در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متاسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که 6 آبان شما اعلام کرده بودید اختلاس 1200میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است، اما دادستان تهران چند روز بعد اعلام کرد که این اختلاس بدهی و مربوط به یک بانک بوده است، این اختلاس مربوط به چند بانک است؟ گفت: این اختلاس مربوط به همان دو بانک بوده است.
دادستان کل کشور در خصوص تخلف انجام شده در این بانک‌ها، گفت: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود.
وی در رابطه با صحبت‌های دادستان تهران و اعلام تخلف در یک بانک، اظهار داشت: بررسی‌ها در خصوص این تخلفات ادامه دارد و با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد.

در دو بانک ملی و ملت جمعا حدود 1200 میلیارد تومان اختلاس شده است

در تاریخ 6 آبان ماه حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در گفت‌گوی ویژه خبری در رابطه با پرونده‌های اقتصادی اظهار کرد: بنا نداریم تا زمانی‌که تخلف در دادگاه به صورت جامع و کامل احراز شود جزئیات این پرونده‌ها را اعلام کنیم؛ چراکه در دادرسی هر پرونده‌ای ممکن است مسائلی اتفاق بیفتد که نمی‌توان آن را پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: در دو بانک ملی و ملت جمعاً حدود 1200 میلیارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بین رفته است. در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متاسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب است.

دادستان کل کشور ادامه داد:  5 نفر از عوامل اصلی بازداشت هستند، از این مقدار پول در بانک ملی حدود 800 میلیارد که 300 میلیارد برگشته و در بانک ملت 300 میلیارد که جمعا از این 120 میلیارد برگشته و بخشی از طریق اینترپل شناسایی و توقیف شده و به دنبال دستگیری متهم اصلی هستند و قطعا اگر نظارت بانک‌ها تقویت شود جلوی بسیاری از مسائل را می‌گیرد و امیدواریم بانک مرکزی به وظایف نظارتی خود عمل کند، در واقع اگر نظارت بانک مرکزی به روز و دقیق باشد تا یک سوء‌جریان اتفاق بیفتد باید سریعا با آن برخورد شود.

برخی اظهارنظر‌ها اشتباه است/1200 میلیارد مربوط به بدهی به بانک ملی است

اما در حالی که همگان تصور می‌کردند که به گفته حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در دو بانک ملت و ملی 1200 میلیارد تومان اختلاس شده است در تاریخ 9 آبان جعفری دولت آبادی دادستان تهران در یک نشست با معاونانش به پرونده بانک های ملی و ملت پرداخت و اطلاع رسانی های اخیر در رسانه ها پیرامون این پرونده را بعضاً مبتنی بر اشتباه خواند.

وی اظهار داشت: اولاً 1200 میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سوال ها مطرح است که مسوولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که 1200 میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می دهند.

دادستان تهران در توضیح پرونده بانک ملت افزود: بانک ملت که در قضایای تحریم مجبور به فعالیت در پوشش دیگری بوده، وجوهی را به متهم پرونده می پردازد و حال کشف شده است که بخشی از وجوه در داخل کشور به حساب فرزندان این آقا واریز شده که توسط دادستانی توقیف گردید و بخشی دیگر که قریب به 485 میلیون درهم معادل 500 میلیارد تومان است، در خارج از کشور نگه داری می شود و زمینه توقیف آن فراهم نیست. در این پرونده پنج نفر بازداشت شده اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  روحانی: اون اختلاس نیست یه چیز دیگس!
 • ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  روحانی: اختلاس رو بزرگ نکنید
 • جاوید ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  همش تقصیر دولت قبله! آقایون خانوما! کلا تا هر وقت آقای روحانی سر کار هستند چنانکه هرگونه مشکلی پیش بیاد همش تقصیر دولت قبله دیگه شما خودتون بدونید هی ایشون و اطرافیانشون رو به زحمت نیاندازید تکرار کنند
 • majid ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  اقای دادستان بفرمایید این وام کلان در چه تاریخی پرداخت شده است؟؟؟
 • ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  نفرين ابدي بر سارقان،مختلسان،غارتگران بيت المال ومديريت اشرافي كه زمينه ساز پلشتي هاي ياد شده است!!!!!!!!!!!!
 • ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  همش که شد اختلاس پس چی گیر ملت بدبخت میاد.
 • ناشناس ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  نام مفسدان باید سر زبان ها باشد.
 • مسعود ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  0 0
  ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
 • ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
  0 0
  این سازمانها که نظارت بر آنها وجود داره هر چند وقت یکبار اینجور اختلاسها رو میشود دیگه خدا میدونه اون نهادی که نه از قانون پیروی میکنه نه ناظری داره چیکار میکنه
 • ایرانی ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
  0 0
  شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت که واجب است بقیه را بسپار بخودشون کارت نباشد.
 • معلم ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
  0 0
  بتو چه مگر تو قاضی هستی؟؟؟؟
 • ایرانی ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
  0 0
  نامشان نه سرشان باید بالا دار باشه
 • جمال ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
  0 0
  ما هم برای اینکه رییس جمهور محترم نیاز به دوباره گفتن نداشته باشه میگیم از میوه های باغ برجام اختلاس فلفلی است که توسط دولت قبل تو این باغ کاشته شده وباغبونش بی خبر بوده کلید باغو گم‌کرده بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس