کد خبر 631487
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

سایت جهانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در تمجید از وزنه‌بردار پارالمپیکی کشورمان نوشت: سیامند نامش را در تاریخ جاودانه کرد.

به گزارش مشرق، سیامند رحمان، نماینده کشورمان بامداد امروز (پنجشنبه) در رقابت‎های وزنه‎برداری دسته 107+ کیلوگرم بازی‎های پارالمپیک 2016 قاطعانه ششمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد. وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگین کشورمان در نخستین حرکت خود وزنه 270 کیلوگرم را مهار کرد و رکورد پارالمپیک را در همان حرکت نخست به نام خود کرد. رحمان در حرکت دوم وزنه 300 کیلویی را مهار و رکورد 296 کیلویی خودش در جهان را شکست. سیامند در حرکت سوم رکورد 305 کیلوگرم را به جای گذاشت. او به این رکورد قانع نشد و در حرکت بعدی وزنه 310 کیلوگرم را مهار کرد. در این رقابت‌ها ورزشکار مصری با 235 کیلو و ورزشکار اردنی با 234 کیلوگرم دوم و سوم شدند.

سایت جهانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) پس از درخشش وزنه‌بردار پارالمپیکی کشورمان در سایت رسمی خود نوشت: سیامند رحمان دست به کاری زد که هرگز پیش از این کسی موفق به انجامش نشده بود و نامش را در کتاب‌های تاریخ نوشت. او با بالای سر بردن وزنه 310 کیلوگرمی در دسته 107+ کیلوگرم رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت و دومین طلای متوالی‌اش را در بازی‌های پارالمپیکی از آن خود کرد.

قویترین ورزشکار پارالمپیکی جهان که در ماه فوریه گذشته موفق شده بود با بالای سر بردن وزنه 296 کیلوگرمی در مسابقات جام جهانی در دبی امارات به قهرمانی برسد، انتظار می‌رفت که در این دوره از بازی‌ها هم بر وزنه 300 کیلوگرمی غلبه کند. سیامند که در بازی‌های پارالمپیک 2012 هم با مهار وزنه 280 کیلوگرمی به مدال طلا رسیده بود، دو سال پس از آن در مسابقات قهرمانی جهان در دبی امارات وزنه 285 کیلوگرمی و پس از آن در بازی‌های پارآسیایی اینچئون کره جنوبی وزنه 290 کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرده بود.

این بار در ریو، این وزنه‌بردار 28 ساله بار دیگر ثابت کرد که هیچ چیز نمی‌تواند جلوی او را مقابل هوادارانی که برای دیدن این لحظه تاریخی در سالن مسابقات جمع شده بودند و یکصدا و بی‌وقفه با شعار "ایران، ایران" او را تشویق می‌کردند، بگیرد.

رحمان پس از رکوردشکنی و کسب مدال طلای بازی‌های پارالمپیک 2016 گفت: خیلی خوشحالم و احساس غرور می‌کنم که بر وزنه 300 کیلوگرمی غلبه کردم و قویترین ورزشکار پارالمپیکی جهان شدم. می‌خواهم الهام‌بخش افرادی به خصوص جوانانی باشم که به نوعی به خاطر نقص عضو در خانه نشسته‌اند و زندگی فعالی ندارند.

عمر مسعد، وزنه‌بردار مصری هم که با 235 کیلوگرم پس از سیامند رحمان به عنوان دومی و مدال نقره دست یافت، پس از پایان مسابقات دسته فوق‌سنگین اظهار داشت: کسب مدال نقره درست مثل این است که مدال طلا برده‌ام، دلیلش هم این است که شکست دادن سیامند رحمان غیرممکن است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس