امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس‌ مجلس در امور بین‌الملل و هدیه خلف عباس رییس مجلس سوریه در مورد جزئیات تشکیل کمیته دوستی پارلمانی دو کشور که در رأس ان روسای مجالس دو کشور قرار دارند رایزنی کردند.

به گزارش مشرق، رئیس مجلس سوریه که به دعوت لاریجانی در تهران به سر می‌برد اولین سفر خود در این سمت به ایران را نشانگر عمق روابط استراتژیک دو کشور خواند و افزود: ملت و دولت سوریه هیچگاه حمایت‌های جمهوری اسلامی را در مقطع حساس و تاریخی منطقه از یاد نخواهند برد.

هدیه عباس تشکیل گروه دوستی پارلمانی به ریاست علی لاریجانی در مجلس دهم را نشانگر اهمیت نگاه تهران به کشور سوریه دانست و افزود: به زودی گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران  نیز به ریاست رییس مجلس سوریه در دمشق شروع بکار خواهد کرد

وی تداوم 40 دقیقه‌ای عملیات جنگنده‌های امریکایی علیه نظامیان ارتش سوریه در حومه حلب را - هم زمان با آتش بس- که منجر به شهادت حداقل هشتاد نظامی سوریه در حال مبارزه با تروریسم شد را نشانه حمایت کاخ سفید از تروریسم خواند .

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار تاکید کرد که در جریان این سفر حسب توافق روسای مجالس در مذاکرات اخیر تهران، گروه دوستی پارلمانی به ریاست رییس مجلس شورای اسلامی و متشکل از نمایندگان فعال مجلس تشکیل می‌شود که نقش آن در پیگیری همه جانبه روابط دو کشور ممتاز خواهد بود.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل گفت: در ماه‌های اخیر امریکایی ها بطور غیرمستقیم تلاش کردند  جمهوری اسلامی ایران را تشویق و به روش دیپلماتیک وادار کنند که بپذیرد بشار اسد در آینده سوریه نقش نداشته باشد که مواضع دقیق مقام معظم رهبری و راهبرد نظام مانع تحقق اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی در این موضوع شد. در همین زمان نیز آمریکایی‌ها تلاش فشرده‌ای را به عمل آوردند که روسیه را با روش تهدید و تطمیع وادار به همراهی با کاخ سفید در حذف بشار اسد نمایند که مسکو هم هوشمندانه رفتار کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری با درایت همیشگی اجازه مذاکره با آمریکا را در موضوع منطقه و سوریه ندادند چرا که تاریخ  انقلاب و تاریخ معاصر اثبات می‌کند وعده دولتمردان آمریکایی به هیچ وجه قابل اعتماد  نیست.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس