفاوت چندانی با سایر شبکه های فارسی زبان نداشت . GEM  با  پول اندکی که سعید کریمیان ( مدیر این شبکه ) از تروریست های سازمان نفاق ( مجاهدین خلق) گرفته بود تاسیس  شد و ادامه حیات اقتصادی اش شبیه سایر شبکه های لس آنجلسی بود و با گرفتن آگهی از مراکز اقتصادی ساکن در دوبی تغذیه می‌شد و اغلب مردم از هویت گردانندگان شبکه اطلاعات چندانی در دست نداشتند.
 
 
کریمیان با قطع آگهی های اقتصادی دوبی حیات تجارت خود را در خطر می دید و همانطور که اشاره شد باب آشنایی او با «میرزایی» موجب شد که روند فعالیت های این شبکه سمت و سوی تازه ای پیدا کند. معادل همان پولی که به اسماعیل کیا تحویل شد به کریمیان پرداخت شد. کریمیان نیز یکی دو شبکه مجموعه خود اضافه کرد، مثل GEM movie  که در ماهواره «یاهست» به ONYX تغییر نام داد.
 
 
 gem
 
در نخستین گام با هوش و فراست بسیار اقدام به خرید سریال های ترکی با واسطه‌های عربی کرد. معادله خرید این سریال ها که هر قسمت آن 3000 دلار است و پخش آن با زیر نویس فارسی موجب بالا رفتن رایت سریال مذکور می شود. اما  تجربه همکاری میرزایی با مجموعه شبکه MBC  موجب شد که این شبکه نسخه اصلی سریال‌های ترکی را خریداری کند و با اندکی هزینه کمپانی MBC حق پخش سریال را با زبان فارسی را در انضمام قراردادهایش می افزود. لازم به ذکر است که اگر محصولی از شبکه‌های سراسری ماهواره‌ای با دوبله کشور طرف معامله خریداری و پخش شود هزینه کمتری برای پخش کننده خواهد داشت. به این ترتیب کریمیان با حمایت میرزایی و شبکه‌های عربی موفق به خرید رایت سریال طولانی ترکی شد که هر فصل آن بیش از صد قسمت است و هر قسمت آن بیش از 3000 دلار قیمت دارد.
 
 پدرخوانده
 
پس از عبور از تنگنای کپی رایت کریمیان درگام بعدی خیابان جردن یک ساختمان هشت طبقه را با تعداد زیادی گوینده و دوبلور ایرانی استخدام کرد و مدتها به صورت پنهانی سریال‌هایی مثل حریم سلطان را با کیفیت بالایی در ایران دوبله کرد و با هیاهوی رسانه‌ای گسترده ای اقدام به پخش سریال‌های ترکی کرد. البته کریمیان دوبله برخی سریال‌های کلمبیایی خود را در ایران به یک انجمن تازه تاسیس دوبله سپرده بود (در سال‌های 1387 و 1388). اما سریال‌های کذا و کذای ترکی نیاز به دوبله‌های جدی‌تری داشتند.
 
اگر تا آنروز فرهنگ فارسی وانی سریال‌های کلمبیایی و کره‌ای از جانب رسانه‌ها مورد نقد قرار می‌گرفت و مردم تا حدودی قبح شکنی چنین تولیداتی را می‌پذیرفتند اما سریال‌های ترکی چنان به فرهنگ عامه ایرانی نزدیک بود که مخاطبان شبکه GEM  انتقادات وارده به متن و محتوای منتشر شده ضریب تاثیر گذشته را نداشت.

از سوی دیگر مدیر اصلی و اجرایی GEM  وابسته به سازمان نفاق (سازمان مجاهدین خلق) بود و تامین اولیه سرمایه این شبکه به واسطه وابستگی به این سازمان تامین شده بود و اغلب مردم هر زمانی نامی و یا ردپایی از این عناصر این سازمان به میان می‌آید قطعا مواجه سختی با عناصر این سازمان و عملکردشان خواهند داشت. 
 
 
«سعید کریمیان» به خوبی می‌دانست به زودی پیشینه او در جراید و رسانه‌های ایرانی منتشر خواهد شد و اتفاقا قصد او از پخش سریال‌های ترکی و شبیه به فرهنگ ایرانی (اما مخرب) جلب اعتماد ملی مردم ایران است.  کریمیان  قبل از هر پاتک رسانه ای ضد پاتک را با فراهم آوری یک اثر عامه پسندانه پاسخ می داد.

نکته جالب اینجاست که سریال حریم سلطان در ایران به صورت آنلاین دوبله می‌شد اما با دستگیری دوبلورهای این سریال، پخش حریم سلطان تنها برای یک هفته متوقف شد. بازهم یک نکته جالب را طی می‌توان از فرامتن فعالیت‌های کریمیان در مقطعی کوتاه در سالها 1387تا سال 1390 و همکاری با گویندگان و دوبلورهای مطرح ایرانی که با سازمان صدا و سیما همکاری داشتند کشف کرد. کریمیان در قسمت‌های نخست حریم سلطان قصد داشت با صداهای آشنا به گوش مردم این سریال را دوبله کند تا در مسیر همان مولفه جلب اعتماد ملی گام بردارد. ضمن اینکه برای پروپاگاند بیشتر همیشه به دنبال قربانی کردن ستاره های معروف و مشهور در عرصه‌های مختلف است.

نکته جالب در مورد توسعه فعالیت های شبکه های GEM  این است که کریمیان به شدت علاقه‌مند خبر سازی در فضای رسانه های ایرانی است و به هر اقدامی متوسل می شود که تا این اتفاق بیفتد.
 
*************************
 
فصل کریمیان و سینمای ایران و اقتصاد ملی
 
 
کریمیان در برگردان فارسی آثارش از دوبلورهای ایرانی مقیم داخل استفاده می‌کند و موج دستگیری دوبلورها در ابعاد وسیعی موجب خبرسازی در داخل و جلب توجه اذهان عمومی به سمت و سوی آثار پخش شده از شبکه های Gem  می‌رود.  با دستگیری گوینده‌ها در داخل کریمیان  اما با شارژ مالی میرزایی و دفاتر و محل اسکانی بزرگی در کوالالامپور که در اختیار کریمیان قرار می‌گیرد، گردانندگان GEM با گوینده های با استعداد داخلی مثل محمدرضا مومنی، علي عابدي، کامبيز شکوفنده، مریم و محمدرضا سیگارودی ، مریم نوری درخشان ، حمید جبلی، پرهام بادره، طاها وثوقي، سامان اصلاني، ستاره فخرآور، شهريار شورين، رهام آفتابي، مهسا رجالي، علي ذوالفقاري، مهدي پهلوان،  بهاره طائب، آزاده صادقي، هاني مبارکي، سینا زند، حميد لاله زاري و تينوش خالقيان .... وارد گفتگو می‌شوند و تعداد زیادی گوینده را در مالزی برای انجام امور دوبلاژ اسکان می‌دهند.
 
 
 
 {$sepehr_media_1865158_400_300}
 
 
دست نامحرم کریمیان چرا در سفره سینمای ایران رفت؟!


 کریمیان بواسطه حامیان سعودی خود و حمایت کمپانی MBC  به راحتی می‌تواند آگهی های بین المللی پخش کند و بی‌نیاز از پخش از آگهی داخلی باشد اما کریمیان با طرحی اجرایی که  میرزایی در اختیارش قرار داده است از پخش آگهی های رایج بین المللی و خارجی چشم پوشی می کند.
 
 
{$sepehr_media_1864974_400_300}
 
 
 
گزارشی تصویر که همکاری کریمیان با شیخ نشینان را تصدیق می‌کند
 
 
هدف میرزایی تاثیر بر فضای سرگرمی‌ساز داخلی است و کریمیان در اقدامی تعجب برانگیز اقدام به پخش آگهی‌های سینمای ایران می کند. قبل از این اقدام فردی در ترکیه با عنوان طهماسبی مامور می‌شود بواسطه پخش آگهی‌های سینمایی با هنرمندان داخلی ارتباط بگیرد و اقدام به جذب افرادی کند که در حوزه سینما و تلویزیون تحت عناوین مختلف مشغول فعالیت هستند.
 
 
پدرخوانده و شبح شبکه‌های فارسی‌زبان/ شیوخ حاشیه خلیج فارس چگونه مدیر «شبکه جم» را تأمین مالی می‌کنند؟ +عکس و فیلم
 
طهماسبی  رابط سینمای ایران در جذب آگهی و عوامل سینما
 
 
میرزایی در طرح یکپارچه سوم سرگرم‌سازی طرح تولید سریال و تله فیلم به زبان فارسی را در اختیار کریمیان قرار می‌دهد. او آنقدر جاه طلب است که هم اکنون مشغول رایزنی برای خرید یک شهرک سینمایی در ترکیه است. شهرکی که در دوران احمدی‌نژاد، محسن علی اکبری قصد خرید آنرا داشت تا سینماگران ایرانی برای استفاده از لوکیشن‌های خارج از کشور، به این شهرک مراجعه کنند.
 
 
 پدرخوانده
 
 
ماجرای پخش آگهی فیلم های سینمایی در داخل با جنجال های رسانه ای مختلفی روبرو می شود و مثل هر بار شبکه GEM  را بر سر زبان‌ها می‌اندازد. کار آنقدر بالا می گیرد که قوه قضائیه وارد عمل می شود و میرزایی که اصولا از حواشی سیاسی وحشت دارد دستور توفق آگهی‌های GEM را می‌دهد. اما بهانه پخش تیزرهای سینمایی،  ارتباط با سینمای ایران را موجب می‌شود که تا عوامل فنی ایرانی ارزان قیمتی جذب این شبکه  شوند.اما خبرها حاکی از آن است که میرزایی از تولیدات Gem به هیچ وجه راضی نیست و قصد دارد با ایجاد زمینه یک پُست پروداکشن قوی پرونده تولیدات فارسی GEM  را با عوامل ایرانی احیا کند.

 
از سوی دیگر برقراری ارتباط با مراکز اقتصادی در ایران در زمینه پخش تیزر موضوعی است که توسط کریمیان دنبال می‌شد و میرزایی با آن اصلا موافق نبود چون ماحصل این تلاش به تنش سیاسی فراوانی در داخل منجر شده است اما ماحصل تلاش کریمیان برای جلب رضایت بنگاه های داخلی برای میرزایی رضایت بخش بوده است. شنیده‌های و شایعات حکایت از این دارد که میرزایی از حواشی پیش آمده برای سینمای ایران و بنگاه‌های اقتصادی رضایت فراوانی دارد و کریمیان با قدرت بیشتری پروژه نفوذ اقتصادی اش را توسعه خواهد داد.
 
 
 
{$sepehr_media_1865162_400_300}
 
 
آیا اسکار ایرانی فلفل عربی چاشنی اش خواهد شد؟
 
میرزایی در بساز و بفروش اسکار دستی بر آتش دارد؟!
 
 
 طرح اصلی که میرزایی و سعودی‌ها هم اکنون روی آن کار می‌کنند دفن تلویزیون ملی ایران و سینمای است. این های جملاتی است که در همان جشن معروف سعودی ها در  سال 2005 مسعود شریف، همراه میرزایی، مطرح می‌کرد. مسعود شریف در حال حاضر یکی از مدیران کلیدی ماهواره یاه‌ست است.  سخنی که بخشی از آن را  محمد تقی راوندی در برنامه نوروزی شبکه GEM‌ به زبان آورد. فیلمسازی با مشارکت شیوخ عرب. برنامه‌ای که بخشی از آن طریق قطری و فستیوال دوحه دنبال می شود و دو فیلمساز ایرانی یعنی اصغر فرهادی و بابک انواری دو فیلم معرفی شده به آکادمی اسکار، زیر سایه و فروشنده را با حمایت ها عرب‌ها تهیه و تولید کرده اند. اگر این موضوع مطرح شود که باند میرزایی مسبب این حمایت هاست فردایش آقایان موضع خواهند گرفت که تندروها در همه جای دنیا چنین و چنان هستند اما در مورد خاص ساخت فیلم عرب‌ها برنامه حساب شده‌ای را توسط تور آقای میرزایی اجرا خواهند کرد باید منتظر ماند و دید.
 
 پدرخوانده بزرگ و شبح شبکه های فارسی زبان کیست؟! عرب های چگونه کریمیان را شارژ مالی می‌کنند؟
 
 
 روند فعالیت های میرزایی نشان می‌دهد این فرد اهل آزمون و خطاست. او شبکه «شو تایم» فارسی را تاسیس می کند تا شرایط تاسیس کانال  فارسی با محتوای فیلم های زیرنویس و دوبله شده را عیار سنجی کند. سپس این شبکه را منحل می کند و persia MBC  را با حمایت سعودی‌ها تاسیس می‌کند، پس از یک‌دوره عیارسنجی  سطح سلیقه مخاطب روی شبکه GEM  سرمایه گذاری می‌کند و در دوبی بزرگترین موسسه ترجمه فیلم به زبان فارسی را تاسیس می‌کند تا فیلم‌های هالیوودی پخش شده در آمریکا را به صورت آنلاین ترجمه کند و زیر نویس فارسی را به صورت گسترده در اختیار مخاطبان ایرانی قرار دهد. با این حال و با این همه تلاش گسترده میرزایی هیچ عکسی از او در فضای مجازی نیست و او به مثابه یک شبح بزرگ می‌ماند.


نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 37
 • ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  اگر فیلمها و سریالهای با کیفیت و جذاب در تلویزیون و سینمای کشور تولید و پخش شوند پول کثیف سعودی ها کاری از پیش نخواهد برد اما در خلاء تولیدات داخلی با کیفیت داخلی این سعودیها هستند که پیروز میدان می شوند. صدا و سیما افتاده به تکراری پخش کردن و سریالهای جدید مثل ماه و پلنگ و هشت نیم دقیقه هم تماما در دادگاه، بیمارستان، کلانتری... ضبط شده اند
 • ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  یکی از دلایل رو اوردن مردم به ماهواره همین صدا و سیماست برنانه های فوق العاده ضعیف همش غم همش درگیری الان دلره یه سریال میده توش بلزیگراش اصلا لبخندم نمیزنن کلی باید با مشکلات زتدگی سر و کله بزنیم یه لحظه هم تلوزیون نیبینیم باید بازم مشکلاتمون رو بهمون یاداور بشن
 • ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  به مدد صدا و سیما این دیگه تامین مالی نمی خواد که
 • ایرانیوس ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  جم که مال جمهوری اسلامیه. شما اخبارش رو گوش کن!! خبر خوب!! تو اوج تحریمهای اقتصادی و ورشکستگی نظام اقتصادی کشور جوری خبر می داد که انگار مملکت گل و بلبله
 • مالک ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  با سلام به نویسنده متن ، چه خوب شرح ماوقعه رو کردید وچه بهتر گه عین همین متن را برای اطلاع رسانی از برنامه ای از تلوزیون که اتفاقا تصویری هم باشه انجام بدین تا مردم ساده دل و زود باور ما بهتر محیط دور برشون بشناسن و به دشمن های قسم خورده این مملکت بیشتر از این بها ندن و یک تاسف بلند به حال مسولین در خواب فرهنگی که قدرت برنامه ریزی ندارن!!!!!! همه در باطل خودشون قوی وما در حق خودمان.......؟!!
 • ایرانی ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  هنوز مدیران صدا و سیما سلیقه جوانان امروز را مانند جوانان دهه شصت می بینند وقتی سریال تاج و تخت این همه بین جوانان طرفدار دارد مگه این سریال چی دارد که این همه بیننده داخلی دارد ما هزاران موضوع و داستان تاریخی زیبا و جذاب داریم که این سریال در مقابل آن هیچ است ولی به علت سیاست غلط و رویکرد اشتباه مدیران ما به آنها پرداخته نشده است وقتی تولیدات ما با موضوع های تکراری و خسته کننده باشد ریزش مخاطب هم باید داشته باشیم
 • ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  تا زمانی که صدا و سیمای ایران به مقوله کیفیت اهمیت ندهد... خطر این شبکه ها در کمینه... این صدا و سیما شبکه هاش تو رقبابتن برای ریاکاری و افراط.تو پخش برنامه های مذهبی.... مثل این ایام که همشون با هم عزا گرفتن... انگار تو رقابتن...!!(همه شبکه ها از استانی تا مستند...) بابا هر کانال سبک برنامش مشخصه... چرا خارج از روز مناسبتی ول نمیکنن..؟!!! به خدا اگه خدا قبول کنه ما هم مسلمونیم... یه کم دور اندیش باشیم... مردم را از دین زده نکنیم..... به امام حسین مسئولیم.... ...الهم عجل لولیک الفرج...
 • ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  همه رو گفتین شما چه کردین؟ماهواره درست کردین باهاشون مقابله کنید سریالهای جذاب مخصوص داخل و خارج درست کردین اونها یه ایرانی رو سرمایه گزار کردن شما عرب پیدا کردین پولش رو واسه ما خرج کنه ؟فقط حرف عمل چی؟
 • ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  بسیار جالب و پر معنا بود.سوال اینجاست که صدا وسیما با مخاطب میلیونی داخلی چرا کم کاری کرد و اگر مشکلات مالی را بهانه میکنند چرا کار جهــــادی نکرد؟!!!به وضوح صدا و سیما در بازه زمانی مشخص و حساس که در گزارش امده در ساخت و تولید برنامه های سرگرم کننده کم کاری کرد و عملا بیکار بود.
 • عرشیا ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  در تمام متن به استراتژی و برنامه ریزی برای بدست گرفتن ذائقه مردم د رداخل کشور اشاره کردید. سوال این است مدیران و برنامه ریزان رسانه ملی در ایران چرا از این استراتزی ها ندارند اگر دارند پس چرا قافیه را باخته اند؟؟
 • 1362 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  برادر نویسنده..تحلیل خوبی بود..حالا برای پروژه بعدی بگرد یه عکس از این میرزایی مرموز پیدا کن...احتمالا بهایی صهیونیست باشه.. حالا با این همه توصیفات...راهکار چیه؟؟ ستایش 3 و 4 و 5 بسازیم با غم و غصه و مصیبت بیشتر؟؟؟ دلشکستگان و دلمردگان و دل پریشان و دل درد داران بسازیم؟؟؟ فیلم آمریکایی با اسانس " آباژور" پخش کنیم؟؟؟ یادمه فارسی وان که راه افتاد همین امثال شما هی میگفتن این شبکه صهیونیستی و فلان و بهمانه...با این تفاسیر شما این فارسی وان به اسکیموها هم وصل نیست چه برسه به صهیونیست هاااا.....
 • Hadi ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  چرا زمان پخش برنامه دورهمی اکثر خانواده ها ماهواره نگاه نمیکنن ؟! چرا امپراطوری غول توطیه عربی کریمی ، کاری از پیش نمیبره و راحت شکست میخوره ؟ شما بهتره کسانی در صدا و سیما رو نشون بدید که کارشون رو درست انجام نمیدن ، نه اینکه گیر بدید به شبکه هایی که دارند در تولید سرگرمی کارشون رو کاملا درست انجام میدن باید از خودتون بپرسید چطور شبکه من و تو با ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا کارمند و یک شبکه و یک صدهزارم بودجه صدا و سیما ، برنامه هایی هزاران برابر بهتر از صدا و سیمایی با ۶۰ هزار نفر کارمند تولید و پخش میکنه ؟! حتی برنامه های راز بقایی که پخش میکنن سطحش بالاتر از برنامه های راز بقای صدا و سیماست
 • ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  انقدر شعار ندهید هیچ بنگاه رسانه ای بدش نمی اید برنامه های جذاب داشته باشد اما با کدام بودجه؟ چرا همیشه اماده کوبیدن هستید؟ در همین مقاله دارید حمایت مالی قوی از این شبکه ها را می بینید حالا دولت از رسانه ملی ما چگونه حمایت می کند؟ دولت بودجه را طوری گروگان گرفته انگار بیت المال متعلق به اوست!!! وقتی صدا سیما حق تهیه یک گزارش ساده اقتصادی را ندارد وقتی کم مونده بود حتی 20:30 هم تعطیل شود، وقتی حتی به برنامه کودک هم رحم نمی کنند تا سیاسی بازیهای خود را پیش ببرند چه انتظاری دارید؟ صدا و سیما تنها رسانه انقلاب اسلامی است و باید بماند بودجه ان هم بیت المال انقلاب اسلامی است پس این دولتها هستند که باید خود را با ان وفق دهند و نه رسانه انقلاب!!
 • ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  بهتون بر نخورد خیلی کوته بینانه نظر دادید بودجه انها را مشرق گفت از کجاها قاطعانه حمایت می شوند حالا در ایران دولت بودجه را گروگان گرفته !!
 • ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  خاک بر سر فتنه گران که از این شبکه منافق حمایت می کنند
 • ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  دیشب برای اولین بار هشت و نیم دقیقه رو تماشا کردم. کل اتفاقات این قسمت ده دقیقه هم نمیشد ولی دوستان قشنگ تا نزدیک یک ساعت کش داده بودند.
 • ناشناس ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  مردم حق انتخاب دارند وبس . بقیه خرافه گویی است
 • ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  یکی از برنامه هایی که بعد از چند سال دوری از تلوزیون تماشا کردم برنامه "فرمانده" بود، برنامه ای بسیار جذاب با حضور شهید ناظری
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  دوست عزیز یا شما سازمان صدا و سیما رو نمیشناسی یا قانون اساسی رو نخوندی که ما رو مجبور کرده پول یا مفت بدیم به صدا و سیما... کیفیت کارها رو ببینید. کجای دنیا دولت هزینه صدا و سیما رو باید بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا نمیزارن خصوصی بشه ؟ چون میترسند تریبون نداشته باشند و قطعا هم همینطور خواهد شد.... الان دقت کنید ببینید گریز زدن به نوستالژی مردم مد شده. چرا ؟ چون مردم یه زمانی قانع بودند و واقعا هم خوش بودن چون همکاری و تعاون بود. دوستی بود. همه پشت هم بودن و بیت المال یه کم به توازن پخش میشد. اون زمان هم اگه هر روز یه اختلاس رو میشد و پنج سال طولش میدادند که رایی نصفه نیمه صادر بشه ، دیگه همون دوران خوب هم نداشتیم! ریاکاری و دورویی اومد.... و شرایط جوری شده نه میشه باهاش سر کرد و از ترس بدتر شدنش همه خفقان گرفتند. اما خارج از هر بحث سیاسی، صدا و سیما توانایی جواب گویی به مخاطبین رو نداره. حتی اگه تمام بودجه کشور رو در اختیار صدا و سیما قرار بدیم ، میبینیم هیچ پیشرفتی نخواهد کرد. اشتباهی که با خودرو سازها کردیم رو هرگز تکرار نمیکنیم... پتانسیلش وجود داره ها. نه اینکه نباشه... به طوز مثال تجربه "شهرزاد" رو ببینید... توی این مملکت همه سیگاری هستند ولی در صدا و سیما نشان دادن سیگار ممنوع است! این چه وضعشه. واقعا فکر کردید ترویج سیگار میشه ؟! نخیر ... همین اتفاق رو ببینید در شبکه خانگی وجود نداره و یکی از دلایل موفقیت شهرزاد هم کمتر بودن قوانین دست و پا گیر دولتی است. مخلص کلام ، صدا و سیما و سینما تا ذائقه مخاطب رو سیر نکنه پیشرفت نخواهد کرد و ذائقه مخاطب عوض شده... کار با کیفیت باشه حتی خلاف عقیده و ادئولوژی پذیرفته میشه. پس باید کار خیلی قوی تولید بشه چه مذهبی چه غیر مذهبی. اکثر کسانی که در سینما و صدا و سیما فعالیت دارند(ناراحت نشوند) بیسواد و بی استعداد هستند... اونایی که با استعداد هستن همشون موفق و چهره شدن....
 • ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  دوست عزیز در ایران فرهنگ فقط نماز و قران خوندن حساب میشه. اونم بدون همه مسئولین از بالا تا پایین دارن تلاش میکنن ! ذائقه مردم دیگه نمیپسنده. شما اسمشو هر چی میخای بزاری بزار. بگو تهاجم فرهنگی! واسه مخاطب فقط کار خفن و قوی مهمه. حالا هر چی میخاد باشه!
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  یاد بازی ایران-کره در شب تاسوعا افتادم که شبکه قم پخشش نکرد! ولی تو تهران بازی داشت پخش میشد! وقتی قدرت رو انحصاری کنند همین میشه. کنسرت مجوز دار لغو میشه! مردم اگه نرن سمت جم باید تعجب کرد!
 • ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  10:46 من بالا هم گفتم ، تا آخر دنیا بودجه بدیم به صدا و سیما میشه داستان حمایت از خودرو سازان. کیفیت همینجوری پایین ولی دخل و خرج بینهایت. عرضه نیست.......... ساختن برنامه جذاب و پر مخاطب و فیلم و ...فقط بودجه نیست که.. خلاقیت و ایده میخواد..... خوشبختانه یا متاسفانه نمیشه به ماهواره ها(مثل خودرو!) مالیات سنگین بست که مردم فیلم خارجی نبینند! حالا شما بیا هی بگو پول نیست که اتفاقا خوب هم هست.... شما با غرض ورزی نظر میدی دوست عزیز. کاملا مشخصه
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  یعنی یک ربع خندیدم از لفظ اسکیمو ها . دمت گرم
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  اونم ضعیف بود. خیلی بهتر میشد اجراش کرد. اما نمره قبولی رو میگرفت...
 • بله جانم ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  بیشتر این شبکه ها دست پان عربها و پان ترکیستهاست.
 • سبحان ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  همین شبکه جم این قدر غیرت داره که مدام در تلوزیونش تبلیغ کالا ایرانی انجام میده و از مردم خواهش میکند که کالای ایرانی مصرف کنند....در حالی که در تلوزیون خودمون مجری و یا اقای شهاب مرادی با افتخار میگن ما از موبایل امریکایی استفاده میکنیم....اگه بدی های این شبکه رو میگید ...خوبی هاش رو هم بگید.....که رایگان برای کالا های ایرانی و فیلم های ایرانی تبلیغ میکند
 • سبحان ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  همین شبکه جم این قدر غیرت داره که مدام در تلوزیونش تبلیغ کالا ایرانی انجام میده و از مردم خواهش میکند که کالای ایرانی مصرف کنند....در حالی که در تلوزیون خودمون مجری و یا اقای شهاب مرادی با افتخار میگن ما از موبایل امریکایی استفاده میکنیم....اگه بدی های این شبکه رو میگید ...خوبی هاش رو هم بگید.....که رایگان برای کالا های ایرانی و فیلم های ایرانی تبلیغ میکند
 • سبحان ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  همین شبکه که به نظر شما منافق است....در برنامه های خودش به طور رایگان از تولید داخل حمایت میکند....در حالی که مجری های صدا و سیما مدام موبایل های امریکایی خود را به رخ میکشند...مجری این شبکه منافق مدام از مردم ایران خواهش میکند که کالای ایرانی بخرند
 • ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  ناشناس ۱۵:۱۳ سیگار کشیدن باعث جذابیت سریال میشه خخخخ مواظب باش یه وقت استعداد سرشارتون به باد نره
 • محمد ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  راه خیلی ساده هست : شبکه های خصوصی اگر شبکه های خصوصی در ایران باشند میشوند کمک بازوی صدا وسیما . و یک میلیاردی مثل هدایتی میتونه از صبح تا شب سریال با فرهنگ کشورمون تولید کنه . اونوقت میبینم هیچکس سمت جم نمیره. ما ضعف سریال سازی داریم نه کیفیت، که اونم برمیگرده به بودجه کم . همی الان سریال ماه و پلنگ ببیند چه پر مخاطب شده یا سریال های قبلش مثل زمانه ، کیمیا و... پس اینکه بگیم صداوسیما دیگر مخاطب نداره دروغ محضه مشکل اصلی در تعداد کم تولیدات هست . تولیدات ما باید 4 برابر شرایط فعلی شود که متاسفانه دولت هم پول اینکارو نداره پس تنها راه بخش خصوصی هست . وصلام نامه تمام
 • ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  عزیزم چقدر ساده ای شما . اینکارو میکنند که تو جوون بگی عجب شبکه خوبی هست این جم ببین داره تبلیغ کالای ایرانی میکنه . "پس حرف های مشرق و .. دروغه !!! اونا دقیقاهمین احساس صمیمت میخوان ایجاد کنند
 • ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  چقدر ساده ای . اونا اینکارو میکنند که همین حرف بشوند که "چقدر شبکه خوبیه که کالای ایرانی تبلیغ میکنه" اونا به دنبال این هستند که احساس صمیمت ایجاد کنند و برای اینکار از هیچ کاری دریغ نیمکنند
 • ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  حق انتخابی که به تغییر دین ، ضد نظام شدن ، تغییر فرهنگ یک کشور و خیلی چیزهای دیگه منجر میشود و در یک کلام یک "جنگ فرهنگی تمام عیار هست" هیچ سودی نخواهد داشت
 • ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  درود به شرفت . یه مشت ساده لوح که پای این شبکه نشتند و شستشوی مغزی شدن دارند منفی میدهند
 • ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  بله کیفیت مهمه . ولی در مورد تعداد کارمند حرف خنده داری زدی . صدا وسیما یک شبکه نیست که 200 کارمند داشته باشد بلکه یک سازمان هست و با کلی شبکه مثل نسیم ، تماشا و.. و علاوه بر اون کسانی که که در دفاترش کار میکنند و کار فنی ندارند هم جزو کارمندان جساب میشوند . ضمنا اون شبکه انگلیسی هم بیشتر از این جرفها کارمند داره شک نکن
 • ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  عزیز دلم حرص نخور شیرت خشک میشه خخ بور تحقیق کن سهام دار اصلی فارسی وان رابرت مرداک هست که یک یهودی و صهیونیست هست . بعد بیا بگو مشرق دروغ میگی و بهمان . ضمنا خوب نیست ادم خودش از خودش تعریف کنه خخخ . مشرق جان چاپ کن
 • ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  عرشیا این مقاله مختص به پشت پرده کیف جم بود نه راهکار واسه صداو سیما که انتظار داشتی بهش اشاره بشه خخخ
 • ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  صدا وسیما کم کاری نکرد بلکه چندین بار گفت بودجه مناسب برای ساخت سریال نداره . وگرنه چطورر سریالهایی مثل کیمیا و ستایش بسیار پرطرفدار شد . پس مشکل از کم کاری نیست مشکل از بودجه هست که دولت نداره
 • ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  حرفت درسته . ما هم باید از کسانی مثل هدایتی ها استفاده کنیم و بخش خصوصی را راه بندازیم تا توان سریال سازیمون چند برابر بشه
 • ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  بله قبول دارم که یکم بحث مذهبی در صداوسیما زیاد هست ولی در موقع عاشورا انتظار نداری که صداوسیما شادی کنه !!
 • ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  عزیزم اون یه بیپ پروداکشن بزرگ میخواد که ما نداریم حالا هزار تا داستان جذاب باشه ولی وقتی خوب از اب درنیاد فایده نداره . ضمنا سریال های صداوسیما واقا پرمخاطب هست از کیمیا بگیر تا همین ماه و پلنگ که واقا همه پایش میشنند
 • ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  مالک جان کاملا حرفت درسته . کاش بفهند جوونای ساده ما که از درون در حال نابودی افکارشان هستند . کاش بفهمند که اونا عاشق چشم ابروشون نیستند که برن این همه هزینه کنند سریال بخرن . کاش
 • ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  دوست ساده من چه ربطی داره . اونکارو میکنند شما ساده فکر کنی مال نظام خودمونه . اونا دقیقا میدونند باید چیکار کنند
 • ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
  0 0
  ایرانیوس حرفت جوک تاریخ بود خخخ اگه جم مال ما هست پس عکس رئیسش با رئیس سازمان منافقین چی میگه . خواهشا یکم فکر کن بد حرف بزن
 • ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
  0 0
  تا مسلمانی را چی تعریف کنی!! الان از ایران تا ترکیه و سعودی و داعش و طالبان و .... همه خود را مسلمان می خوانند اما اما بهترین راه برای گمراه نشدن از تعریف یک مسلمان مراجعه به قران و روایات است برادر مسلمانی یعنی تسلیم در برابر اوامر الهی حرفهای شما شاید برای خنده خوب باشد ولی واقعا مغلطه است راستی شبکه ها انطور که می گویی هم نبودند خب ما هم می دیدیم دیگه!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده