حجت الاسلام شهاب مرادی با بیان اینکه عده ای از اینکه بازار حضور مردم در کربلا گرم است، دلخور هستند، اظهار داشت: سال های گذشته عنوان می شد که اگر حج نرویم آل سعود با مشکل مواجه می شود؛ امسال این اتفاق افتاد و حج بسته شد، ولی نه آل سعود به خاک سیاه نشست و نه وضعیت اقتصادی ما بهتر شد.

به گزارش مشرق، سومین قسمت از برنامه «پیاده آمده ایم» شب گذشته با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی و اجرای وحید ملتجی با موضوع حمایت از دین به روی آنتن شبکه اول سیما رفت.

 شهاب مرادی در این برنامه گفت: یکی از مشکلات در این حوزه کامل گرایی است؛ به عبارت دیگر انسان ها فکر می کنند اگر نمی توانند یک کاری را به طور کامل انجام دهند، اصلا نباید وارد آن حوزه شوند، در حالی که کسانی که شجاعت انجام کارها را داشته باشند و وارد میدان شوند، حتما موفق می شوند.

 حجت الاسلام مرادی تصریح کرد: روح اصلی کمک به دین، جهت گیری است ، به عبارت دیگر جهت گیری همان نیت کردن است، به طور مثال در نماز باید جهت مان به سوی قبله باشد؛ با این حال عده ای اصلا نمی خواهند این جهت گیری در بسیاری از حوزه ها وجود داشته باشد چرا که به نفع شان نیست.

 حجت الاسلام شهاب مرادی با بیان اینکه عده ای از اینکه بازار حضور مردم در کربلا گرم است، دلخور هستند، اظهار داشت: سال های  گذشته عنوان می شد که اگر حج نرویم آل سعود با مشکل مواجه می شود؛ امسال این اتفاق افتاد و حج بسته شد، ولی نه آل سعود به خاک سیاه نشست و نه وضعیت اقتصادی ما بهتر شد، با این حال عده ای دوست دارند که همیشه چنین حرف هایی را بزنند و با اینکه بازار دین رونق داشته باشد، مشکل دارند.

 حجت الاسلام شهاب مرادی تصریح کرد: همه ادم ها باید بخواهند که به دین کمک کرده و تمایل به ورود به این عرصه داشته باشد و اگر اینگونه باشد، راه هموار می شود و ما تنها باید راه کمک کردن را به آنها را آموزش دهیم، ولی وقتی کسی بخیل است و نمی خواهد کمک کند، نمی توانیم کاری برایش انجام دهیم.

 حجت الاسلام مرادی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم به دین کمک کنید، باید روی خودمان کار کنیم و از اعماق قلب مان بخواهیم که بتوانیم به دین کمک کنیم . افراد باید نیت کنند تا بتوانند به دین کمک کنند و بگویند که با امام حسین (ع) هستند و نه با هیچ کس دیگر و اگر این مسئله را با خود تکرار کنند حتما راه کمک به دین را نیز پیدا می کنند.

 حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه حکمت ثواب هویت است، هر دعایی که بیشترین ثواب را دارد بیشترین تاثیر را نیز در هویت سازی خواهد داشت، گفت: جامعه کبیره دانشنامه ای از معرفت امام است و اگر به من مسلمان گفتند چه کسی هستیم باید بگوییم همان کسی که امام در جامعه کبیره بیان کرده است،البته زیارت عاشورا، دعای وارث و ... هم اینگونه هستند و اگر هویت ما اینگونه شد که ما می خواهیم دین را یاری کنیم آن زمان خدا خودش به افراد نصرت می دهد.

 وی اظهار داشت: مسئله مهم در کمک به دین تنها خواستن افراد است و اینکه افراد در پیام به این برنامه می نوستند من حامی دین هستند، خودش هویت ساز است.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 10
  • ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
    0 0
    به کوری چشم دشمنان، افواج عاشقان سیدالشهدا(ع) هر سال پر شورتر و عظیم تر از سال قبل اربعین سرور آزادگان جهان و سید شهیدان خونین کفن عالم را زنده نگاه خواهند داشت. قُل موتوا بِغَیظِکُم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس