مقایسه نرخ توافق‌شده بلیت پرواز عتبات عالیات برای اربعین امسال با نرخ‌های سال گذشته نشان می‌دهد قیمت پرواز به نجف و بغداد تا ۳۰درصد گران شده، ضمن آنکه مانند سال‌های اخیر ایرلاین‌ها یک ماه مانده به ایام اربعین حسینی(ع) به نابسامانی بازار دامن زده‌اند.

به گزارش مشرق، انجمن شرکت‌های هواپیمایی روز گذشته نرخ جدید بلیت پرواز عتبات عالیات را که حاصل برگزاری جلسات متعدد ایرلاین‌های داخلی با سازمان هواپیمایی کشوری است، اعلام کرد، بر این اساس برای بازه زمانی 23 آبان‌ماه تا 5 آذر سال جاری نرخ بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران و مشهد ــ نجف ــ مشهد به‌ترتیب یک‌میلیون و 100هزار و یک‌میلیون و 350هزار تومان تعیین شده است.

همچنین بلیت پرواز رفت و برگشت مشهد ــ بغداد نیز یک‌میلیون و 350هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

مقایسه نرخ‌های جدید با نرخ‌های سال گذشته حکایت از افزایش 16درصدی قیمت بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران و رشد حدود 30درصدی نرخ پرواز تهران ــ بغداد ــ تهران دارد. سال گذشته نرخ بلیت دو مسیر پروازی رفت و برگشت تهران ــ نجف 950 هزار تومان و رفت و برگشت تهران ــ بغداد 850 هزار تومان بود.

نرخ بلیت پرواز مشهد ــ نجف ــ مشهد و مشهد ــ بغداد ــ مشهد در اربعین سال گذشته به‌ترتیب یک‌میلیون و 200هزار تومان و یک‌میلیون و 100هزار تومان تعیین شده بود. مقایسه نرخ‌های امسال با نرخ بلیت پروازهای پارسال حاکی از آن است که بلیت رفت و برگشت مشهد ــ نجف 12.5 درصد و رفت و برگشت مشهد ــ بغداد 22.7 درصد گران شده است.

با وجود آنکه برای نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات بین ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی توافق شده، اما در عمل شرکت‌های هواپیمایی بی‌توجه به این مسئله مانند سال‌های گذشته با راهکاری به‌نام "چارتر" بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری در ایام اربعین حسینی(ع) را نابسامان کرده‌اند.

سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سال گذشته در چنین روزهایی با اشاره به اینکه سال گذشته (93) بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران بین یک‌میلیون و 200هزار تا دومیلیون و 200هزار در اختیار مردم قرار می‌گرفت به تسنیم گفته بود: طی سال‌های اخیر در حق مردم اجحاف می‌شد و دلالان بلیت‌های این پرواز را با چند برابر قیمت واقعی می‌فروختند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس