نخست‌وزیر کانادا در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر در امور کابینه عمان از تلاش‌های سلطان قابوس و دولت عمان برای آزادی «هما هودفر» تشکر کرد.

به گزارش مشرق، نخست‌وزیر کانادا در تماس تلفنی با مقام ارشد عمانی ضمن تاکید بر آمادگی کشورش برای تقویت روابط با عمان، از تلاش‌های مسقط در قبال آزادی «هما هودفر» تشکر کرد.
 
پنجم مهرماه بود که سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: خانم هما هودفر استاد بازنشسته دانشگاه‌های کانادا که بر اساس برخی اتهامات در ایران بازداشت بود به دلایل انساندوستانه از جمله بیماری، آزاد شد و از طریق کشور عمان به کانادا بازگشت»..
 
دفتر نخست وزیری کانادا هم در این باره با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید آزادی هما هودفر اعلام کرد که یکی از موانع بهبود روابط میان دو طرف برطرف شده است..
 
حالا یک رسانه عمانی خبر داده که نخست‌وزیر کانادا در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر در امور کابینه عمان، تشکر و قدردانی خودش را به خاطر تلاش‌ها برای آزادی هودفر، تقدیم سلطان قابوس و دولت عمان کرد.
 
به گزارش «تایمز عمان»، «جاستین ترودو» در تماس تلفنی با «فهد بن محمود آل سعید» گفته است که تلاش‌های عمان برای آزادی هما هودفر، «تاثیر زیادی بر مردم کانادا دارد».
نخست‌وزیر کانادا همچنین تاکید کرد که این کشور آماده تقویت روابط دوجانبه با عمان است.
 
معاون نخست‌وزیر در امور کابینه عمان هم از آمادگی این کشور برای تقویت دوستی با کانادا به منظور حفظ منافع مردم هر دو کشور سخن گفته است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha